Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi szükség van autókereskedőre...

Mi szükség van autókereskedőre, nepperre?

Figyelt kérdés

Leszámitva a külföldről behozott kocsikat.

Mert mit is csinál egy nepper? Megveszi a kocsit, rátesz 100 ezer forintot, aztán továbbadja. És még azt mondják magukról, hogy ez is egy szakma.

Régen, 15+ évvel ezelőtt, mikor még nem volt net, valóban szükség volt rájuk. De manapság? Ember kocsiját felteszi netre, vevő megnézi, odautazik, megveszi. De szerintem a nepper egy fölösleges lépcső, mindenféle hozzáadott érték nélkül, ami rádob egy +100 ezer forint körüli összeget, csakazért, mert semmi más dolga nincs, mint a netet böngészni és a jófogásokat megvenni és drágábban eladni.

Nyilván nem a nepper szemszögéből kérdezem, ez neki baromi kényelmes, hanem az átlagpolgár szemszögéből. Lenne egy jó fogás hétfőn, de az átlagpolgár épp rendes munkát végez, igy már csak kedden nézi meg a weboldalt, ekkorra már viszont a nepper megvette, és ugyanazt árulja 100 ezerrel drágábban. Szóval nem értem.

Az ügyintézést, kocsilemosást, kocsi kitakaritás, stb. hagyjuk, mert filléres tételek, amikért 100 ezret elkér - ennyiért árulja drágábban.


2014. márc. 11. 01:43
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
89%

Ki lehet hagyni őket, csak van aki elfoglalt, vagy egyszerűen nem akar ezzel kínlódni.

Miért zavar ez téged?


EZ olyan, mint az ingatlanközvetítő. Lehet velük, de lehet nélkülük is.

2014. márc. 11. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
95%

Mit nem értesz? Az autó egy eszköz, aminek értéke van. Ha nekem van sok felesleges pénzem és épp nincs kedvem elinni vagy elqrvázni akkor befektethetem akár. Befektethetem értékpapírba, biztosításba, megtakarítási alapba, ingatlanba, részvénybe, véget alapíthatok, földet vehetek és most figyel befektethetek autóba is. Megveszem, eladom. Ugyanúgy ahogy a részvényt, értékpapírt akármit.


Nézzük a vevőt: van egy autóm, el akarom adni X-ért, mert akarok venni egy másikat. Ha van elég pénzem, akkor megveszem a másikat és kiárulom ezt. Ha kell a lé, akkor kitartom az árát, ha nem akarok görcsölni vele, akkor engedek az árból. Ha kitartom az árát, akkor a kereskedőnek úgy sem kell. Ha engedek az árból akkor viszont lehet jelentkezik egy kereskedő( azaz egy befektető) aki aznap elviszi és kicsengeti a lóvét, meg lehet lenne 10-20 egyéb jelentkező, akiből 15 idióta majom, 3-nak nincs pénze és még anyám sírjáról is lealkudná a virágot meg két normális ember. Persze ezek nem rövid időn belül, hanem mondjuk pár hét alatt. Szerinted nem lex@rom ki viszi el a kocsit? Fizesse ki és vigye az annyába minél hamarabb.


Mit is csinál a nepper? Főleg ha hozzáértő? Egész nap bújja a netet, nem mellesleg van a fejében egy rakás infó az autókról. Ha lát valamit telefonál, beül a kocsijába és elmegy megnézni. Ez már költség! Megnézi a kocsit, gondolom le is informálja okosban ( ez sem ingyen van ám ) és ha nem úgy látja nem veszi meg. Hopp.. és ha havi 200 autót néz meg, amiből csak 10-et vesz meg? Az nem gond, ő ugye ingyen tankol, neki ingyen van a pályamatrica, mert ő nepper :D

Az ügyintézés is pénzbe kerül, főleg ha bejáratott kontakt van és soron kívül megy minden. Ismerek ilyet,előző nap letelefonálod, másnap viszed 5000 és végzel negyed órán belül. Egy kocsi takarítás ha eladásra készítik fel, komplett kozmetika, szilikonhegyekkel, waxxal még haveri alapon is 15-20 000-ről indul. Sokszor van olyan, hogy úgy vesznek át egy autót, hogy van valami apró gondja, ami orvosolható - persze ezt bőven lealkudják - ezt is meg kell csináltatni. Szerelő cimbikhez is szoktak hordani kereskedők autót, pedig ők 5000/óráért dolgoznak. Persze ezek filléres tételek. Aztán ha körbekérdezel az ismerőseid között, hogy hányan vitték már el a kocsijukat teljes külső-belső-motortér takarításra, akkor meg fogsz lepődni, hogy 90%-uk nem szánta rá a kocsijára ezt a kis filléres összeget és azt sem tudja, hogy létezik gumiápoló.


Azt sem árt bekalkulálni, hogy néha nekik is kijut a sz@ .rból. Pl megvesz valamit és sokkal több baja van, mint gondolta. Te vagy akármelyik okos ezt megvenné tőlük? Persze... Biztos van pár autó amin buknak. Vannak olyanok, amikor valamit beszámítanak,ha elvisznek mást.


