Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda 105 jó választás első...

Semerre kérdése:

Skoda 105 jó választás első autónak? Megbízható? Fogyasztás? Karbantartási költségek? Több lent.

Figyelt kérdés

Üdv ! Most lett meg nemrég a jogsim és szeretnék egy kezdő autót vásárolni. Szomszéd öregúrnak van egy eladó 83-as 105-ös skodája, 110.000 Ft, kicsivel 40.000 km alatt, garázsban tartott, nem rozsdás, jól megy.

Nem nagyon értek az autókhoz. Nem szeretnék komolyabb összeget kiadni az első járgányomért, ezért gondoltam hogy ez jó lenne kezdésnek. Városba és telekre mászkálásra használnám főleg. A telekre vezető út egy elég szar földút, kb 30fokos lejtővel. Bírná ezt a skoda ?

Ha valakinek esetleg van valami más ötlete skoda helyett, 100.000 - 250.000 között, az is jöhet.



2014. márc. 5. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:

A skoda 110 ezerért nem sok, nekem kellene, viszont nem neked való.

Macerás lesz a verda, hiába most mūködik. Napi használatban majd elõjönnek a gondok: 20 éves fékolaj, 20 éves fagyálló, garázson kívül egybõl döglõdõ aksi, tipikus skodás termosztát gondok, ezeréves, nem tapadó gumik, minden ami egy ritkán használt öreg autónál elõfordulhat.


Suzuki swiftet nagyon utálod?

2014. márc. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem írtad, h fiú vagy-e lány vagy lány, korod, mennyire megy a vezetés, mennyira vagy műszkai ember?

De mindegy is, mert ez az autó nem való tanulóvezetőnek/kezdővezetőnek. Nem injektoros, külzködhetnél az AC pumpával, ha nem indul, kézi szivató van benne; igaz, h nem szervós, de a kormányzása könnyű, mert üres az eleje, viszont ez meg erősebb oldalszélnél hátrány.


Szóval ha mégis kezdevezetőhöz kerül, akkor annak 1 előnye van, ezen rutint szerzel, utána ha átkerülsz egy fiatalabb nyugati kocsira, az már gyerekjáték lesz ehhez képest.


A maguk idejében ezek jó kocsik voltak, de eljárt felettük az idő, napjainkban inkább veteránautónak jó hétvégi kocsikázáshoz.

Az öregnek is inkább ezen kellene gondolkoznia, hogy helyrepofozni és veteránautónak eladni. Jóval többet kapna érte.

2014. márc. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kata kata ***** válasza:
48%
A Skoda rossz útra nem való .A hátulja leér és kilyukad a tank! Javításához szét kell szedni a fél autót.Amúgy eléggé megbízható jószág.
2014. márc. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 40.000km nem sok de akkor is öreg autó már.

110.000ft-ért kb 10 évvel fiatalabb autót is kapsz, igaz hogy nem 40.000km-el de 10 év az 10 év:D

2014. márc. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !

Fiú vagyok, 22 éves. Értek a műszaki dolgokhoz, de mint mondtam az autókhoz nem nagyon. Swiftre is gondoltam de az annyira nem tetszik :D

2014. márc. 5. 17:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi pénzért ne kinézetre vegyél autót, hanem megbízhatóságra.

Skoda 105 max hobbiautónak jó, kezdőnek semmiképp. Inkább egy A Corsa vagy Swift.

2014. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

18 évesen egy 120-as Skodával kezdtem, semmiféle gondot nem okozott a szívató használata, sőt ha nem indult az AC felpumpálás sem volt bonyolult feladat.


Nagyon megszerettem, fanatikussá tett, de már csak mint hobbi autó van meg és épülget.

Jelenleg 1.5 fábia van benne 2 weberrel, visszahajló LR csonkon stb....


Garantálom, hogy elmegy bárhol, hátul a motor, maximum akkor akadsz el vele, ha felülteted egy "bakhátra" és elforognak a levegőbe a kerekek. :D

2014. márc. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En megvennem, de elsőnek semmikepp sem, jobbikra jó, vagy rendesen rakolteni.
2019. szept. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!