Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik kocsit választanátok?

Melyik kocsit választanátok?

Figyelt kérdés

Első kocsi vétele előtt állok, és az alábbiak között vacilálok:


Fiat Punto, Fiat Bravo, Toyota Corolla, Honda Civic (ferdehátúak)


A méretük, és a viszonylag alacsony áruk miatt választottam ezeket. Arra lennék kíváncsi, hogy melyike lenne érdemes első autónak megvenni. Tudom, árban az egyik majdnem duplája is lehet a másiknak, de nem akarok csak azért Hondát venni, mert Honda. Ha egy Bravo is ugyan olyan gond nélkül szuperál ha karbantarom, akkor az is tökéletes. Ha lehet, érvekre vagyok kíváncsi, hogy miért vagy miért ne. Nem fikázásra.



2014. febr. 27. 23:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%

Fiat:olasz

Honda, Toyota: japán technika


lefoirdítom: olasz-szépség

japán-technika

döntsd el melyik a fontosabb. Olasszal lehet lerobbansz de szerelmes leszel belé, jpán meg sose robban le, denem tudsz beleszeretni

2014. febr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Évjárat?


Én valahogy ezek közül a Hondával szimpatizálok a legjobban (a régiekkel, olyan '91-2000 körüliekkel), így én azt venném a 4 közül.


DE! Ha mind a négy ugyanúgy tetszik, talán vidd el őket egy körre, és nézd meg melyiknek tetszik jobban a belső elrendezése, és a vezetési élménye.


Ha ezekután sem tudsz nagyon dönteni, akkor azt vedd meg, amelyik a legjobb állapotban van (nem km állást nézünk).

2014. febr. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Fiat volt a családban, akármennyire is szidják jó autók. A lelakottabb példányok küszöb-sárvédő környékén hajlamosak rohadásra. A futóműve nagyon jó, de nem nagyon bírja ezeket az útnak csúfolt förmedvényeket. Az 1.4-es motornál voltak a nem megfelelő karbantartásból eredő problémák, hazai viszonyok között ajánlott őket kerülni - vagy megbízható forrástól vásárolni. Több okosságot ezekről a fiatbravo.hu-n találsz.


A Toyotát meg a Civicet gondolom nem kell bemutatni. Én még bedobnám a listába a Nissan Almerat is.

2014. febr. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:

Fiatokkal az a baj hogy kiszámíthatatlan, megbízhatatlan konstrukció, sokkal több a nyűg egy olasz autóval, mint egy Japánnal. Toyoták és a Hondák a megbízhatóságukról híresek!

Sajnos mindkettőt eszi a rozsda, ha idősebbet szeretnél, de én tapasztalataim szerint a Fiat hamarabb átrohad, mint egy Japán. Ha egy laikus most az alkatrészárakkal érvel a Fiat mellett, akkor megnyugtatom, hogy a bontóknak köszönhetően a Japán alkatrészek nem számottevően drágábbak, és a beszerzésük sem okoz túl nagy problémát. Én Toyotát vásárolnék, mert jól össze vannak rakva, a Hondák 70%-át a nagymenő kisokosok széthajtották, sajnos.

2014. febr. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
12%

Hagyjátok már ezt a "japán" ömlengést. Kb az összes európai EK4/EK5 Civic Angliában készült, ugyanolyan bililemezből, mint amit a Fiat használt, ugyanúgy rohad az is- akárcsak az ugyanott készült sorstársaik a Roverek.


Fenntartásban és alkatrészárban - még az új alkatrészeket illetően - tényleg nincs jelentősebb különbség ezek között.

Szerintem a felsoroltak közül, talán a Corollákat gyilkolhatták a legkevésbé :)

2014. febr. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:

ezek közül szerintem a toyota, legalábbis nekem

egyébként meg a skodák is elég jó árukhoz képest, és az opelek is, ezeknek a javíttatásuk se olyan őrületesen sok

2014. febr. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem egy kategóriáról beszélünk. Ha új, akkor a japánok közül vegyél, ha használt akkor csak akkor ha mindegy kb 6 év ide vagy oda neked.
2014. febr. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Néhány érv és ellenérv:

Fiat Punto: Átlagos autó, mivel kis kategóriájú, egyszerű felépítésű, így viszonylag megbízható. Gumi alkatrészek, csövek, villamos vezetékek hajlamosak hamar tönkremenni, viszont olcsók az alkatrészek. Ha találsz egy család által használt megkímélt példányt, akkor az jó választás lehet.

Fiat Bravo: Általában fiatalok használják, ezért a legtöbb esetben leharcolt, széthajtott, átalakított példányokat találsz. A Puntónál kicsit komolyabb autó, de emiatt több a hibaforrás is. Főleg a motorvezérlés és a befecskendező rendszer szokott meghibásodni, ráadásul fogyasztásuk sem valami jó. Kevésbé ajánlom.

Toyota Corolla: Ha a megbízhatóság számít, akkor csak ezt tudom ajánlani. Igaz hogy egy nagyon szürke, ingerszegény autó, viszont még a huszon éves sokat futott példányok is tökéletesen megbízhatók. Elsősorban a rozsda a legnagyobb ellenségük a hátsó ívnél és a padlólemezen a küszöb környékén. De egy családi, garázsban tartott példány lehet még rozsdamentes. Előnye még hogy kényelmes, és a legtöbb jól felszerelt (4 el. ablak, tükör, tető, abs, klíma, stb. még a 20 éves példányokon is).

Honda Civic: Hasonlóan megbízható mint a Corolla, de mivel fiatalos autók, többnyire fiatalok használják, ezért itt már nehéz jó állapotút találni. Sok esetben komoly átalakítások és javítási nyomok találhatók rajtuk. Ennek ellenére műszakilag szétverhetetlen. A Corollához hasonlóan könnyen rohad a hátsó ívnél és a küszöbnél, és itt is jól felszerelt példányokat találhatsz. Bármelyik motorral nyugodtan választhatod, nem lehet mellényúlni, de csak ha száraz a motor és nincs olajfolyás.


A felsoroltak mellé még ajánlom a Mazda 323 vagy 626 tipusokat (a 626 piszkosul felszerelt és kimagaslóan jó futóműve van), esetleg Nissan Sunny vagy Primera (az utóbbi dízelben kimagaslóan jó). Talán még a Mitsubishi Lancer vagy Carisma amik még nagyon jó autók és könnyű belőlük jó állapotút találni, mivel többnyire családi autók.

Európaiak közül az F Astra vagy Golf III az ajánlatom, amik olcsón fenntartható, megbízható autók, csak unalmasak, és minden 2. autó ilyen. A Golf dízel viszont fogyasztásban verhetetlen.


Ennyit tudok így elsőre.

2014. febr. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A 8-as sz. válaszadó véleményét teljesen korrektnek találom, szinte mindenben egyetértek vele. Talán még konkrétabb módon lehetne autót ajánlani Neked, ha megosztanád velünk, mennyit szánsz a vásárlásra. Ha esetleg túl kevés rá a pénzed, pl. 250 ezer Ft, akkor ebbe egy jó japán nem fér bele, de ha van mondjuk 500 ezer Ft-od, akkor már foglalkozhatsz egy jobb, 2000-2001-es Corolla gondolatával. Sok sikert hozzá.
2014. febr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Igazából olyan 500 ezer-ig gondoltam, csak abba sem fér bele egy normális Toyota, csak amibe sok kilométer van, vagy a lepukkantabb darabok.
2014. febr. 28. 22:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!