Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Probléma benzines autóval...

Probléma benzines autóval való elinduláskor! Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Dízeles autón tanultam vezetni (6-os Golfon) amivel gyerekjáték volt elindulni, de sajnos az oktatóm sosem mutatta meg, hogy hogyan is induljak el gázzal, ne csak kuplunggal! Nekünk egy 1.2-es benzines autónk van, és itt már teljesen más a helyzet.. folyamatosan lefulladok, valahogy nem érzek rá erre a gáz - kuplung kapcsolatra, és ezáltal már vezetni sem merek! Több mint 1 éve megvan a jogsim de azóta kb. kétszer ha ültem a volán mögött! Hogyan lehetne ezen segíteni? Szeretnék eljárkálni itthonról kocsival, de egyszerűen már félek beleülni a vezetői ülésbe..
2014. febr. 18. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor engeded fel lassan a kuplungot, akkor a fogáspontnál kevés gázt adsz, majd engeded finoman tovább a kuplungot. Gyakorolni kell, ha otthon ülsz nem fogod megtanulni.
2014. febr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez olyan dolog, amit ki kell tapasztalni, rá kell érezni. Nem kell kimenni az utakra, az udvarban is tudod gyakorolni az elindulást. Adj egy finom alapgázt, majd óvatosan engedd a kuplungot, amikor már majdnem fent van, adhatsz rá kicsit többet, és már megy is az autó.
2014. febr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy kuplungolás miatt félsz beülni? Ilyen miatt nem kéne.

Én is dízeles autón tanultam vezetni, és most benzinest vezetek elég jól.

Persze lefulladtam az elején, de a 3. alkalom után egész jól ment.

Most több mint 5000 km után semmi gond nincs az autó kezelésével.

17/F

2014. febr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Valahogy bennem maradt az, hogy nem megy nekem az elindulás, és azóta valahogy nem tudom rávenni magam, hogy na beüljek és menjek.. pedig egy idő után biztosan menne, csak az elindulás valahogy nehezen megy..
2014. febr. 18. 17:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Figyelj... Kimész egy parkolóba, vagy elhagyatott utcára és gyakorolsz! Másképp nem fog menni.
2014. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Eleinte mindenkinek az elindulás megy a legnehezebben. Utána már sokkal zökkenőmentesebben megy a többi dolog tanulása. El kell kezdeni. A csecsemőnek is a legnehezebb pillanata az első lépés megtétele, a 2. és 3. már nem fog gondot okozni.


Nincs olyan sofőr, aki ne fulladt le volna percenként, mikor tanult vezetni. Én is fulladoztam, aztán egyszer csak ráérez az ember.

2014. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó olvasni, hogy nem csak én bénázok akkor! Már teljesen az volt bennem, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen.. Szerintem a hétvégén ki is megyek gyakorolni egy kicsit!
2014. febr. 18. 17:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyakorolj!


A 12 éves fiamnak egyszer megmutattam, elmagyaráztam, hogy kell elindulni, ő pedig 3. kisérletre elindult, és azóta is megy neki! Most már az a gond, hogy csikorgó kerekekkel akar kilőni mindig!

2014. febr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!