Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van esélyem hogy elsőre...

Van esélyem hogy elsőre átmenjek a rutinvizsgán, ha még soha nem vezettem autót?

Figyelt kérdés

Soha nem vezettem még autót, és nincs is lehetőségem itthon tanulni valamennyit. Azt mondják a rutinvizsga a legnehezebb, és hogy egyből mennem kell a forgalomba vezetni. Az autót sem nagyon ismerem. Nem arról van szó hogy parázok a vezetéstől, mert tudom hogy nem szabad parázni, és nem is erről van szó, csak foglalkoztat a kérdés. A KRESZ és elsősegély vizsgán szerintem biztos átmegyek, de a rutinban nagyon kételkedem.

Szóval kicsit aggódom, hogy bukta lesz.:(



2014. márc. 5. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Légy erős! Nincs már külön rutin vizsga.
2014. márc. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek

Te ezzel kevered.

2014. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is átmentem elsőre.
2014. márc. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Átfogsz menni mert addig azért pár órát levezetsz az oktatóddal.

Tehát olyan nincs hogy soha nem vezettél és küldenek vizsgára:D

2014. márc. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs már külön rutinvizsga egy ideje.
2014. márc. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor forgalmi vizsga, vagy nem tudom hogyan nevezik.:D Ebből is látszik hogy még nem sokat tudok.


@Pattogatott_Kukorica: Te sem vezettél soha autót, és úgy mentél át elsőre?

2014. márc. 5. 19:43
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Forgalmi vizsga csak a kötelező 30 óra után lesz addig meg megtanulsz vezetni.
2014. márc. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vezette előtte, csak amennyit a tanfolyamon.
2014. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

30 kötelező órát le kell vezetni, plusz 580 km-ert, ami nem kevés. Sok függ tőled és az oktatótól is. Ha jó oktatót fogsz ki, aki jól elmagyarázza a dolgokat és ügyes vagy meglesz elsőre. Nekem másodjára lett meg. De nagyon rossz oktatóm volt, szinte semmit nem magyarázott el, hanem ismerősöktől ,,jöttem" rá dolgokra, vagy ők magyarázták el. Ha az anyós ülésen ültem, mindig figyeltem hogy a mellettem ülő vezető hogyan vezet, mikor vált, mikor nyomja a kuplungot, féket, stb, stb... és így összeraktam nagyjából. Nem az autót nehéz vezetni hanem közlekedni a forgalomba. A saját tapasztalatomat tudom leírni: legelőször mikor bevisz a forgalomba az durva, elzsibbad a lábad, teljesen leszívja az energiádat az az első óra. Aztán minden alkalommal könnyebb lesz. Nekem az elején ilyenek voltak, hogy: elfelejtettem mondjuk 4esből 3asba vissza váltani, vagy mire felfogtam h most ez jobb kezes utca, addigra egy egész sor várt rám hogy elinduljak, persze lefulladtam a kereszteződés közepén. Nem tudtam még figyelni egyszerre a táblákra is és az autóra is. Aztán a vége felé azt vettem észre h már automatikusan megy a felváltogatás, és már nem felejtek el vissza váltani,mert tudat alatt hallom a kocsin h nem jó neki abba a sebességbe ami van. Lehet mások hamarabb jutnak el idáig, én az első sikertelen vizsgám után elmentem még 2szer vezetni és akkor jutottam el odáig először, hogy már nem azt figyeltem, hogy hányasba raktam az autót hanem hogy ez egy jobb kezes utca.


Szóval a mire megkapod a jogsid képes leszel irányítani az autót anélkül hogy ez különösebb agyi megterhelést venne igénybe. Képes leszel felfogni, hogy most piros a lámpa meg kell állni, ez egy jobb kezes utca, itt kint van a maci sajt, szóval elsőbbséget kell adnom. De szerintem teljesen magabiztosan vezetni csak fél , 1 év után fogsz majd.

Nem sokára megjön a jogsim, nagyon várom már h mehessek vezetni, de pont ugyanazt a félelmet,izgatottságot érzem mint mikor vizsgáztam. De ez szerintem elmúlik az első 2 kör után :) Mikor fogod elkezdeni a jogsit? és hol ? vidéken? Bp.?

2014. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!:) Ebben a hónapban fogom megkezdeni a tanfolyamot, első a KRESZ vizsga lesz, ami szerintem menni fog, és az elsősegély is. Talán azért tűnik nekem így előre annyira bonyolultnak, mert nincs tapasztalatom vezetéssel kapcsolatban, és a 30 óra levezetése után lehet hogy át is megyek elsőre.:) Remélem az oktató türelmes lesz velem, mert tényleg nagyon kezdő leszek kormány mögött, és biztosan sokat fogok majd a kezdetekkor hibázni.
2014. márc. 12. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!