Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány százalékos sötétítő...

Szeby3 kérdése:

Hány százalékos sötétítő fóliát lehet tenni az első ajtó üvegére, hogy még gyárinak tűnjön?

Figyelt kérdés
Mert az első ajtók + a szélvédő sötétítése nem túl legális, és mostanság rákaptak a zsernyákok. De van egy határ amennyivel gyárilag is úgy árulják, picit sötétítve. Ez nem tudom hány százalékos sötétítés. Valakit szivatott már emiatt zsaru?

2014. márc. 26. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Első ajtóra nem tudsz sötétítő fóliát tenni.
2014. márc. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 acelsziv ***** válasza:
0% Nincs toleranciahatár
2014. márc. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sinead ***** válasza:
90%
[link] lehet fóliázni az elsőket, csak nem zúl sötét. Amikor vettem az autóm, első utam a céghez vezetett aki felrakta, hogy kaparják le. Ott megmutatták, hogy mit lehet tenni maximum az elsőkre. Itt leírják hogy legalább mennyi fényt kell átengednie a fóliáknak.
2014. márc. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

vmennyi, biztos van, az en kocsim ablaka is sotetebb, eredeti.

masreszt alapbol 50%os volt a szemuvegem, akkor az miben mas, mintha a kocsin lenne 25%, en ebbe is csak a penzlehuzast latom.

bar ejjel zavaro volt kicsit a szemuveg, de nagyon fenyerzekeny a szemem. boldogabb lettem volna ha elol 25% lehetne...

2014. márc. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"lehet fóliázni az elsőket, csak nem zúl sötét."


Jah, persze. Ha az autó üvegei EGB jelzéssel ellátottak, akkor azok már gyárilag színezettek. Ezeknek az áteresztő képessége legyen 80% mondjuk. A leghalványabb víztiszta fólia is, ami még nem sötétít, max 80%-ot enged át. Ha a kettőt összeszorzod, akkor kapsz egy 64%-os fényáteresztő képességű oldalüveget. Na ezért nem lehet előre fóliát rakni :D

2014. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
semennyit. egy kettesgolf sosem volt gyári fóliás, így nem fogják elhinni hogy gyári a fólia.
2014. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
ha igazoltat a cops már elötte lehúzod az ablakot mikor meglátod... nekem 2002 óta van kopp fekete fólia ELÖL IS! még nem volt belőle gond. most télen kértek róla először műbizonylatot és ennyi.. amugy szabály szerint nem lehet elöl SEMMILYEN, a legtöbb színezett üveg fényáteresztő képessége már gyárilag sem üti meg a limitet...:D
2014. márc. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.

Tudom, hogy törvényesen SEMMIT nem lehet, de pont azért kérdeztem, hogy mennyi az amit gyárinak hisznek. De szerintem megtudtam mindent, köszi :)

2014. márc. 27. 07:37
 9/9 anonim válasza:

2. A vezető üléssor melletti üvegek is fóliázhatók olyan anyaggal, mely rendelkezik érvényes "H" minősítő jellel, de összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 70 %-nál (AU 75, SCL).


3. Az első szélvédő esetében, kivéve a lehajtott napellenzők által takart felület (ahova sötétítő csík szerelhető), is fóliázható, érvényes "H" jellel rendelkező anyaggal, ha összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 75 %-nál (SCL).


[link]


Nem tudom mikori törvények alapján lett megírva. Külön kiemelem, hogy az összegzett fényáteresztő képességről van szó. Bele kell számítani az alapból, gyárilag színezett üveget is + a leendő fólia áteresztését is és ezeket összeadni.

2014. szept. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!