Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lenne, ha mindenki egy...

Mi lenne, ha mindenki egy autót birtokolhatna/fő? Mi az, hogy valakinek 3-4 autója van, másnak meg egy sem?

Figyelt kérdés

1 embernek MINEK 3 autó? Egyet tud egyszerre vezetni! Még tudtommal nem találták fel a táv vezérlést, amivel vezetés KÖZBEN irányítod a másik kocsid, ami elmegy a gyerekért az oviba!


Mi lenne, ha minden ember 1 autót birtokolhatna csak?


Rossz látni, hogy vannak házak ahol 3 autó áll a ház előtt, de mindig csak egyet látok használatban, a másik 2 mozdulatlanul áll!

Azzal a 2 autóval közlekedhetne olyan, akinek nem telik kocsira, és el lehetne neki adni fél áron! Tiszta haszon, a gazda megkapná a HASZNÁLATLAN porfogó utcán álló autójának árának FELÉT és nem foglalná a helyet, egy ember, aki meg nem aranyat szarik, mehetne kocsival szintén!


Ugye hogy jó lenne? 1 embernek minek 3 kocsi? 3 at nem tud vezetni egyszerre!



2014. febr. 25. 09:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%

Ez a pénzzel és a többi használati tárggyal ugyanígy van. Egyes emberek azt sem tudják, pontosan mekkora a vagyonuk, száz év alatt sem tudnák elkölteni (hétköznapi mértékben), mások pedig éhenhalnak, mert nincs mit enniük.


Amúgy valószínűleg gyűjtőszenvedélyből halmozzák a járgányokat, illetve minden családtagnak más kocsi kell, és/vagy más típusú járművet másra használ a tulaja ("bevásárlós", "kirándulós", "megjelenős" stb.).

2014. febr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Ez azért nem egészen így működik.

Egyrészt ha pl apuka teszem azt az építőiparban dolgozik és pl darus kocsival szállít építőanyagot akkor Te sem várnád el tőle, hogy azzal vigye a családot bevásárolni a Tescoba :)

Másrészt a pénzével mindenki azt tesz amit akar. Ha valakinek telik 2-3 kocsira akkor szíve joga annyit venni.

Mondom ezt úgy, hogy az én közvetlen családomban senkinek sincs autója :)

2014. febr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
mert nekem olcsóbb a kötelezőtt anyu nevére csináltatni, spórolok 100 ezret évente.
2014. febr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%

amirol beszelsz, az a kommunizmus.


beloled meg sut a zsigeri irigyseg.

2014. febr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 kovpet ***** válasza:
97%

"Rossz látni, hogy vannak házak ahol 3 autó áll a ház előtt"


Mi van? :) Miért lenne rossz? Miért fáj az neked, ha valaki a nehezen megkeresett és leadózott pénzéből akármit is vesz, ami nem illegális?


Tudod, hogy miért kell egy embernek három kocsi? Nos, én sem tudom, nekem egy van. De ha akarom, akkor lesz kettő, három vagy hat, neked ahhoz nem lesz közöd. Tanulj, dolgozz és vehetsz te is akármennyit a keresetedből.


Kobozzuk el a gazdagtól (már ha gazdag, mert akinek egy melós autója is van meg egy saját is, az azért nem gazdag) és adjuk a lusta disznónak, aki nem dolgozik, mert nem akar? Legyen megint kuláklista? Államosítás esetleg?

Komcsi-e vagy?

2014. febr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Beviz Elek ***** válasza:
97%

Alapesetben ez normális. Mindenkinek annyi legyen amennyiért megdolgozik. Én csak a segílyesektöl, bünözöktöl sajnálom.


18-19 éves koromig sosem volt semmim csak a nyári munkából összekapart pénzem, de ugye sokra nem mentem bele.


Azóta keményen dolgozok és nekem senki se szabályozza, hogy hâny autót vehetek belöle. A szomszéd, aki semmit sem csinál, ne kapja meg féláron az autómat!


Nem kell semmit sem a körülményekre kenni, dolgozni kell és tenni a célodért!

2014. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%
18 éves korom óta dolgozom több helyen dolgozom egyszerre és több sulit végeztem el mellette, így ha minden jól megy,idén tudok venni még egy kis lakást. Most azt oda kéne adnom valami lusta disznónak féláron, mert csak az egyikben lakom, na ne vicceljünk már.
2014. febr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
97%

Nem szeretem, ha valaki megáll félúton. Te se tedd! Egy autó fejenként - minek? Minek külön autó apukának és anyukának? Minek külön autó minden házhoz, lakáshoz? 5 főnként egy autó, hogy maximális legyen a kihasználtság! Sőt, mondok még jobbat: minden utca kap egy csuklós Ikarust, arra felfér 200 ember, még gazdaságosabb. És majd megtanulják a mocskos burzsujok, hogy mindenki egyszerre, reggel 8-ra megy dolgozni és délután 4-ig van.

Ráadásul azt is elfelejtetted szabályozni, milyen legyen az az egy autó. Mi az, hogy van benne légkondi? Pazarolja az üzemanyagot! Nem kell! Nem kell bele elektromos ülésállítás, ülésfűtés, rádió - ha túl kényelmes az autó, elvonja a figyelmet a vezetésről. Meg micsoda dolog az, hogy egyesek gyalog járnak, másoknak meg még rádió is szól autózás közben?

Meg minek az a nagy teljesítmény? 100 lóerő? Hová? Legfeljebb 600 köbcentis, 30 lóerős motor kell. Nézd csak meg: százezrek jártak Trabantokkal, oszt' mégis felnőttek, hát minek nagyobb autó? A Trabi pont jó is, csak ki kell dobni belőle azokat a k***a párnázott üléseket meg a kárpitokat. Minek a luxus? Az autó közlekedésre kell, nem?

Na, látod, így már van értelme annak, amit javasoltál. Legközelebb alaposabban dolgozz!

2014. febr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
34%
ha BMW-d van akkor valaki vagy, ha buszmegállóba sárgulsz miközbe elmegyek előtted, akkor csak akarsz valaki lenni.
2014. febr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%
Feltaláltad a szocializmust? Mindenki szükségletei szerint?
2014. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!