Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi szükség van autókereskedőre...

Mi szükség van autókereskedőre, nepperre?

Figyelt kérdés

Leszámitva a külföldről behozott kocsikat.

Mert mit is csinál egy nepper? Megveszi a kocsit, rátesz 100 ezer forintot, aztán továbbadja. És még azt mondják magukról, hogy ez is egy szakma.

Régen, 15+ évvel ezelőtt, mikor még nem volt net, valóban szükség volt rájuk. De manapság? Ember kocsiját felteszi netre, vevő megnézi, odautazik, megveszi. De szerintem a nepper egy fölösleges lépcső, mindenféle hozzáadott érték nélkül, ami rádob egy +100 ezer forint körüli összeget, csakazért, mert semmi más dolga nincs, mint a netet böngészni és a jófogásokat megvenni és drágábban eladni.

Nyilván nem a nepper szemszögéből kérdezem, ez neki baromi kényelmes, hanem az átlagpolgár szemszögéből. Lenne egy jó fogás hétfőn, de az átlagpolgár épp rendes munkát végez, igy már csak kedden nézi meg a weboldalt, ekkorra már viszont a nepper megvette, és ugyanazt árulja 100 ezerrel drágábban. Szóval nem értem.

Az ügyintézést, kocsilemosást, kocsi kitakaritás, stb. hagyjuk, mert filléres tételek, amikért 100 ezret elkér - ennyiért árulja drágábban.


2014. márc. 11. 01:43
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
és amiről biztosan lecsúszol a kereskedők miatt az a talált kincs. Hogy valaki 3 kilóval olcsóbban árulja a kocsiját, mint a piaci értéke. Egyből lecsap rá a kereskedő, te meg bebuktad a tuti vételt.
2014. márc. 11. 13:35
 12/37 anonim ***** válasza:
Kár ezen vitázni. Amig az emberek vesznek a neppertől autót, addig van létjogosultságuk, és amúgy is, semmi illegálisat nem tesznek, szóval nincs mibe belekötni, vannak ettől sokkal semmittevőbb "szakmák" is.
2014. márc. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

"Amig az emberek vesznek a neppertől autót, addig van létjogosultságuk" Eközött nincs ok-okozati összefüggés. Azért veszik a neppertől, mert a nepper már fölvásárolta az átlagpolgártól előtted, talán épp 5 perccel ezelőtt, és te máris 100 ezer forinttal drágábban juthatsz hozzá ugyanazon az autóhoz.

Mondjuk kiváncsi lennék ennél semmittevőbb szakmára..

2014. márc. 11. 21:28
 14/37 anonim ***** válasza:

Ha ennyire jól fizető semmittevő szakma ez akkor miért nem vágsz bele?


Egy kereskedő telephelyén sok autó áll, így sokszor a vevőnek nem kell a fél országot beutaznia csak elmegy a telepre és végignézi az autókat helyben.

Sok ember meg nem tudja rendesen meghirdetni az autóját. Ez nem csak annyi hogy 2 fénykép és feltöltés a hahu-ra, hanem rendesen mindent meg kell adni az autóról. Egy hozzáértő kereskedőnek ez egyszerűbb. Ráadásul neki az egész napja ebből áll, nem kell hozzáigazodnia a vevőnek hogy bocsi csak 2 hét múlva tudsz jönni megnézni az autót.


Amúgy ilyen alapon miért van gyorsétterem, ha otthon is meg tudod főzni az ebédet? Miért van bevásárlóközpont ha a kertben is kinő a krumpli? Nem mindenki ért mindenhez, ezért egyes szakmák erre-arra szakosodtak hogy a hozzá nem értő embereket segítsék vagy hogy a lustább emberek helyett elvégezzék a munkát, és ezen pénzt keresnek.

2014. márc. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

" Azért nem hiszem ,hogy 15 idióta jelentkezne 20-ból. Ha nepper-képes áron árulod az autót, akkor 2 idióta után jön egy harmadik, aki megveszi. Szerintem. "

Hány autót adtál már el? Te nepper képes áron hirdetnéd meg a saját kocsidat? Az idiótákról csak annyit, hogy a legutóbbi autónál amit eladtunk ( egy öreg Swift ) kiírtam nagybetűvel a használtautóra, hogy csak készpénz játszik, az utódja már megvan, szükségünk nincs rá, másra sincs, semmilyen csere nem érdekel. Nem hiszed el, de legalább 10-en telefonáltak, hogy csere nem érdekel? :D


"Nem értetted meg amit irtam. Persze, hogy fáj, hogy ugyanazért a kocsiért 100 ezerrel többet kell fizetnem. Neked nem fájna 100 e forint???

