Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladnám az autómat, de csak...

Eladnám az autómat, de csak ÜZEMBENTARTÓI szerződést szeretne kötni a vásárló. Nekem milyen problémám származhat ebből?

Figyelt kérdés

A biztosítási bonusomat ebben az esetben mikor kapom vissza?

A biztosítás az én nevemen fog futni?

Súlyadót ki fizeti ebben az esetben?


2010. febr. 3. 22:02
 1/2 anonim válasza:
A biztosítást idén januártól az üzembentartónak a nevére kell kötni. Ha a vásárló csak üzembentartóít akar kötni, akkor te maradsz a tulajdonos és neked kell a súlyadó fizetni.Illetve már nem súlyadó hanem teljesítményadó a neve. Ha a vásárló az ismerősöd akkor meg kellene egyezned vele hogy ő fizesse a teljesítményadót is. A biztosításnál a bonusod azt hiszem 2 évig megmarad ha eladod az autódat. De ebben nem vagyok biztos.
2010. febr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az előző vagyok. Csak még annyit, ha vadidegen a vásárló akkor mindenképpen irassátok át, ne maradjon a te neveden mert akkor te fizetsz rá ha valamilyen szabálytalanságot követne el a vásárló. Gondolok itt pl. a gyorshajtásra. Meg te fizetheted a teljesítményadót is.
2010. febr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!