Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen költséggel jár egy autó?

Milyen költséggel jár egy autó?

Figyelt kérdés
Kérlek a benzinpénzt ne említsétek se a gázolaj annyit tudok de a többit még a biztosítás de őő most venném meg az első autómat majd :)

2014. márc. 24. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyszeri költség:

- átírás

(javaslom a "gépjármű átírás kalkulátor" kulcsszavakat a google-ba beírni, majd a táblázatot értelemszerűen kitölteni)


Folyamatos költségek:

- biztosítás

Mivel semmit nem írtál magadról, vagy a leendő járműről, ezért még tippelni sem tudok. A clb.hu illetve netrisk.hu oldalakon kötelezettség nélkül csinálhatsz kalkulációt, tégy így.

- teljesítményadó

Évente fizetendő, erre is van kalkulátor.


Szerízköltségek. Ez ugyan nem fix kiadás, de érdemes havonta némi pénzt félrerakni rá, így nem érhet váratlan meglepetés. Összege az autótól függ, mivel egy szót sem írtál róla havi kb 10e Ft-tól a csillagos ég lehet a határ.

2014. márc. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja, plusz fix dolog még a műszaki vizsga. Új autóknál 4, később 2 évente kell menni.

Ennek díja hatósági helyeken kb 18-20e Ft, magánállomásokon szinte akármennyi lehet.

Az NKH honlapján utána tudsz nézni a pontos árnak.

2014. márc. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hali az autó az még kinézőbe van :) én meg 20 éves leszek most 28.án Az autó meg : [link]
2014. márc. 24. 16:58
 4/9 anonim ***** válasza:
20 éves, 18000km-el. az év autója lesz.
2014. márc. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
furi nekem is :D nem a kövi 20 év autója :D
2014. márc. 24. 17:38
 6/9 kovpet ***** válasza:

"Öreg tulajdonostól"


Nem írták, hogy vidéki orvos volt a bácsi :)


20 év alatt kevesebb mint 20k km? Bicajjal többet megyek, ez fizikai képtelenség. Aki ennyit megy, annak a taxizás is olcsóbb az autózásnál.


Szépnek néz ki, de aki kezdésből ilyen pofátlant hazudik, attól nem vennék autót, de még egy rágót sem.

2014. márc. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem egyébként feltűnt nekem is de ha azt nézed hasonló koú autó több km rel olcsóbb pl :)
2014. márc. 24. 18:25
 8/9 kovpet ***** válasza:

Nem számít, hogy hány km van benne, mindenki csal.

Az számít (szerintem, de nem vagyok szakember), hogy aki ennyire nyilvánvaló lehetetlenséget állít, az minden másról is hazudni fog.


Egyébként ha tényleg öreg volt a tulaj, akkor kuplung- és váltócsere lesz :)


Ha beleszerettél, akkor hozzáértő ismerőssel menj megnézni mindenképp. Esetleg el is viheted szervizbe átnézetni. Vakon ne ugorj bele, mert egy ilyen értékű kocsinál a vételárat simán ráköltöd az autóra az első hónapban. Aztán a másodikban megint, ha belenyúltál :))

2014. márc. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a válaszokat másik autót lesek még ki :)
2014. márc. 24. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!