Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíj csere után halk...

Vezérműszíj csere után halk kattogó hang és hamarabb melegedő hűtőviz mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kedves szakértők/hozzászólók!


Skoda Oktáviában ( 2008 II-es) 51.000 valós km garázsban tartott( új vétel volt ) az általános szervízeléskor - 10.000-ként cserélve olaj, szűrők stb minden gondos gazdaként- úgy gondoltam, hogy mivel a km kevés de már 6 éves a vezérműszijjat és a hosszbordást is kicseréltetem. Az utóbbi kapott egy új feszítő görgőt is a szerelő ajánlására. Continentalt vettem és ki is cserélték bár nem vagyok autószerelő, szakszerűen kicserélték véleményem szerint (jó barátom ).Kb. 4 napja volt, azóta nagyon hamar bemelegszik a hűtőviz - bár nem tudom, hogy ez normális-e - , természetesen a normál tartományban marad, a vezérlés felől kb. 5 perc alapjárati járás után halk kattogó hangot hallok. Gyors, ritmikus, de halk. Feszes lehet a Szij? Igaz, nem cserélünk vízpumpát + görgőt mert az tényleg korai lenne. Szerelő szerint nem probléma - bár nem tudja mi az-, de engem zavar mert alapos vagyok és minden jelre figyelek. Válaszokat, tippeket köszönöm.



2014. márc. 3. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:

a melegedés az passz hisz nem volt leengedve a hűtő víz

a kattogás:valami beleér valahová,ha előtte nem volt akkor meg kellene keresni az okot

a szíj nem lehet feszes ,mert automata feszítésű

2014. márc. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát, ha jól értem nem lehet rosszul feltenni a szíjjat - mármint a feszsességére gondolok. Mert az jutott eszembe, hogy a gyorsabb hűtőviz melegedés a túl feszes szíjj eredménye mivel a vízpumpát is az működtetetti. A most elvégzett szerviz csere :olaj Mobil ESP formula 5w 30; összes szűrő, benzin is ; gyertyák NGK. Talán a gyertya csere miatt gyorsult fel a víz melegedese? Nem sajnálok az autótól semmit, mindenből igyekszem a legjobbat bele tenni. Bosszant mert eddig nem csinálta és hosszabb útra készülök. De a halk kattogás jobban. Lehet vele így járni, vagy inkább szedesem szét? Köszönöm
2014. márc. 3. 22:34
 3/9 anonim ***** válasza:
12%

De jó neked, hogy ennyire tele vagy pénzzel, istenem.


Nekem a 15 éves 3 és fél éve használtan vett fosom örülök, ha nem szarik be alattam mivel már 32 ezer km óta semmilyen karbantartást nem kapott. Olajat akkor kap, amikor jelez, hogy kifogyott. Mindez azért mert erre már nem futja. Hát irigyellek rendesen. Új autó, garázs, na jól van akkor..

2014. márc. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp szét kéne szedni,nehogy baj legyen(drága mulatság,ha szakad a szíj).Én nem preferálom a szíj cseréjét önmagábyn,csakis szettben.A görgők+vízpumpa a megnyúlt szíjhoz kopnak,mégha minimális mértékben is.
2014. márc. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy cseréltem hogy vízpumpával meg görgővel.Bár ha tényleg csak 50.000 ret futott akkor a vízpumpa cseréje felesleges elég a következőnél cserélni viszont a görgőt érdemes lett volna lecserélni!Nem nagy összeg,de ha a benne lévő csapágy beáll akkor hiába az új vmszíj a motornak ugyanúgy annyi!Hogy mi a baj?Lehet valahol valamihez hozzáér egy mozgó alkatrész vagy nem lett valahol jól összeszerelve.Szét kell szedni nézesd meg ha a barátod nem akarja akkor vidd el rendes szervizhez lehet csak kis probléma de lehet nagy is!
2014. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, valóban annyi van benne, szalonból vettem viszont keveset jártam vele volt másik ill. nem kell mindíg a kocsi. Jó a tömegközlekedés is:) Nagyon köszönöm nektek az építő segítséget és a tanácsokat!
2014. márc. 4. 20:11
 7/9 VarMa ***** válasza:

Az lenne a kerdesem,hogy nemerzed esetleg egy kicsit gyengebnek az autot? ha gyengebb es a hang folyamatosan van ami a fordulatszam novekedesevel gyorsul akkor elofordulhat hogy veletlenul 1 foggal el lett rakva veletlenul a vezerles es elvileg ez magyarazni a melegedest is mert teljesen mas utemben dolgozik a motor....

En egyszer jartam igy de nem lett belole baj csak ujra kellett csinalni...

2014. márc. 8. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves segítő válaszolók!

Megosztom, hogy mi volt a probléma a kocsival tanulság képpen. A hiba oka: túl laza volt a vezermuszij és a motortartó bakokból csak egy volt meghúzza rendesen. Illetve ki lett tisztítva a folytó szelep is. Most már nincs hangja csak ami kell:), és minden tökéletesen üzemel. Természetesen újabb költség volt a helyreállítása, szóval a tanulópénz megvolt. Annak örülök, hogy komolyabb baj nem történt. Pedig lehetett volna, ha így marad!

Köszönöm a segítő hozzászólásokat.

2014. márc. 12. 21:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy, hogy meghallottad, érzékelted a jeleket. Hozzá nem értő embereknek (mint jómagam) esélyük nem lett volna észrevenni. És a második szervíz mennyibe fájt kb.?
2014. ápr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!