Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan érdemes bukósisakot venni?

Honnan érdemes bukósisakot venni?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy olcsó legyen, Simsonra kell 40 km/h-s sebességhez. Tudom hogy itt is lehet nagyot esni, de 40ezret érő motoron nem nagyon van lóvé 20ezres siskara. Képesmotoron láttam 7-8ezer körül újakat, azok jók lehetnek?
2014. febr. 17. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:

"Honnan érdemes bukósisakot venni?"


A bukósisak boltból.


"A lényeg az, hogy olcsó legyen, Simsonra kell 40 km/h-s sebességhez."


A lényeg az, hogy legalább az európai szabványokat teljesítse - ha már spórolni akarsz.


"Tudom hogy itt is lehet nagyot esni, de 40ezret érő motoron nem nagyon van lóvé 20ezres siskara."


Ezt a mondatot úgy egészében nem értem ( motor ára - bukósisak ára összefüggést ). Nekem is van öreg simsonom, ugyanazt a bukót használom rajta amit a literes motoromon.


Nem vagy jól eleresztve anyagilag és még bukóra sem telik? Egyszerű: ne motorozz ( én is jártam hasonló cipőben és nem motoroztam ).


"Képesmotoron láttam 7-8ezer körül újakat, azok jók lehetnek?"


Ha felpróbálod és rendesen illeszkedik a fejedre ( nem szorítja pl a fejtetőd, de rendesen fogja a fejed) és szabványos , akkor akár jó is lehet. Más kérdés, hogy sisakot úgy veszünk, hogy elmegyünk a boltba és végigpróbáljuk.

2014. febr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt sem árt tudni hogy egy műanyag sisaknak 3 év (vagy csak 2?), egy kompozitnak pedig 5 év a "szavatossága". Tehát bukót nem veszünk használtan.


A másik dolog hogy érdemes állvédőset venni. Egy kis esésnél elvesztheted a fogsorod nagy részét ha azt nem védi semmi. És egy fog mennyi is? 15-20k? És hány fogad van elöl?

Na innen már csak rájössz hogy a bukó olcsó dolog.

Egy ismerős bukott anno bicajjal elég szerencsétlenül. Csak kb 15-el ment, de az metsző fogai bánták...



Meg persze alap dolog hogy bukót csak próba után. Érdemes vinni szemüveget is(ha szemüveges vagy, vagy ha nincs benne beépített napszemüveg) és olyat venni ami szemüveggel is kényelmes.

Sötétített plexiset nem érdemes, mert akkor meg szürkületben kell felhajtani és kell valamilyen védőszemüveg(bogarak meg főleg akkor vannak)


A többit meg az első válaszadó leírta.

2014. febr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen olcsót akarsz, győződjél meg róla, hogy van DOT minősítése. Olvass utána ez mit jelent.
2014. febr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!