Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az autómmal, (F...

Mi lehet az autómmal, (F Astra) rárakom a gyújtást és riaszt. Elektronikai hiba? (Lejjebb info)

Figyelt kérdés
Helló! Egy nagy problémám lenne, van egy Opel Astra F-em, vettem bele új Tuning Tec-es hátsó lámpát. Be is szereltük, leteszteltük sokszor, jó is lett minden. Mivel levettük az oldalkárpitot, a csomagtérbe hogy jobban hozzáférjünk a lámpa beszereléséhez, ezután összerakásnál a csomagtér megvilágítás nem működött, nem tudtuk miért. Ezután az elakadásjelzőt akartam bekapcsolni, de semmi csak világított egyhuzamban a belső indexjelző lámpa de a külső indexek nem, aztán ráadtam a gyújtást és elkezdett riasztani a kocsi. A riasztó semmire nem reagál, a centrálzár se érzékel, kulccsal sem. Ha a elakadásjelző is megy, és ráadom a lámpát, akkor érdekes vinnyogó/pittyegő hangot ad ki olyan mint az indexelésnél, csak hosszabban és gyorsabban, amit még sosem hallottam, és villog az utastér megvilágító lámpa, valamint az Időt, hőmérsékletet jelző is, de csak a számok rajta, a háttér folyamatosan világít. A km óra megvilágítás és a fűtés megvilágítással nincs probléma. Biztosítékokat megnéztem, aksit le-fel kötöttem, riasztót ki-be kapcsolgattam (motortérben kulcsával is), de a probléma még mindig fenn áll. Az autó beindul és menni is lehet vele, persze kikapcsoltam addig a riasztót hogy ne vinnyogjon már mihelyt ráadom a gyújtást, tehát menni tudok vele, index és a külső világítás minden tökéletes. Mi gondja lehet? Én a riasztóra tippelek, mivel néha csinálta azt hogy lezárásnál/kinyitásnál a jobb oldali indexek égve maradtak, és csak többszöri lezárás/kinyitással, esetlegesen az elakadásjelző felkapcsolásával, tudtam kioltani. Mi baja lehet? Talán a riasztó relé adta meg magát? Vagy az egész riasztó? Vagy micsoda? Segítségeteket előre is köszönöm!

2014. febr. 25. 16:32
 1/1 anonim ***** válasza:

1.Nézegesd meg a biztosítékokat!

2.Külön a riasztó szerkezet dobozát is nézdmeg mert abba is van biztosíték!

3.csomagtartónál a vezeték kötegre neme rácsaptad a puttonyt? nekem Nissan-nál ez elég "gyakori volt"

ezen felül sok lehetőség van de először ezeket próbáld meg!

2014. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!