Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Parkolás! Az igaz, hogy ha...

Parkolás! Az igaz, hogy ha megállok egy fizetős helyen, de a kocsiban maradok (és nem veszek parkolójegyet), akkor nem büntethetnek meg? Állítólag mert az várakozásnak számít. De kérdezem én:

Figyelt kérdés
Ha ez így van,akkor mondok egy példát:én vidékről viszem a rokonom egy másik városba kórházba,ahol a parkoló fizetős,de én nem kísérem be hanem a kocsiban várom.Lehet hogy fél délelőttöt ott ülök,akkor se kell fizetni?Szerintem csak akkor ha jár a motor nem?Igazából ez a dolog nem érint engem(nem igazán van fizetős környék felénk,de volt egy riport ezzel kapcsolatban és kíváncsi lennék a véleményetekre.
2014. márc. 26. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

a várakozás 5 perc lehet max. Azután már mindenképpen jegy kell. De senki sem fogja kivárni és mérni az időt.

Ez elsősorban a közterületi, parkolótársaság tul. lévő fizető parkolókra vonatkozik.

De a kórházaknál általában külön elzárt parkoló van, ahol ott a jegyárus vagy már lehet a parkoló bejáratánál fizetned kell.

2014. márc. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Korházi parkolóban kicsi az iylenre az esély mivel általában a bejáratnál kell emgvenned a jegyet, ha meg sima fizetős parkoló akkor senki sem nézi, hogy mennyi ideje ücsörögsz a kocsiban.
2014. márc. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Az utcán, ha benne ülsz az autóban akkor nem fognak megbüntetni ha nincs jegyed, mert várakozol. Nem kell, hogy járjon a motor. Görény egy bagázs a parkoló ellenőr cég, de ebbe még ők sem kötnek bele. Én asszonyt az anyósülésen szoktam "hagyni" és még úgy sem büntetnek.
2014. márc. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

"Állítólag mert az várakozásnak számít."


Várakozás=parkolás, gondoltam szólok. Kissé keverednek a fogalmak:


d) Megállás: járművel a be- és a kiszálláshoz, vagy a folyamatos fel- és lerakáshoz szükséges ideig, illetőleg - ha a vezető a járműnél marad - egyéb okból legfeljebb 5 percig történő egy helyben tartózkodás.

e) Várakozás: járművel a megállásnál hosszabb ideig történő egy helyben tartózkodás.


Az utcán nem fog zaklatni a parkolóőr ha az autóban üldögélsz, de zárt parkolóban nem úszod meg a fizetést. A pláza parkolóban is hiába mondod, hogy bent ültél az autóban.


Az egy helyben ücsörgés helyett menj el odáig ahol már ingyenes a parkolás, tedd le ott az autót és sétálj egyet!


Egyébként melyik város?

2014. márc. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Miskolc

Ülök az autóban, sőőt..már járt a motor, mert indultam volna, csak még telefonáltam.

Jön az őrünk, hogy ha benn ülök a kocsiban is kell jegy. Mondom mert?

Itt a csavar: azt mondja, mert fizető várakozó hely!

mondom mi van? Azt mondja igen. Mondtam, hogy ilyen hogy fizető várakozó hely, nincs. Fizető parkoló van, de én per pill nem parkolok.

2014. márc. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Ha benne ülsz nem kell fizetned! Még ha 1 napig is ülsz benne, akkor sem. És emiatt ne hogy átb@sszon téged az parkolóőr.
2014. márc. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Összegezve,akkor ha ülök a kocsiban,akkor nem szólhat semmit.
2014. márc. 28. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!