Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin az olajban-honnét?

Benzin az olajban-honnét?

Figyelt kérdés

Egy Zastava GTL55-öt hajtok.

Amikor ez először jelentkezett,tipusazonos AC-t cseréltem az olaj mellett, és most ismét ugyanez.

Lehet a karbi a hunyó?


2014. márc. 14. 00:40
 1/5 kata kata ***** válasza:
Kompresszió van a motorban? Szerintem nem sok. A dugattyú és henger fal között kerül benzin a kartelba.
2014. márc. 14. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dorobert válasza:

Ha a motor jó állapotban van a beszivárgó bezin az üzemanyag ellátó rendszer hibája szokott lenni. A melegen leállított motor üzemanyag-ellátó rendszere nyomás alatt marad és a beszivárgó üzemanyag a gyűrűk mellett az olajtérbe kerül.

Amíg nem derül ki a hiba nem lenne jó használni!

2014. márc. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szinte kizart hogy az AC-n kivul mashol is lejuthat,a karburator nincs osszekotettesben a karterral. Mikor cserelted az AC-t? A tipusazonos azt jelenti eredeti zastava alkatresz?? Mert ha igen,akkor siman lehet rosz meg ha vadonat uj is,ilyen a zastava utangyartott minoseg sajnos.Tudom mit beszelek,szerbiai vagyok,autoszerelo es zastavam van...
2014. márc. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,az első két válasz igazolta volna a gyanúmat,2 henger 7 bar, a másik kettő 9,igaz számottevő olajfogyasztással nem társult a dolog,csak gyenge volt az autó,azért mérettem meg, de úgy gondoltam,hajtom még egy ideig,ha ez a jelenlegi hiba nem jön elő.

Kedves 3.!

Az Ön válaszát különösen köszönöm,bár nem vitt közelebb a probléma megoldásához.A típus azonos AC alatt azt értettem,hogy ugyanolyan valami "Torino" logós olaszt vettem ami fent volt, így a lökőrúd hossza nem játszik.

Ez a második Zastim az elmúlt 15 évben,(igaz,rosszul írtam,ez már Skala,bár technikailag lényegtelen).

A régi Zastimnál is volt AC meghibásodás,de ott gyári tápszivattyú alján volt egy lyuk,ahol kifújta a benzint,így olajcsere nélkül megúszható volt a csere.

2014. márc. 14. 18:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Szivesen,de ha 7 a kompresszio akkor talan megis en tevedek es az elso ketto hozzaszolonak van igaza,es talan erdemes egy kissebb motorfelujitasra aldozni... 3-as voltam ujra.
2014. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!