Azért ez sem úgy van, hogy ha egy kereskedésben bent áll 25 autó és ha sikerül mindet eladni, akkor kerestek 2.5 milliót..


De akkor tegyük fel a kérdést máshogy: Neked fáj, hogy 100 000-rel drágábban veszel autót? Van rengeteg autó amit magánszemély árul, te is bejárhatod az országok Záhonytól Szombathelyig... Te is válogathatsz a magánszemély által árult, visszatekert órájú ( bizony, ők is tekerik ), telefonban és képen baromi jól beállított hulladékok között.


Van az a legenda, hogy a nepper mindenkit átver és csak szemetet árul drágán. Háát sokszor ez igaz ( sőt.. ), de abba senki nem gondol bele, hogy azokat az autókat is emberek használták, tehát a privát hirdetések mögött is ugyanez a minőség lesz. De ha ebből indulunk ki, akkor a nepperek az összes szemetet felvásárolták már, így a "hozzáértő" vásárlók mehetnek házhoz a jó autókat megnézni és megvenni. Mert itt a gyakorin is mindenki azt mondja, a kereskedőtől nem veszünk autót! Ezek szerint a kereskedők öncélúen jótékony hatást fejtenek ki a piacra, mert az egy placcra eső hulladékok számát megemelik, ezáltal a tuti vételek háznál maradnak.

Bár ez meg ellentmond azzal, amit a kérdező írt, mert a nepper már hétfőn megvette a tutit. Hmm, akkor most hogyan tovább?


Ebben a mocskos szabad rendszerben azért még érvényesül a piac önszabályozó ereje. Ha nem lenne szükség a kereskedőkre, akkor rég bezárt volna mind. Ezek szerint szükség van rájuk.


E miatt úgy is 0%-is leszek, de azért leírom:

nem a kereskedőket akarom védeni, de az ilyen egyoldalú megközelítés az engem valahogy zavar.

2014. márc. 11. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
42%

Én megszívtam velük sokszor, iszonyat erőszakos, rámenős egy banda, eladásnál is rendesen átvertek, meg amikor jöttek megvenni. Hirdettem anno 180-ért egy autót, erre közölte ott velem, ad érte 80 ezret. Mondom a francokat...már gyanús volt, miért jött 4 ember autót venni, én meg egyedül voltam. Mondták, ha jót akarok, odaadom nekik, vagy fizessem ki nekik, amiért lejöttek a francból megnézni. Képesek lettek volna megkéselni...

Azóta beleírom minden hirdetésbe, hogy nepperek, bennszülöttek, stb...nagy ívben kíméljenek.

Ja, és ha van egy olcsó autó az ország másik felén, az fix, hogy már nem lesz meg, mire odaérsz, mert egy ilyen tetű elvitte előled.

2014. márc. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
86%

" Mondták, ha jót akarok, odaadom nekik, vagy fizessem ki nekik, amiért lejöttek a francból megnézni. Képesek lettek volna megkéselni..."


Ezek nem kereskedők voltak, hanem cigányok, és semmi közük a kereskedőkhöz!

2014. márc. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:

Árultam én magánszemélyként egy 22 éves Ford Fiestát. Nem rohadt (tényleg nem), nem volt rossz állapotban se kívül, se belül, frissen cserélt vezérlés, vízpumpa, fékek, fékfolyadék (ezekről meg a munkadíjról számla), kettő év műszaki volt rajta amikor elkezdtem árulni. Kézi szivatós volt, kormányszervó nélkül, de jók voltak az ülések, volt két elektromos ablak, rádió, sehol egy szakadás a belsejében, kormány nem volt kifényesedve, 1.4 benzines létére nem is evett sokat (és tartotta vígan a 120 km/h-t amikor kipróbáltam egy 20 km-es autópálya-szakaszon)... 4 gumi kellett volna rá, mert már ideje lett volna cserélni a 7-8 éves abroncsokat (amik nem voltak elkopva, csak biztos ami biztos alapon).


4 hónapig árultam 150e forintért, ami még alkuképes is lehetett volna. Két érdeklődő volt, az egyik részletekben akarta fizetni, de bank nélkül; a másik meg egy bp-i nepper. És senki más.

Úgyhogy odaadtam 100e kp-ért egy neppernek, aki meg 4 nap alatt eladta a kocsit.


Ennyi, ezért kell a nepper. Mert az emberek ódzkodnak a magánszemélytől vásárlástól - inkább megveszi a nepper telephelyéről. Ja, és persze úgy, hogy a nepper vállalkozásában nem marad nyoma, mert papíron egyenesen a kocsi tulajától vette, a járműértékesítő vállalkozás nem szerepelt sehol. :)


De fontos volt, hogy elmenjen, mert nem akartam már több biztosítást fizetni rá.

2014. márc. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
48%

1:Mindenki szereti a könnyű pénzt és sokat melózni nem kell érte...

