Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik hangszórót vegyem az...

Melyik hangszórót vegyem az autóba?

Figyelt kérdés

Kinéztem kettő hangszórót, de nem tudom hogy most melyik a jobb.

1.

[link]


2.

[link]


Fejegység:

[link]


Gyárilag kialakított kalaptartóba tenném.



2014. márc. 4. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Majdnem egyformák. Ennek picit nagyobb az érzékenysége: m.mall.hu/hangszorohangszoro/jvc-cs-v528
2014. márc. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 dirtboy ***** válasza:

egyik rosszabb hangszóró mint a másik,kalaptartóba meg inkább ne rakj semmi főleg ne 13cm-est.


a fejegységen pedig 1pár rca van,szerintem olyat nézz amin min. 2pár van ,hátha később szeretnél egy jobb rendszert.

2014. márc. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Miért rosszak ezek a hangszórók, és kalaptartóba mért nem jó beszerelni?
2014. márc. 4. 19:46
 4/11 anonim ***** válasza:

Ajtóba a 2.at faragnám bele!

Hátra pedig ovál jvc-n gondolkodnék!

2014. márc. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 dirtboy ***** válasza:

azért mert nagyon kevés a terhelhetősége /azt a 220at ne nézd,kamu adat,az rms-t nézd/

értékezetlen,koaxiális és olcsó.

az ára fontos mert tükrözi a minőséget is a legtöbb esetben.

a kalaptartóba meg azért nem kell mert a zene hallgatáshoz nem kell millió hangszóró.

hátulról nem kell szólni a csak alacsony frekvenciának amit nem tudsz behatárolni hogy merről jön.

/tehát mélynyomónak/


egy jó komponens szettet vegyél előre,az ajtót bitumenlapozd ki és egy kis erősítővel hajtsd meg ne fejegységgel.

meglátod sokkal de sokkal jobb hangzást elérsz mint a kalaptartós 6-8 meg 10 hangszórós autóhifisek.

nem tudom merre felé laksz de ha miskolc,tiszaúj környéke akkor nyugodtan meghallgathatod a rendszerem,kikapcsolom a mélyet és hasonlót hallasz majd mit a tiéd lenne csak nálad gondolom gagyibb cuccok lesznek neked végül, de arra jó lesz hogy meghallod hogy nem kell hátra semmilyen hangszóró.

2014. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Húú, ezt nem tudtam.

[link]

Ez a hangszóró már jobb valamennyivel?

Akkor az első ajtóba teszem be.

Hatvani vagyok, nagyon messze vagy.

2014. márc. 4. 20:50
 7/11 dirtboy ***** válasza:

ezt hová szánnád?

ha kalap akkor abszolút nem,oda minimum 16os kéne.

érzékenységet meg mint mondtam figyelni kell ha fejről hajtod hogy minél nagyobb hangerőt ki tudj belőle szedni még mielőtt elkezdene torzítani.

itt egy elég érzékeny,hangja is szerintem rendben van és mivel koaxban gondolkozol így ez is az.

[link]

2014. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hertz DCX 165.2 kalaptartóba is be lehet tenni, vagy csak az ajtóba szerelésen legyek?

Azért akartam kalaptartóba mert oda csak be kell tenni és ennyi.

Első két ajtóba is szeretnék tenni 13cm hangszórót de oda később akartam mert ott ki kell vágni, alakítani a helyét.

2014. márc. 4. 21:32
 9/11 dirtboy ***** válasza:

kalapba ne tedd,nem tiltja semmi de nem oda való,ajtóba tedd be ott lesz jó hangja.

a 13as szettel az a baj hogy túl kicsi a membrán felülete,tehát nem tud elég mélyre menni.

kb 120hz alatt néma lesz,nem fogod hallani.

egy 16ost 80-100hz ig simán le lehet engedni és addig még a mélynyomó is felmehet akár hogy ne legyen lyuk a zenében.

2014. márc. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem leírni hogy nekem elől van egy SAL 10 cm hangszóró a műszerfalba van gyárilag beépítve(Renault Thalia) de ez a hangszórót is később cserélni fogom, pontos típusát már nem tudom de ez is 2 utas hangszoró
2014. márc. 4. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!