Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent "figyelmen kívül...

Mit jelent "figyelmen kívül hagyni" valamit közlekedés során?

Figyelt kérdés

Például: Az autóbusz öbölt, az autóbusz forgalmi sávot, a kapaszkodósávot, a gyorsító- és a lassítósávot, valamint a kerékpársávot a párhuzamos közlekedés szempontjából figyelmen kívül kell hagyni.


Egyébként is gyakran találkozom KRESZ tanulás során ezzel, de pontosan mire kell ilyenkor gondolni?



2014. ápr. 1. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig ez elég dedósan van megfogalmazva a Kreszben.


figyelmen kívül kell hagyni = mintha ott se lenne.

2014. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értem én, hogy nyelvtanilag ezt kellene jelentse... de például jobbra tartási kötelezettségkor hajtsak rá a buszsávra, ha az van az úttest legszélén? Illetve például jobbra kanyarodáskor húzódnom kell a busznak a sávjába vagy sem?
2014. ápr. 1. 20:13
 3/5 nagy gyuri ***** válasza:
a busz sávot ne használd nem lehet csak ha épp arra van az úti cél pl be sorolsz mert jobbra akarsz le kanyarodni persze ha lehet
2014. ápr. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ennél érthetőbben nem igazán lehet már megfogalmazni... Istenem, ilyenek vannak az utakon???
2014. ápr. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok az utakon. De ilyen türelmetlen emberek mellett nem is szívesen leszek... Ha tényleg tanultál volna KRESZT-t, értenéd a kérdésem lényegét.
2014. ápr. 2. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!