2:Én egyetlen hasznukat látom ezeknek,és az az hogy eltudják intézni a pappírokat,ami egykét esetben előnyös is lehet(átírás,műszaki stb)

Én nem vennék semmi pénzért így se kocsit se motort.Illetve ha vennék akkor azt nagyon top árúnak kell lennie és nagyon jó áron.

2014. márc. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

"Ha kitartom az árát, akkor a kereskedőnek úgy sem kell. Ha engedek az árból akkor viszont lehet jelentkezik egy kereskedő( azaz egy befektető) aki aznap elviszi és kicsengeti a lóvét, meg lehet lenne 10-20 egyéb jelentkező, akiből 15 idióta majom, 3-nak nincs pénze és még anyám sírjáról is lealkudná a virágot meg két normális ember. Persze ezek nem rövid időn belül, hanem mondjuk pár hét alatt."

Azért nem hiszem ,hogy 15 idióta jelentkezne 20-ból. Ha nepper-képes áron árulod az autót, akkor 2 idióta után jön egy harmadik, aki megveszi. Szerintem.


"Mit is csinál a nepper? Főleg ha hozzáértő? Egész nap bújja a netet,.."

Ne a nepper oldalát mutasd, hanem azt, hogy egy átlagpolgárnak miért jó. Merthogy a neppernek megéri, az vitán felül áll.


"Neked fáj, hogy 100 000-rel drágábban veszel autót? Van rengeteg autó amit magánszemély árul, te is bejárhatod az országok Záhonytól Szombathelyig... Te is válogathatsz a magánszemély által árult, visszatekert órájú ( bizony, ők is tekerik ), telefonban és képen baromi jól beállított hulladékok között."

Nem értetted meg amit irtam. Persze, hogy fáj, hogy ugyanazért a kocsiért 100 ezerrel többet kell fizetnem. Neked nem fájna 100 e forint???

Mégegyszer leirom: UGYANAZÉRT a kocsiért. Ha nem lenne nepper megvehetném X összegért. Nepperes világunkban X+100 ezerbe kerül. Szintisztán kidobok 100 ezer forintot. Ha neked nem fáj 100 ezer forint, add nekem.


"Ha nem lenne szükség a kereskedőkre, akkor rég bezárt volna mind. Ezek szerint szükség van rájuk."

Nem. Pont hogy nem. Vagy egy rés a bizniszbe, és a nepper belepofátlankodik, és lehúzza a sápot. Nincs nepperre szükség, csak a sápot húzza le. Ő azért van, mert meg tud belőle élni. De az én kérdésem, hogy van-e létjogosultsága. Az eladónak meg a vevőnek nincs lehetősége kiirtani a neppereket.


"Úgyhogy odaadtam 100e kp-ért egy neppernek, aki meg 4 nap alatt eladta a kocsit."

Ez már érv. De szerintem ebből van sokkal kevesebb.


"Én egyetlen hasznukat látom ezeknek,és az az hogy eltudják intézni a pappírokat,ami egykét esetben előnyös is lehet(átírás,műszaki stb)"

Mégis milyen papirokat? Azt neked kell elintézned, okmányirodában kb. 1 óra max

2014. márc. 11. 11:15
 8/37 anonim ***** válasza:

Alapvető fogalmi zavaraid vannak.

A nepper az bűnöző. Engedély nélkül működő kereskedő.

A használtautó-kereskedés olyasféle dolog, mint az antikvárium. Neked van egy használt autód, de sem kedved, sem időd, sem hozzáértésed nincs az eladáshoz. Vagy gyorsan kellene a pénz, de saját magad csak hosszabb idő után találnál vevőt. A használtautó-kereskedőhöz beviszed. Ő megveszi, s keres rá vevőt. Vagy azonnal fizet, vagy bizományban.

Persze hogy tesz rá. A te miből élsz? Én miből élek? Mindenki abból, hogy valaki tesz rá. Ez nem lenyúlás. A kocsit tárolni kell, az embereket fizetni, hirdetésre sem árt költeni stb.

2014. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
értem én amit mondasz, de ez nem 15+ évvel volt ezelőtt csak igaz? Most már felteszi az ember a netre, és ha autókereskedő-barát árral teszi föl azonnal elviszik
2014. márc. 11. 13:27
 10/37 A kérdező kommentje:

egy példa:

1 milliót érő opel.

Ha 1 millióért hirdeti, akkor hetekbe, hónapokba telhet mig elviszi, de ekkor a kereskedő sem veszi meg, hisz nem nyerne rajta.

Ha 850.000 ezért odaadja a kereskedőnek, ennyi erővel a netre is feltehetné 850.000 ft-ért, néhány napon belül elvinnék. Szerintem. Pár napot pedig bármelyik autóeladó várhat.

Kivételt képez az autókülönlegesség, amiből kevés van csak a piacon.

Olyan ez mint a lakásközvetités. Lakás árában a lakásközvetitő sem tudja eladni. Ha meg 1 millióval kevesebbért mondja ,hogy áruljam, annyiért közvetitő nélkül is elmenne..

2014. márc. 11. 13:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!