Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Belül rozsdás Simson tankot...

Belül rozsdás Simson tankot hogyan tudok hatékonyan kitisztítani?

Figyelt kérdés

Hozzájutottam egy S51-N Simsonhoz, ami már régóta nem volt használva. A tankja belül rozsdás, és az előző tulaj meg is mondta, hogy a tankból leváló rozsda hajlamos eltömíteni a karburátort.


Szóval: hogyan tudom a tankot kitisztítani szépen, hatékonyan? Milyen további tanácsokat tudtok még adni a vashoz?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. márc. 16. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Rozsdamaróval alaposan mosd ki aztán többször is öblíts át és hagyd kiszáradni és mikor ezt megcsináltad akkor még benzinnel is öblítsd át egyszer aztán mehet vissza és száguldozhatsz
2014. márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
először kavics+vízzel kinagyjázod majd fozzóvizzel+citromsavval feltöltöd. kicsit leszigeteled egy napig benne hagyod majd kiönt, kiszárít esetleg benzinnel is kiöblíted
2014. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nyomd fullra etanollal hagyd állni egy hétig
2014. márc. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Víz + sóder, rázd jó sokáig. Öblítsd ki, akár rázhatod még egyszer is. X motoron ( http://www.youtube.com/user/m0gy0r0 ) ezután felöntötték coca-cola-val és hagyták állni. Azt mondták ,hogy jó. Próba-cseresznye ! :)
2014. márc. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.... szerintem ezeknek egy fura kombinációját fogom alkalmazni, mivel egybefüggően nincs sok időm szerelgetni, de azért normális végeredményt szeretnék kapni (nem túl drága pénzért...) :)


Köszi még egyszer!

2014. márc. 17. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!