Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 21-dik században még mindig...

A 21-dik században még mindig vizsgabiztos vizsgáztatt mért nem egy rendszer?

Figyelt kérdés
2014-et írunk de még mindig egy élő személy egy ember dönti el hogy lesz-e jogosítványunk vagy nem ez mért van?pl a kresz tesztet egy számítógépen kell kitölteni és a számítógépet nem lehet megvesztegetni sem le fizetni hogy engedjen át a teszten.De a vizsgabiztost le lehet fizetni pl 400-500 ezer ft-nak már a legbecsületesebb vizsgabiztosok is nehezen tudnak elenálni.A forgalmi vizsgát mért nem olyan rendszerel csinálják amit az autóba szerelnek és az méri a sebbeséget a sáv váltásokat a parkolást a táblákat felismeri és ellenörzi hogy betartom a szabályokat stb tehát ilyen rendszerel vizsgázni egy modernabb kettő nem lehetne csalni pl voltak olyan történetek hogy azért engedte át a vizsgabiztos mert ismerte a tanulót vagy azért nem mert roma származású stb.igaz ha ilyen rendszerel vizsgáznának a jövőben akkor nem lennének auto oktatásban vizsgabiztosok.

2014. márc. 17. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Azért az elég hülye aki fél millát kifizet egy vizsgabiztosnak miközben 5 bukás is csak ennek a töredékébe kerül. (tudom hogy csak példa de azért elég szélsőséges)


Ez kb olyan hogy miért nem egy robot műti a szívedet? Mert nem képes gondolkodni, értékelni a helyzetet. Egy gépbe nem tudnak minden közlekedési sajátságot betáplálni, például hülyén nézne ki hogy amiatt buktatna meg mert kikerültél egy állati tetemet. Nem csak a szabályokat kell betartani vezetés közben, hanem alkalmazkodni a körülményekhez és ezt egy gép nem tudja felmérni.

2014. márc. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Döbbenetes, hogy a világ összes országában vizsgabiztos ember dönti el, hogy vezethet-e a jelölt, vagy sem. Svédeknél, usákoknál, japánoknál is. Pedig a robotika ott nem olyan rossz.
2014. márc. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Megbuktál mi?


Magyarból is! :(


A többihez lusta vagyok, de ez nagyon szúrja a szemem: "21-dik"! Nem dik, hanem dikk, ha pedig azt akartad leírni huszonegyedik, akkor elég a szám után pontot tenni, így: 21.

2014. márc. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Hogy nehogy azt gondold, hogy need for speed a valóság.
2014. márc. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Vigyázz, mert nyelvtanból is ember fog vizsgáztatni, és ott is meg fogsz bukni ennyi hibával...


De erről eszembe jut az Éretlenek című film, abban volt vizsgáztató gép. Abba ne ülj, amikor magyarból vizsgázol!

2014. márc. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

pl sztem a mai technika, meg nem birna kezelni, ha te muszajbol mesz att a zarovonalon, akarmi amit egy humanoid jozanesszel latja h oke, nem te vagy a hule :)

bukta volt mi, meg a vizsgabiztos a hulye ugye?

Ahelyett h itt osztod, vegyel 1-2 plusz orat.

esetleg uj oktato.

2014. márc. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Mert egy robotnak nehéz lenne pénzt tömni a zsebébe (persze lehetne annak, aki üzemelteti a rendszert). Nem kell oda 4 - 500 ezer. Én ugyan még '93 - ban vizsgáztam, akkor egy - egy régi zöld ezres elég volt az oktatónak + vizsgabiztosnak.


Egyébként rengeteg a szubjektív elem. Én ismerek olyat aki (majdnem) mindent betart, és mégis csapnivaló vezető. Míg más kissé lazábban kezel egyes szabályokat és mégis megbízhatóan, biztonságosan vezet. Ennek a kiértékelését nem lehet robotizálni.


Én dolgoztam olyan kamionos cégnél, ahol a fizetésünk egy részét aszerint kaptuk, hogy egy bizonyos vezetést figyelő rendszer milyen "osztályzatot" adott a vezetési stílusunkra. Figyelte a gázpedál állást, fékezések erősségét, váltásokat és még sok mindent. Nagyon hamar rájöttünk, hogyan lehet becsapni.

2014. márc. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Többek között kellene egy olyan sisak, amilyen a vadászpilótáknak is van, amelyik figyeli a jelölt fejállását, a szemét, hogy hova néz. Kellene aztán egy olyan 360°-ban látó berendezéssel ellátott forgalomelemző, amelyik értékelni tudja a döntéseit. Pl., hogy buszt engedett-e ki a megállóból, vagy bénázás miatt állt meg. Udvariasságból lemondott az elsőbbségéről, felszabadítva egy álló sort, s ezzel mindenki jól járt, illetve még nagyobb lett a tumultus.

Mi érzékeli a bizonytalanul mozgó babakocsis anyukát, amelyik majd figyelmetlenül le fog lépni az útra. A zebrához közeledve trécselőket lehet látni, vagy olyanokat, akik talán át akarnak majd kelni.

Soroljam még?

2014. márc. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!