Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swift 1.3 8v-nek lessz...

Suzuki swift 1.3 8v-nek lessz e valami baja ha véletlenül keveréket öntöttem bele?

Figyelt kérdés
Van egy 96os évj 1.3 8v 68le 5 ajtos swiftem és rossz kannát fogtam meg és 1:30as arányú kétütemű keveréket öntöttem bele kb 5litert. Leengedjem a tankot vagy inkább tankoljak rá és kifogyasszam? Lesz valami baja? Oltásoktól kíméljetek máskor odafigyelek!

2014. márc. 4. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

tankolj rá amennyit lehet benzint és hajrá

bírja ,semmi gondja nem lesz

2014. márc. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tamasoft ***** válasza:
100%

Ha üres volt, és úgy ment bele az 5L, akkor tankold tele, de úgy hogy mielőtt beindítanád előtte töltesz rá 10L-t.

Ha félig volt, vagy több volt benne, akkor nyugodtan használhatod tovább.


Baja nem lesz, de kormolni fog, ezáltal a korommal kapcsolatos lerakódások, esetleg dugulások képződhetnek. Bár nem ettől az 5L-től.


Amúgy is: a Suzuki motorikusan tönkretehetetlen, kár, hogy váltó/kasztni/beltér szinten gyenge.

2014. márc. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem! Akkor megnyugodtam. Köszönöm a segítséget! :-)
2014. márc. 4. 23:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
5 litertől semmi baja nem lesz, csak tankolj rá, bár elvileg még így is csak simán jobban füstölne, kormolódni nem fog, itt még nincs kipufogógáz-visszavezetés, szóval a szelepszárakon sem fog lerakodni, főleg nem az 5 litertől. A legrosszabb ami történhet, hogy picit füstölni fog.
2014. márc. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz tőle semmi baja, ahogy már írták, egy kicsit füstölni fog. Bár miután rátankoltál és mentél vele egy pár száz km-t azért a gyertyákat vedd ki és takarítsd meg.
2014. márc. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 10-15 liter volt benne legalább, akkor semmi baja nem lesz, ne félj. Se lerakódás, semmi ilyen. Egy 90-100-as keverék, ha nem valami szemét olaj volt benne, még csak füstölni sem fog.
2014. márc. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyasmi előfordulhat, hogy ha durrogni fog, esetleg lefullad menet közben, de ha kitisztul, akkor megy tovább mintha mi sem történt vna. Én tavaly vtam hasonló helyzetben, nagy valószínűséggel ratyi benzint tettem bele és 1x 1 óra kínlódás után indult be (forgatott az akksi, csak nem kapta el) illetve 1x olyan volt, hogy ha a 3. sebesség fokozatba tettem, lefulladt, akkor csak 2-vel tudtam hazajönni, de kihúzattam és azóta ilyen baja nincs. Igaz azóta 1x össze törték, 2 generátor meg egy akksi illetve kuplung kinyomó tönkrement, de a motor még megy :)
2014. márc. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem lesz semmi baja...tankolj rá még vagy tíz liter 95-öst, aztán mehetsz...

sem a gyertyát, sem mást nem kell megnézni, jó autó az, bírja.

vedd úgy, mintha valami adalékot löttyintettél volna bele.

2014. márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!