Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez tényleg ennyire fura?

Ez tényleg ennyire fura?

Figyelt kérdés

18 vagyok, és autóválasztás előtt állok. Én az újabb Ford Galaxyt, vagy az S-Maxot néztem ki magamnak. Azonban mindenki hülyén néz rám. Nekem ezek tetszenek, óriási dögök. Használtan, kb. 4-5 millió Forintig (kb. 1 misit munkából, a többit a nagyszüleim örökségéből pótolom hozzá)

Ez miért olyan fura?


2014. márc. 11. 17:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert inkább családi autók ezek, nem gyakori, hogy egy 18 éves srác ilyenre vágyik.


De ha neked ez tetszik akkor vedd ezt, nincs másnak köze hozzá.

2014. márc. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem fura. Hidd el. Én 5000 km-el vettem egy kombit 19 évesen. Mindenki hülyén nézett rám, mert nekik sportkocsijuk volt, meg golf-ok meg szétbarmolt tragacsok, én meg sem matricát, sem ledet, sem hangfalat nem tettem rá. Én kempingezni jártam vele. Egy darabig ( 3 évig ) zavartak a megszólalások, de amikor ők el akarták adni azokat a vackokat, 1: senkinek nem kellettek, az enyém meg a km-t leszámítva gyári állapotban volt, 2: azt akarták ( néhányan ), hogy csomaggal együtt fuvarozzam őket, mert "neked nagy kocsid van és minden befér". És nem. Sajnos már el kellett adnom, de nem bántam meg. Ha jól választasz, te is járhatsz így.

Egyébként javaslom, hogy ha még nincs saját lakásod / házad, akkor max. 1 000 000 Ft-ig vegyél kocsit és rakj félre lakásra / házra.

2014. márc. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Összes örökséget egy ilyen autóra költeni? Hát én nem tenném megmondom őszintén. Nem az autó miatt, hanem az örökség miatt. 1 millióból is lehet venni jó autót, például hármas golf kombit 1.9tdi-vel, amivel 5-10 évig simán ellehet lenni. Jól megy, a beltere is nagy, és megbízható kiforrott konstrukció. Alkatrész dögivel van a bontókban hozzá.


Ilyen nagy autó akkor kellhet ha már gyerekeid vannak, és nap mint nap be kell tuszkolni a kisgyerekeket a gyerekülésbe.

2014. márc. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem akarok beleszólni, de igazat adok kakszilajosnak, én inkább félretenném lakásra és ahhoz gyűjtenék még, valamilyen előtakarékossági programmal.


Az, hogy mennyire fura, társaságtól, környezettől is függ. Abban a körben, amelyben én felnőttem, teljesen elfogadott volt, ha fiatalon valamilyen teljesen normális kombit vettem. Ők akkor néztek volna bolondnak, ha minden pénzemet autóra, azon belül is egy sportosnak mondott, de már bőven javításigényes korban lévőre költöm. Most, 30 évesen már megengedhetek egy sportosabb, nem túl régi autót úgy, hogy a pénzemnek csak egy kis részét költöm rá. Érdemes várni a vágyakkal. Viszont nem érdemes minden pénzt egy autóba invesztálni. Az autó értéke rohamosan csökken. Az örökséged viszont a bankban legalább annyit kamatozhat, hogy tartsa a lépést az inflációval, az előtakarékossági idő végén pedig (ami lehet 5 év), összetéve az összegeket, vehetsz egy jó lakást. Az ingatlan értéke nem zuhan akkorát, mint egy autóé.


Teljesen normálisnak tűnsz, már csak az autóválasztásod alapján is. Ne kövesd a többieket azzal, hogy az egész vagyonod egy autóra (meg drága telefonra és egyéb hasonló fogyasztási cikkekre) költöd.

2014. márc. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Ez nem az összes örökségem! Az annál sokkal több. (nem felvágásképpen, csak hogy nem egy autóra szórom el a pénzt) Valahogy így esik jól a lelkemnek, hogy nem a teljes autót abból veszem, hanem dolgoztam is érte valamennyit. Egyébként nem első autónak akarom, most adtam el az Astrám, előtte pedig pont egy 3-as Golf volt.:) De a nálam töltött fél év alatt kb. 2 hónapot használtam, többit a szervízben töltötte. Gyorsan el is adtam. A lakásprojektre már ráfeküdtem, de szüleim nem akarják még hogy elmenjek itthonról, meg ők is szeretnének adni bele... Pedig már nagyon mennék, szeretnék önállósulni.

2014. márc. 11. 22:46
 6/14 anonim ***** válasza:

És mi garantálja hogy az 4-5 milliós autó nem fog állandóan a szervízben dögleni? Egyszerűen szerintem rosszat fogtál ki. :D


Én amúgy egy millióból bőven megtudnám venni a kedvenc autóm (Volvo 244) és még bele is tudnám rakni plusz ennyiért az áhított dolgaimat (2.5 TDi, légrugók, amerikai lámpák). Picit irigyellek :P

2014. márc. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát azért nem szeretnék zsákbamacskát, át fogom nézetni. A Golfnál az volt a gond, hogy gyorsan kellett egy autó, én hülye meg csak ráböktem egy közelben levőre. Meg is szívtam.:D Nem kell irigyelni, egy nagyobb, extrásabb családi ház árának megfelelő összeg lehet, szóval nem ennyiből fogom megváltani a világot.:D Sokkal jobb lenne ha a ballagásomon ott lehetnének, de sajnos ez már lehetetlen kérés.
2014. márc. 12. 09:30
 8/14 anonim ***** válasza:
egy nagyobb családház ára kb 30-40m, ebből rögtön 3-4m-t kocsira elcseszni hülyeség
2014. márc. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, a pénz is ekkora volumenű összeg. Muszáj vennem egy normális, kényelmes és nagy autót, mert a munkámhoz kell. Egyelőre még csak hétvégi, néha délutáni, azonban miután befejeztem a sulit, rendesen, teljes munkaidőben fogok dolgozni.
2014. márc. 12. 18:05
 10/14 anonim ***** válasza:

Most akkor 18 vagy, vagy előírta? :D

Csak 18 évesen dolgozol és már ez a 3. autó...

Nem 28 / 38-at akartál írni? :)

~2

2014. márc. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!