Mégegyszer leirom: UGYANAZÉRT a kocsiért. Ha nem lenne nepper megvehetném X összegért. Nepperes világunkban X+100 ezerbe kerül. Szintisztán kidobok 100 ezer forintot. Ha neked nem fáj 100 ezer forint, add nekem. "


De megértettem ami írtál, de gondolkozz egy kicsit. Én mondjuk magánszemélyként meghirdetek egy autót 800 000-ért. Nem viszi el senki, majd jön egy kereskedő, kirak 7 kilót, hogy rögtön vinné, hát akkor vigye. Rendbe szedi majd meghirdeti 850 000-ért, amikor mész te és lealkudod 800 000-re. Neked így is-úgy is 800 000, mert neked magánszemélytől is 800 000 lett volna. Ha nincs nepper, akkor sem tudod megvenni 100 000-rel olcsóbban ( általában ).


Még mindig nem értem neked miért fáj, hogy ő ezen keres. Ilyen alapon zárjanak be az élelmiszer kiskereskedések és vegyünk meg minden kaját nettó nagyker áron... Ott sincs semmi szükség a boltra, megrendeled az interneten kartonos kiszerelésben a szalámit és kész. Lázadjunk a boltok ellen is :D


Milyen gyakran veszel autót, hogy ez téged ennyire idegesít?


Miért csak azokat emelted ki a válaszomból, amire rizsával lehet válaszolni, a konkrét dolgokra miért nem reagáltál semmit, pl a filléres tételekre?


:)

2014. márc. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

Egyvalami jellemző a legtöbb kereskedőre, ha jobban belegondolunk:

Mindegyik elhallgat egy idő után valamit.

Eleinte még leírja, majd látja, hogy nem veszik el annyiért, vagy lejjebb viszi az árat, vagy kifelejt egy-két dolgot a hirdetésből.

És mivel ezek nem az Assisi Szent Ferenc filozófiáját követik, az ember vesz egy romhalmazt, jó drágán.

Illetve nem vesz, mert megnézi, és szerencse, hogy egy autót ki lehet próbálni a helyszínen.

Nem úgy, mint egy tetű számtech. alkatrészt, amivel jól megszívja az ember....(mint én tegnap előtt)

2014. márc. 12. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

"Ha ennyire jól fizető semmittevő szakma ez akkor miért nem vágsz bele?"

Kisnyugdijasokat termékbemutatókon átverni mégjobban fizetős szakma, mégsem csinálom (szintén legális, mert nem átverik, hanem törvényi nyelven eladnak nekik 800 ezer forintért viztitsztitót).


"Egy kereskedő telephelyén sok autó áll, így sokszor a vevőnek nem kell a fél országot beutaznia csak elmegy a telepre és végignézi az autókat helyben."

Ez lenne a kérdésem lényege valahol, hogy lehet, hogy 20 éve még igy vettem volna autót, de ma már netet veszem. Tudom milyen márkát szeretnék, mennyi pénzem van rá, beütöm a keresőbe, aztán kiad 200 találatot. A legjobb 10-et megnézem, 1-et megveszek.

Hogy tudná ezt überelni a telephely?


"Ráadásul neki az egész napja ebből áll, nem kell hozzáigazodnia a vevőnek hogy bocsi csak 2 hét múlva tudsz jönni megnézni az autót."

Nem tudom, ki hogy van vele, de nem 2 hét, hanem max másnap, hisz autót akar eladni. 1-2 napot pedig tudok várni ha 100 ezer forintról van szó.


"Amúgy ilyen alapon miért van gyorsétterem, ha otthon is meg tudod főzni az ebédet?"

A kérdés kitűnő !! Már vártam. Az a különbség, hogy a gyorsétteremben nem alapanyagokat veszel, hanem kész kaját. Ott meg kell fizetni, hogy valaki a húst megsüti, kenyeret megvajazza.

De a neppertől pont ugyanazt veszed meg mint magánszemélytől, csak 100 ezer forinttal drágábban.


"Nem mindenki ért mindenhez, ezért egyes szakmák erre-arra szakosodtak hogy a hozzá nem értő embereket segítsék vagy hogy a lustább emberek helyett elvégezzék a munkát, és ezen pénzt keresnek."

Értem én, csak a kereskedők nagytudása abból áll, hogy az olcsó kocsit felvásárolják, aztán 100 ezer forinttal többért felteszik a hahu-ra.


"Nem hiszed el, de legalább 10-en telefonáltak, hogy csere nem érdekel?"

Elhiszem, de nekem megérne 10 telefonhivást 100 ezer forint.


"Ha nincs nepper, akkor sem tudod megvenni 100 000-rel olcsóbban "

Dehát éppen irtad, hogy engedtél az árból 100 ezer forintot a neppernek. Ezt az árat a vevőnek is elengedheted, egyből elviszi a kocsit. Egyébként a nepper nem 700 kilót ajánlana, hanem 650 ezret, mondván, hogy neki is meg kell élnie. 800 vs 650. Nem mindegy.


