Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereskedőtől vásárolt autó...

Kereskedőtől vásárolt autó forgalomba helyezése?

Figyelt kérdés

Nézegetem az autókat, kb 5-öt csekkoltam le rendszám alapján ügyfélkapun és mindegyik amelyik kereskedőnél volt, nincs forgalomban.


A hirdetés szerint érvénes magyar okmányai vannak. Mint utánajártam, ideiglenesen kivonják a forgalomból, hogy ne kelljen fizetni rá adókat.


Ha megveszek egy ilyen kocsit, akkor mi a teendő? Kiperkálom és várnom kell 1-2 napot, ott kell hagynom a kereskedőnél, amíg vissza nem helyezik vagy mi?


Tudtommal aki használt kocsit vesz kereskedőtől, kifizeti és hazaviszi. Ezek szerint ezt lutriban csinálják? Tehát hazaviszik illegálisan, hisz nincs forgalomban?



2014. ápr. 3. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Kifizeted, hazaviszed, megkötöd a biztosítást, megcsináltatod az eredetiség vizsgálatot (ha nincs meg), és besétálsz az ocsmányirodába megfelelő mennyiségű kp.-vel, mint bármelyik másik autó esetén!

Se plusz költséggel, se plusz idővel nem jár a dolog, csak épp a törzskönyv és a forgalmi van passziválva.

2014. ápr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az egyetlen szopás az, hogy már a vásárlás napjától fizetned kell utána a teljesítmény adót, nem csak jövőre...
2014. ápr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
2014. ápr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Te Harki. Mi van a teljesítményadóval?


6. A gépjárműadó tekintetében a magánszemélyeknek külön intéznivalója nincs, az adó osztály automatikusan küldi a következő évtől a gépjárműadó csekkjét.

2014. ápr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

No de nem az a szabály, hogy ideiglenesen kivont kocsival nem lehet a forgalomban közlekedni? (persze ha nincs rendőr aki megállít, megúszható nyilván.)


Első kocsivásárlásra készülök, ezért vagyok ennyire tapasztalatlan.

2014. ápr. 3. 18:06
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

de igen az a szabály, de ha ki van vonva, nem viszed haza.

csak ha forgalomba helyezik utána.

2014. ápr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagy titokban haza lehet vele menni, én is úgy tettem!

(Mondjuk én egy állat vagyok!) :D

2014. ápr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"spricc2 nevű felhasználó válasza:


Te Harki. Mi van a teljesítményadóval?


6. A gépjárműadó tekintetében a magánszemélyeknek külön intéznivalója nincs, az adó osztály automatikusan küldi a következő évtől a gépjárműadó csekkjét."


Küldik is, tényleg nem kell semmit intézni, csakhogy az újra forgalomba helyezett járműveknél rögtön indul az adózás!


"Az adó alanya, az adófizetésre kötelezett


2. § (1)5 Az adó alanya - a (2)-(4), illetve a (6) bekezdésben foglalt kivétellel - az a személy, aki/amely a közúti közlekedési nyilvántartásról szóló 1999. évi LXXXIV. törvény alapján vezetett járműnyilvántartásban (a továbbiakban: hatósági nyilvántartás) az év első napján üzemben tartóként, ennek hiányában tulajdonosként (a továbbiakban együtt e § alkalmazásában: tulajdonos) szerepel. Amennyiben a hatósági nyilvántartás szerint egy gépjárműnek több tulajdonosa vagy több üzemben tartója van, akkor közülük az adó alanya az, akinek/amelynek a nevére a forgalmi engedélyt kiállították.

(2)6 Év közben újonnan vagy újra forgalomba helyezett gépjármű utáni adó alanya az, aki/amely a forgalomba helyezés hónapjának utolsó napján a hatósági nyilvántartásban tulajdonosként szerepel."

2014. ápr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!


Végül is rendszám nélküli autót vettem, kedd-szerdára elintéznek mindent, átírást, kötelezőt és akkor elvihetem.

2014. ápr. 5. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!