Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vásároltam egy autót (Passat...

Vásároltam egy autót (Passat 1.9td) tudom hogy volt rajta olajcsere, számlával bizonyítva, de azt már nem tudja az eladó hogy milyen olajat tett bele (annyit tud hogy 5w4) ilyenkor mi a teendő? (többi lent)

Figyelt kérdés
Kellen hozzá öntenem egy kicsit mert lejjebb van egy kicsivel a felső nívótól(nem eszi az olajat)már így vettem.Eltudom cseszni ha más fajta olajat öntök bele vagy tök mind1 hogy milyen csak 5w40legyen,5w40-ben csak szintetikus van?nem kell hozzá sok csak kb 2-3 deci.De nem akarok most olajat cserélni inkább másra költeném,mert papíron még mehet jo pár ezret.

2014. márc. 19. 15:15
 1/8 A kérdező kommentje:
mármint 5w40 az elején elírtam
2014. márc. 19. 15:17
 2/8 anonim ***** válasza:
nem értem minek ragaszkodsz ahhoz a 3 deci utántöltéshez... amíg a minimum fölött van, nincs gáz. Én biztos nem kotyvasztanék hozzá valamit.
2014. márc. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ez tuti?
2014. márc. 19. 15:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Eléggé érdekes hozzáállás az autóhoz.

Nem tudja, hogy milyen típusú olajat tett bele, csak azt, hogy 5w40... szóval leszarta, hogy valami noname termékkel keni a gépet vagy különféle adalékokkal kezelt márkás terméket vásárolt (Igen, a közhiedelemmel ellentétben van különbség a gagyi és a márkás olajok között).

Tehát tételezzük fel, hogy valami Tesco gazdaságost töltött bele..

... vagy már olyan régen cserélt olajat, hogy nem is emlékszik rá? Nem csak a kilométereket kell számolni az olaj esetében hanem az éveket is. Ha nem használta két évig olyan sokat, és többnyire csak garázsban állt, akkor is kinéz neki egy csere, hiába futhat pár ezret papíron.

Egyébként ha néhány decit kell csak utánatölteni, akkor mindegy elvileg bármelyik adott motortípusnak megfelelő 5w40-es olaj jó bele... rosszabbat nem teszel vele.

2014. márc. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

5w40-ben csak szintetikus van? - kerestem neked nem szintetikus 5w40-et, de nem talaltam, ebbol arra lehet kovetkeztetni, hogy az 5w40bol csak szintetikus van.

De merget azert erre ne vegyel; nezz korul. Ha talalsz 5w40 nem-szintetikusat, akkor kezdheted vakarni a fejed :)

2014. márc. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt írod: "lejjebb van egy kicsivel a felső nívótól" - magyarul a nívópálca maximum jelölésétől, tehát akkor a minimum és a maximum jel között van, ami pont megfelelő! Minek akarsz még rátölteni? Én nem töltenék még rá.

Ha meg nem vagy biztos az olaj minőségében, akkor cserélj olajat! :)

2014. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Megtaláltam a papírokat castrol 5w40 szintetikus olaj van benne,fél éve lett cserélve 9000km lett bele téve azóta úgyhogy még mehet egy kicsit.Gyanítom hogy az az olaj minimum 15ezret mehet.
2014. márc. 20. 11:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Az öregjeink úgy tartották: ha lóra van pénzed, legyen zabra is.
2014. ápr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!