Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada 110-ről személyes vélemén...

Lada 110-ről személyes vélemények?

Figyelt kérdés

[link]

Erről lenne szó.

1. autó vásárlása előtt állok, és egy ilyenen gondolkodom.

Egyik kedven autóm a Lada 2101, régen volt nekünk is, nagyon kedveltem, ha nem számítana a pénz akkor biztosan vennék is egyet, csak ugye 8-10 literes fogyasztás. :(


Viszont találtam ezt a Lada 110-es modellt 300-500k huf körül kapni elég jó állapotú keveset futott példányokat, és úgy hallottam az 1.6-os 16 szelepes is megáll 6-ból országúton és 8-ból városban.

Tudom, hogy van sok ennél is kevesebbet fogyasztó, olcsóbban fenntartható kocsi, de így mégiscsak Ladám lenne és olcsóbban fenntarthatnám mint a klasszikus 2101-est. :)

Tehát igazából az érdekelne, hogy mennyire megbízhatóak, kell-e rá költeni a kötelező dolgokon kívül?

Úgy venném, hogy váráslás után rögtön olajcsere, szűrők cseréje, fék ellenőrzése, így is kalkuláltam az árával, hogy megvétel után még lesz ezekre is keretem, csak szeretnék róla érdeklődni, hogy mennyire megbízható, mert ha nagyon problémás, az már azért nem lenne pénztárcabarát, és akkor inkább szomorúan de keresnék egy másik típust.



2014. márc. 10. 02:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Nekem nem volt és nincs is ilyen autóm, de internetes fórumokon 2 fontos dolgot olvastam, amit többen megerősítettek:

- kategóriájához képest keveset fogyaszt

- az autó minősége pocsék

2014. márc. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2%
...és nagyobb égés egy ilyennel járni,mint pl egy Dáciaval ,
2014. márc. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
2014. márc. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Azért ne egy Audi A8-assal, vagy valami mai BMW-vel hasonlítsátok már össze! Nyilván egy ilyen autótól nem lehet elvárni ledes fényszórókat meg farokmasszírozó bőrüléseket...


A maga kategóriájában (Swift, F Astra) szerintem alternatíva lehet. Korábban is volt ilyen kérdés, ahol szintén leírtam ezt, jól le is lettem szólva.

300eFt-nál nagyon többet ne adj érte. Ennyiért is szokott leni megkímélt példány.

Az üzemanyagon valóban spórolsz a 01-eshez képest. De ahhoz van rengeteg alkatrész fillérekért. Akár bontott, akár utángyártott. 110-esem még nem volt, de ennek is járj utána! Ha valamit cserélni kell kapsz-e hozzá alkatrész és mennyiért.

2014. márc. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket a linkelt oldalon van rengeteg leírás, átolvasgatom őket. :)


2-es.

Bármíly hihetetlen fiatal vagyok, de nekem nem azért kell az autó, hogy haverok előtt feltűnősködjek vele, hanem hogy elvigyen A-ból B-be, az pedig, hogy pont Ladát szeretnék csak annak köszönhető, hogy szeretem ezt a márkát, és ha már lehet mért ne kössem össze a kellemest a hasznossal.

2014. márc. 11. 22:04
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

23 éves vagyok, és nekem is van egy 110-esem. Mellette van egy nyugati kocsi is a családban (Fiat Punto), de egyáltalán nem érzem hogy a Lada bármiben elmaradna tőle. A formatervezése való igaz, nem feltétlenül az európai szemhez van szoktatva (de merje azt mondani valaki, hogy csúnyább mint a MI WagonR+-unk, vagy a Fiat Multipla, vagy a Ford KA), de ettől függetlenül műszakilag van olyan fejlett mint a hasonló korú nyugatiak (99-es évjárat, hengerenkénti befecskenedzés, processzoros gyújtással), megbízhatónak megbízható, bárhova elvisz és vissza is hoz. A fogyasztása meglepően jó, országúton 90-110-es tempónál képes 5-6 literes fogyasztást produkálni, autópályán 120-140-es utazót könnyen viszi átlag 6,5-es fogyasztással.


A kényelemről: 1000 km-et levezetek úgy benne hogy a hátam se gémberedik el, a Fiatban 150 km után minden bajom van. Hatásos fűtése van, automata hőfokszabályozóval (alapfelszereltség), mind a négy ablak elektromos, a kormányt van olyan könnyű tekerni mintha szervós lenne, persze csak ha normális gumik vannak rajta. A csomagtere pedig hatalmas.


A negatívumnak annyit tudok mondani, hogy 15 éves korára már figyelni kell a rozsdára, és néha vannak vele bosszantó kis apróságok (ez az izzó kiég, az nyikorog stb.)


Összességében a maga alsó középkategóriájában bőven megállja a helyét, az Opelok, Fiatok, Skodák (ja, bocsánat Volkswagenek) és egyéb hasonló családi kocsik között, de 10 milliós luxusautókhoz felesleges hasonlíthatni. Egy Suzuki áráért pedig a 2000-es évek elején egyáltalán nem volt drága. Most is elég olcsón lehet hozzájutni, csak sajnos sok a lelketlenül szétvert példány. Sokan jó Ladás téveszméhez híven úgy gondolják, hogy igénytelen, nem kell rá költeni. Ez persze nem így van, ugyanúgy kell vele foglalkozni, mint bármely más autóval.

2014. dec. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14%
ha ennyire ladamániás vagy, úgy is azt veszed meg. akkor már nem tök mindegy ki mit mond? tök fölös volt feltenni ezt a kérdést...
2014. dec. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sikerült egy több mint fél éve feltett kérdésre egy teljesen fölösleges kommentet bevágnod... ez volt inkább a felesleges.
2014. dec. 31. 21:51
 9/11 Richárdgsf válasza:
88%
Üdv! Nekem volt ilyen autóm 1999-es évj. 1.5 Li 8v-s verzió volt. Idős első tulajdonostól vettem és megérte az árát! Szóval egy teljesen jó autó volt, nagy hely volt benne, csomagtartó 450l ! Én egy elég nagy termetű ember vagyok mégis kényelmes volt. Fogyasztása 6l volt vegyesben! Motorja mivel csak 8 szelepes volt így nem volt olyan túl erős, de célnak megfelelt. Karosszéria forma: nos kinek mi tetszik! Nekem bejött, tetszenek a keleti autók. Volt aki meglátta és egyből annyit mondott "csúnya" De kit érdekelt?! Az a lényeg, hogy nekem bejött!!! Szóval ha veszel/vettél már (látom egy éve és 1 hónapja tetted fel a kérdést) A 16 szelepest érdemes 2003 utáni évjáratban, ugyanis már galvanizált karosszériával gurultak ki a gyárból! Egyébként érdekelne vettél ilyen autót?
2015. ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Végül egy 2008-as Priora lett. :)
2015. ápr. 7. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!