Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora árameröséggel tölt...

Mekkora árameröséggel tölt egy generátor?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy egy 45Ah akkumulátort kb. hány amp. tölti a generátor alapjáraton, ill. emelt fordulatszámon?

A 14 V-ot sikerült mérnem alapjáraton, fogyasztók rákapcsolásával, sem ment 13.6V alá.Viszont az áramerőségét is szeretném lemérni, de erre sehol sem találtam értéket....

Esetleg mért már valaki ilyet?


2014. márc. 28. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Fesszabályzó van benne, illletve áramerősség szabályzó.

Ez változó.

Nyílván egy Daewoo Matizban kevesebb a töltőáram, mint egy A8-asban.

Pontosan nem tudom, de egy 80-as B3-as Audiban 80Amper.

2014. márc. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pill. most valamit nem értek. Elméletileg van benne egy fesz. szabályzó, én úgy tudom, hogy fesz. szab. nélkül képes a 80Amp. leadására, de így az akkumulátor pillanatok alatt elszállna.... Egy sima akkumulátort , úgy tudom, hogy az 1/10 szabad tölteni, vagyis egy 40ah akkumulátort max. 4 amp. lenne szabad tölteni....
2014. márc. 29. 00:51
 3/7 anonim ***** válasza:

nem tudom, a generátorra volt írva a kis fekete cetlin :)

Hallottam már olyat is, hogy a régi 24es dízel mercikben 140 Amper volt a generátor... nemtudom.

2014. márc. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A generátor hátsó részén látsz egy adatlapot rajta a max. teljesítményével. A töltőáramot az autóban nem szabályozzák, csak a feszültséget, ami ciklikus működésnél 14,4 V kell legyen. Az akksit pedig annyival tölti a generátor amennyit az felvesz, de max. annyival amennyit a generátor leadni képes. Egyébként ez valamennyire önszabályzó, mert ha nem "köszörülsz" órákig, akkor indítás után se fog 4-5 A-nél többel tölteni, mert annyit tud felvenni az akksi.


Az áramerősséget megmérheted pl. egy lakatfogóval, vagy az akksival sorba kötött áramerősség mérővel.

2014. márc. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha egy ampermérőt sorba kötök, akkor alapjáraton kb. hány amp. kellene mérnem?
2014. márc. 29. 20:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak sorba nem igazán jó, mert indításkor leégeti. Max. úgy, hogybekötöd párhuzamosan az akku kábellel, majd járó motornál leakasztod az akku sarut és csak az Ampermérő marad rajta, hogy nem szakadjon meg az áramkör, mert a generátor állítólag nem szereti az üresjáratot. De ilyenkor is csak akkora áramot tudsz mérni, amennyit az akkud épp felvesz. Ha jó az akksi és nincs alámerítve, akkor kis áramot, ha merült az akku akkor többet. Ezt így nem lehet előre megmondani.
2014. márc. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat... :)
2014. márc. 30. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!