Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift generátor problém...

Suzuki Swift generátor probléma? Elronthattam?

Figyelt kérdés
2 napja reggel indultam vna és nem indult a kocsi (betolással sem), 1 órát töltenem kellett az akksit mire eltudtam indulni. Már 1 ideje vannak gondok vele, de azt gondoltuk akksi baj, elmentem vettem másikat. Tegnap este jöttem ki a városból, ott még rendesen indult, mire haza értem az új akksi sem indított. Sötétedett és hideg is volt, tehát tompított lámpával és ventilátorral jöttem. Kb. 15 km-t tettem meg. Az akkumulátorosnál mondta a szerelő, hogy a generátor vezetéke sérült, nem tölt megfelelően. Azt viszont nem gondoltam vna, hogy új akkumulátor annyira lemerül, hogy nem indít. A régi akkumulátorral sikerült beindítanom és mivel nincsen multiméterem úgy próbáltam ki a generátort, hogy a motor forgása közben levettem a sarukat, de a motor így sem állt le. Felhívtam szerelőt és mikor ezt mondtam neki teljesen kiakadt, szte valószínűleg hazavágtam a diódákat. Azt olvastam már itt korábban, hogy az új autóknál ezt nem szabad, mert hazavágja az elektronikát, de nem gondoltam, hogy ez egy 20 éves Swiftre is érvényes. Attól rettegek, hogy most így végleg elrontottam a generátort. Sztetek? :/

2014. márc. 7. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Igen hazavághattad vele a generátort, de nem kell rettegned, 8-10 körül már kapsz egy bontottat hozzá. Egyébként ez nem csak az új autókra igaz, a Lada diódasor is kisült régen ettől...
2014. márc. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem is az ár a probléma, hanem mire a szerelő megcsinálja. Dolgozik több helyen, nekem viszont az autó napi szinten kell, mert busz az nagyon ritkán jár erre :/


Mind1, ostoba vtam, ehetem amit kifőztem. :S

2014. márc. 7. 10:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért nem biztos, hogy tönkrement! Rá kellene mérni egy multiméterrel!
2014. márc. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem romlott el. Csak egy csavar volt lelazulva :)
2014. márc. 7. 18:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Öröm, boldogság :) De azért legközelebb tényleg ne ezzel a módszerrel ellenőrizd a töltést, mert valóban tönkremehet!
2014. márc. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sok dologra jó ez az oldal. Pl ezt sem tudtam.
2014. márc. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha járó motornál leválasztjuk az akksit, de más valami (pl.lámpa)működik, akkor nem megy tönkre semmi...az akksi is egy fogyasztó, mint a refi, vagy bármi..ha jó a fesszabályzó, nem károsodnak a cuccok...


a diódák sokat bírnak, ha nem zárod a töltőkábelt, akkó örök bódottág..

a szuzuki amúgyis egy örök darab, mint a zsiga...

2014. márc. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kata kata ***** válasza:
Ettől a saru levételtől semmit sem vágtál haza!
2014. márc. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!