Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felforrt hűtővíz okozhat e...

Felforrt hűtővíz okozhat e kárt az autóban?

Figyelt kérdés

Ma menet közben felkapcsolt az akkura figyelmeztető lámpa az autóban. Látszólag minden működött tovább, de nem mertem megállni, mert féltem, hogy lehet lemerült az akku és nem tudok tovább menni. Így még olyan 10-12 km-t autóztam, ebben az állapotban. Mire hazaértem teljesen felforrt a hűtővíz, elég retek hangok jöttek az autóból a leállítás után. Vártam 2-3 órát míg kihűlt, akkor láttam hogy az ékszíj kiszakadt. Vettem egy másikat, bepattintottam, beindítottam és minden fasza. Kérdésem az a túlhevülés okozhatott e valamilyen kárt az autóban? Mit érdemes átnézni?

Autó: Opel Kadett E, 1.2, benzin.



2014. febr. 17. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne nézz semmit. Figyeld a hütővizet ezután. A túlhevülés ki szokta csinálni a hengerfejtömitést.
2014. febr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdés, mennyit ment felforrt vízzel. A Kadettek elég jól bírják, különösebb következmény nélkül.

Ilyenkor felforr az olaj is, elveszíti a kenőképességet, és kuka lesz a motor szép csendben.

Nézd meg, elindulás után, mennyi idő múlva alszik ki az olajnyomás lámpa. Ha ugyanúgy, mint előtte, akkor nem lehet nagy baj. :)

2014. febr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Attól hogy az olajnyomas megvan elveszthette az olaj a viszkozításat ezert érdemes lecseréllnin es megnezni hogy a gomba ( hütőventillator termosztátja bekapcsol e) mert ha az megy nemigen tud felforrni a hűtõfolyadek aminek a forraspontja jóval magasabb a vízénél.
2015. nov. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Attól hogy felfortt a víz még nem károsodik egyik autó sem és az olajat sem kell lecseréllní !

A baj akkor van ha elóo minden víz és nincs semmi hűtés,akkor akár 200 fokra is melegedhet a motor, tönkretéve a hengerfejtömítést és minden közvetlenűl csatlakoztatott gumit és műanyag alkatrészt....

2016. ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!