Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót válasszak ilyen...

Milyen autót válasszak ilyen feltételek mellett? (lent)

Figyelt kérdés

Szóval 20 éves férfiú vagyok, van egy gyönyörű barátnőm, tehát valami olyanra gondoltam, ami azért néz is ki valahogy és jó férfias.


Fő szempont, h lehetőleg nem túl óriási fogyasztás. Mert munkába járásba is kellene az autó. Nem tudom, hogy dízelt v benzinest kellene vennem. Nyáron sokat akarnék szaladozni is tehát nem bánnám, ha nem az üzemanyagra menne el a pénzem.


Most jelenleg egy golf 2-es 1.6 td-én gondolkodom. Várnám még az ötleteket. Előre is köszönöm.


Esetleg valami hatásos üzemanyag csökkentőt tudnátok e mondani a vezetési stíluson kívül?


2014. márc. 6. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi cash lenne rá? :) Ha mondjuk egy 500-600ezer HUF akkor egy G Astra , vagy VW Golf IV , VW Passat 99-es évj. , vagy ha kevesebb,mondjuk 200-400ezer HUF , akkor egy VW Golf III , esetleg Astra F , Astra Classic , Suzuki Swift , Honda Civic, Mercedes Benz C 220..stb :)
2014. márc. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

olyan 200-400Ezer, ezt el is felejtettem.


Swiftet mondják sokan de az annyira csúnya egy autó, hogy az nagyon nem nekem való. Nem érezném az enyémnek.

2014. márc. 6. 16:39
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

A Golf2 az jó férfias, majdnem, mint egy 1.0 Stift, cserébe az 1.6TD nem túl strapabíró kamrás diesel viszonylatban,viszont mindegyikkel mentek már csillagászati km-eket.


350ért viszont kiváló 2000 körüli 1.3-as Stift Sedanok vannak, van benne hely, és ennyi pénzért plüss ülés, szervókormány, négy villanyablak, elektromos tükör, néha légzsák/klíma/ABS is.


400ért nem fogsz kapni Mercedes W202-t, ne is vegyél mert egy vödör szemét. Kis szerencsével ennyi pénzért viszont kifoghatsz egész jó 190D-t, ami 5 liter körül zabál, bár ilyen árkategóriában kicsit legózós lesz.


Mivel nem mondtad, mennyit mennél, nem tudom megmondani, hogy dieselt vegyél, vagy benzinest. A tuti tipp akkor is a Swift Sedan 1.3 LPG-vel. Borzasztó 7 litert ver be gázból, és vagy 250 Ft egy liter gáz. :)


Legjobb fogyasztáscsökkentő, ha bringával jársz. :)


400ból nem kapsz jó 3-as Golfot, még F Astrát sem. Lehet még kutatni, 405-ös Peugeot kijön ennyiből, még 1.9D is akad vállalható állapotban, az is borzasztó sokat eszik, (5,5-6 liter), és még hely is van benne, ellentétben a Golffal.


Ne értsd félre, bírom a Golfot, 2-essel jártam is egy ideig, de az se nem férfias, és szerintem még csak nem is néz ki sehogy, egy 25 éves kocka VW, semmi több.

2014. márc. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Hát igen, elég gány 'autó' a Swift. Tudom, nevelőfaternak van , ebben az évben lesz leváltva. Apám Q7-eséhez képest említésre sem méltó. De! Nagyon megbizható, 6literböl elvan , esetleg 7-ből de akkor padlógázzal , városban. Astra F Classic is van a családban , nagymamámé, 7literből elvan városban , 44kW/60Le (1.4 benzin),múltkor kíváncsiságból kihúzattam, 170km/h -nál tovább nem mentem vele , de lett volna még benne! Nagyon rozsdásodnak, de Nagymutteré' patika állapotú, 2002-es évj. Astra G is volt Családon belül , 160km/h -nál akadt az óra, 9litert evett városban , 7-8-at pedig pályán, 1.6 benzines volt emlékeim szerint . Van Merci C220 is , pályán elvan 7literrel, de csak ha nem padló gázzal hajtjuk,210km/h-nál akadt meg az óra , városban volt , amikor megette a 13litert is , de akkor végig padlózva...viszont általában elvolt 10-11literrel. Golf III van baráti körömben , egy autó-szerelő hajtja , 1.9 benzines motorral, 220-225km/h -nál volt a vége , egy sportlégszűrő van csak rajta, azon kívűl full gyári! :) Pályán elvan 6-7literrel, városban nagyjából 9-cel. :) Remélem , tudtam segíteni!
2014. márc. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

szerintem a suzukiból a sedán meg a ferdehátú is nagyon csúnya. Hát nem rossz az 1750ft-os ár, de most a golfba meg kerülne 2150ft-ba. Hat egy jó matt fekete golf szerintem elég tutin néz ki. De még átgondolom. Azért köszönöm a segítséget. Jöhetnek még:)


Egyébként havi 1000km.

2014. márc. 6. 17:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Golf 3-ból, nincs 1.9 Benzin...
2014. márc. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

Na szóval. Nekem is van egy gyönyörű barátnőm (csak azért írtam le amiért te, mert semmi információs értéke nincs az autóvásárlás szempontjából).

400E HuF-ig elég behatároltak a lehetőségek.

Beszédesebbek a képek, ezért először is egy galériát nyújtanék át, a félmillió forintig megvásárolható "menő" autókról:

[link]

Íme egy ajánló szintén a félmilliós határig, mely már az úriasabb modelleket tartalmazza:

[link]

Ha fontos, hogy viszonylag megbízható szívódízel legyen:

[link]

Végül következzenek a sportos verdák, szintén 500E-ig:

[link]


Mindenképpen ajánlom az olvasgatást, többet és, mint a sima ajánlások.

2014. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Hát a Golf2 számomra minden csak nem a " néz is ki valahogy " kategóriában van mára, a műszaki részéről nem is beszélve, ebben bőven veri még a Swift is, de még kinézetre is.

Picit gyűjtenél hozzá, mondjuk úgy 700-800 ig akkor rengeteg új lehetőség nyílna meg.

2014. márc. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%

"van egy gyönyörű barátnőm"


Na hát pont ezért ne vegyél 2-es Golfot, mert nem illik bele, ha már ez szempont.


[link]

Nem mondom, hogy ez sokkal jobb, de jobban jársz egy benzinessel, meg ez elég megbizható gép, és nem is olyan öreg.

2014. márc. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
egy jó 3ajtós 2es golf jol néz ki sztem. főleg matt feketébe. Ez az utóbbi amit küldtél az megeszi a fejemet.
2014. márc. 6. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!