Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada Niva normál aszfaltra és...

Lada Niva normál aszfaltra és néha terepezni?

Figyelt kérdés
Megérné? Többet volna aszfalton mint terepen, de oda is ki vinném hobbiból. Nem napi használatra kell. Évi 4-5ezer km.

2014. márc. 30. 00:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Ahogy elnéztem 250.000ft körül már kapni átlag állapotúakat. Amin nincs öklömnyi rohadás, max felületi.
2014. márc. 30. 00:22
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha csak néha használod terepen akkor nem ez a neked való. Aszfalton a Níva hangos és szerintem a bendője is elég nagy. Bár 5000km-en végülis mindegy :D
2014. márc. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

250ezerért, azért nem biztos, hogy jó állapotút fogsz kifogni, egy jó Nivának van azért még értéke, egy nagyon jó használt autó is, fél-1millió Ft-ba kerül. Ha sikerül 250-ért jót találni, akkor ki ne hagyd a vásárt, de inkább kicsit többet költsél rá, ha nem akarod, hogy a 250ezres autód 500ezerbe kerüljön, vagy fémhulladékként végezze. Bár attól függ milyen mértékben akarsz vele terepezni. Ha komolyabban érdekel a Ladázás, akkor fektess bele kicsit többet, ha annyira nem, csak "bohóckodni" kell az autó, akkor jó lesz az olcsóbb is, alkatrészt viszonylag, könnyű találni hozzá.


Egy kis poénos videó:

https://www.youtube.com/watch?v=71zOxGHhh-4

2014. márc. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Ladáknál a felületi rozsda teljes karosszéria felújítást jelent, a többit már előttem leírták.
2014. márc. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak néha, hobbiból terepezni. A zaj nem érdekes, fogyasztás ha 10L-ben megáll még azzal is kibékülök :)
2014. márc. 30. 11:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Niva nem alkalmas aszfaltra, csak vészmegoldásként szerintem. Pláne nem azok, amiket 250.000-ért árulnak. Azok valóban csak terepre jók.
2014. márc. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

És mi a helyzet a városi Niva rendőrautókkal? :D

Mert régebben voltak, vagy talán még most is vannak.

2014. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
én már csak polgárőrségi Nívákat látok
2014. nov. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Fegyveres testületnél szolgálati gépkocsink 1.7i Niva volt. 0 km-esen kaptam meg, az első időkben egyedül hajtottam, utána is csak pár kolléga. Amikor felhívtam a figyelmet a gépkocsi normális használatára, a jobb kezem mindig a PA-63 markolatán pihent...:) Őriztem és védtem a hazát meg az orosz csodát is. Az eredménye meglett, mert csak a hiradósok Niva gépkocsija volt jobb állapotú az egész megyében, utána a mienk. Tulajdonképpen hibája nem is nagyon volt, kopó alkatrészek, semmi komoly. Apropó, de igen. Menet közben úgy 70 km/h sebességnél szétrobbant a jobb első kerékcsapágy, ilyenkor egy megoldás van, satufék, mert elviszi az autót a fenébe... Széria hiba, másik Niva gépkocsinál autópályán 110-nél robbant el, az is jobbos kerékcsapágy volt, a belső sávból a szélső szalagkorlátot sem érintve meg lehetett állírtani szerencsére... Zsír hiány, fene tudja miért történtek ezek a dolgok. Injektorral soha nem volt gond, mindig indult elsőre hidegben is, az üzemanyagszint jelző néha huncutkodott, komoly gond az autóval tényleg nem volt.. Terepen is finoman közlekedtem vele, de néha belőlem is előbújt a kisördög, hihetetlen milyen jó képességei vannak terepen. Télen hóban aszfalton nyári gumikkal könnyedén el lehet lavírozni vele, még a nyári gumikkal is stabil, ezt őszintén írom. Terepgumival az orrával a havat lehet tolni. Ha a világ vége közeledne és kocsit kellene választani, Niva. Évi 5000 km-re nyugodtan választhatod, télen remegve várod a havat, mert annyira jó vele menni télen!:)Most én is gondolkodom Nivaban saját részre, egyedül a fogyasztás tart vissza, semmi más az égadta világon. De ha azt nézem a Cordobánkra éves szinten 50-60 ezre költök a kopó alkatrészeken kívül, ha azt Nivába tankolom, ugyanott vagyok költségileg. Sok sikert kívánok!
2015. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!