"Még mindig nem értem neked miért fáj, hogy ő ezen keres."

Nem az fáj, hogy ő keres, hanemhogy 100 ezer forintot kihúz a zsebemből.


"Ilyen alapon zárjanak be az élelmiszer kiskereskedések és vegyünk meg minden kaját nettó nagyker áron.."

Kisker nagyker között különbség van. Nagykernél 100 kilót kell venned. Olyan ez, mintha csak 10 autót vehetnél. Ez autónál nyilván nincs igy. Pont ugyanazt a darabszámot veszed, mint a nepper. Azaz 1 darabot. Egy neppertől pont ugyanazzal a körülményekkel veszed, mint magánszermélytől, csak 100 ezer forinttal drágábban. Nagykerben nem tudsz 1 kiló krumplit megvenni. Ezért nagyker.


"Miért csak azokat emelted ki a válaszomból, amire rizsával lehet válaszolni, a konkrét dolgokra miért nem reagáltál semmit, pl a filléres tételekre? "

Válaszolok én mindegyikre. Te figyu már, a filléres tétel téma egy hatalmas öngól neked. Az autó valós értéke nem nő meg, ha kitakaritják. Ellenben a nepper ennyivel többért adja. Én szivesen vennék ki-nem-takaritott autót, ha ezen fogok 20 ezer forintot.

A nepper feldiszit a kocsit, szebbnek mutatja, mint amilyen, és ezért az átlagnaiv ember 50 ezer forinttal többet fizet.

2014. márc. 12. 05:39
 18/37 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek van nete, arra nem gondoltál? És egy hirdetés alapján nem fogod tudni mennyire jó az autó, fényképezni bárhogy lehet, leírni bármit lehet, csak ha elmész Szombathelyről Nyíregyházára a legszebb autó miatt és kiderül hogy valójában egy roncs akkor cumi. Egy telepen meg csak átsétálsz a szomszédos autóhoz és azt is megnézed, nem mindegy hogy 2 jobb állapotú autó között 5 méter vagy 500 km van.

Valamint a nepperek tudják mennyit ér egy használtautó, az átlagember nem tudja a saját autójának értékét belőni mivel jó ha 5 évente van ilyen gondja, egy neppernek naponta.


Amúgy tök mindegy ki mit ír (mert min. 10 vélemény volt már hogy csak neked fáj ez), téged nem lehet meggyőzni, így a kérdés tök fölösleges.

2014. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

"Amúgy tök mindegy ki mit ír (mert min. 10 vélemény volt már hogy csak neked fáj ez), téged nem lehet meggyőzni, így a kérdés tök fölösleges."

Egy ütős érvre várok, de eddig még nem kaptam meg. Azért mert te nem tudsz ilyet adni, azért még várnék egy ilyenre, ha nem bánod.


"Nem mindenkinek van nete, arra nem gondoltál?" Csak a leendő vásárlók 99%-nak.


"és kiderül hogy valójában egy roncs akkor cumi..." Való igaz, 500 km-t nem fogsz utazni, de a nepper sem fogja elhozni neked 500 km-ről, ugyanis bár nehez hiszed el, de a nepper is ember és neki is el kell mennie az autót megnézni, és ha neked sok az 500 km, ide a bökőt, a neppernek is pont ugyanezek a feltételei vannak. Hihetetlen nem? Hogy erre nem gondoltál eddig? Neked is, és a neppernek is ugyanazok a feltételei. Ha neked messze van, a neppernek is. Ha te is megszivahatod, a nepper is.


"csak átsétálsz a szomszédos autóhoz" nem tudom, hogy ki hogy vesz autót, de gondolom a legtöbbnek konkrét összege van rá, tudja azt a néhány, max 3 tipust, amiből venni szeretne. Igy nem fog átsétálni a szomszéd autóhoz, mert annyi összegért amit rászán, abból a tipusból max 2 db lehet egy telepen, hacsaknem 1000 autót tart.


"Valamint a nepperek tudják mennyit ér egy használtautó." Én is erről beszélek, de ez épp hogy hátrány, nem előny. Ha egy eladó túl drágán adja a kocsiját nem veszi meg sem a nepper sem az átlagember. Ha árában adja, csak az átlagember veszi meg. Ha olcsóbban, akkor meg csak a nepper,mert ő egyből lecsap rá.

Nekem az fáj, amennyivel olcsóbban hozzájuthatnék a kocsihoz, de a nepper miatt nem tudok.

2014. márc. 13. 10:53
 20/37 anonim ***** válasza:
És ha nem egy nepper csap le a tuti vételedre hanem egy magánember? Ez egy ilyen világ, aki gyorsabb azé lesz az autó.
2014. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!