Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz megszerezni a...

Mennyire nehéz megszerezni a jogsit 50ccm-es mocira?

Figyelt kérdés
2014. márc. 9. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:

"moci" :DDD

Az 250-nél kezdődik.

Biciklizni tudsz?

2014. márc. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudok:)
2014. márc. 9. 18:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem nehéz, bár kinek mi a nehéz. Alapvetően intelligencia és érzék kérdése.
2014. márc. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem nehéz. Kicsit az elméleti részét tanulni kell, de ha eddig is bicikliztél, akkor a KRESZ-t nagyjából (remélem) ismered. Erre még kell egy kicsit tanulni. Gyakorlat az nem nehéz, eleinte fura lesz, de ha ráérzel (kb. 10-15 perc motorozás után) már simán megy. Gázkarral vigyázz hogy eleinte ne nagyon cibáld, mert ezek a kis dögök meg tudnak indulni rendesen. A vizsga ideje alatt ne menj se túl gyorsan, se túl lassan, indexet mindig használj, és a visszapillantót is nézd. Gyalogosokat neked is el kell engedni, valamint ne kezdj el már 50 méterrel a lámpa előtt fékezni, hanem úgy, hogy szép kényelmesen megállj. Lehet hogy hülyeséget mondok, de szerintem neki se kezdj úgy, ha előtte nem gyakoroltál. Egy haveromnak se sikerült átmennie úgy. Én előtte kitanultam a féktávokat, kanyarodást, vészfékezést. Az is fontos hogy lássák hogy uralod a "motort", biztos vagy a dolgodban. Szóval ne kacsázz, és ne dülöngélj.

Kb. ennyi az egész :)

15/F, kb. 1 éves AM jogsival

2014. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

én 14 éves vagyok és lány:)

2014. márc. 9. 20:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt tök jó hallani, hogy lány létedre érdekel a motorozás!:D Ráadásul a korosztályomból.. Ha a szüleiddel komolyan gondoljátok, ideje elkezdeni gyakorolni. Simsonnál nincs jobb tanulómotor. Olcsó, kezes motor, valamint lehet ütni-vágni, egy esetleges esésnél nem kell a fél oldalát cserélni, hanem felállítod és kész. És váltós is. Szerintem fontos hogy megtanulj váltani, mert kínos ha ráülsz egy váltós motorra, és nem tudod kezelni. Vagy esetleg hogy kategóriaváltásnál nagy(obb) motoron kezd el megtanulni a váltást.. Gondolom nyáron vagy még a szünet előtt le akarod rakni, szóval kb. most kéne elkezdeni. Mi vettünk kb. 40 000 Forintért egy Simót, és kivittük egy nagy üres placcra, ott gyakorolhattam kedvemre. De egy bevásárlóközpont parkolója is jó hely. Lehet hogy majd 20 perc után belejössz, de a rutint nem órák alatt kell szerezni, hanem sok-sok gyakorlással. Szóval próbálj minél többet vezetni. Aztán dönthetsz úgy hogy megtartod a motor, vagy eladjátok. Nekem még jogsi után pár hónapig megvolt, mert amíg nem szereztem egy kis rutint, nem mertem egy drágább motorra ráülni. Utána lett egy 2007-es Piaggio NRG-m, ami sajnos kicsit beteges darab volt, el is adtam. Most egy 2009-es Aprilia SR 50-em van, kiváló moci.:) Mondjuk nem olcsó, de tényleg még sose hagyott cserben az együtt töltött 4 000 kilométer alatt, kényelmes és jól is megy. Mindenhova mocival megyek, és túrákra is el szoktam menni, azért mentem ilyen sokat. De öszesen kb. 6 000 kilométer vezettem le eddig.:)

Bármi kérdésed van, nyugodtan írj priviben.:D

2014. márc. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, van egy olyan érzésem, hogy még fogok neked írni :)
2014. márc. 10. 17:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak nyugodtan!:) Amúgy mikor szeretnéd elkezdeni? :D
2014. márc. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Természetesen minél előbb :D

csak sajnos várnom kell vele egy ideig, mert még nem engedik :(

2014. márc. 11. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!