Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Fm-transmittertől merülhet...

Az Fm-transmittertől merülhet le az akksim?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, nem értek a kocsikhoz.. Fm-transmittert használok zenehallgatáshoz, akár rövid, akár hosszútávra megyek autóval. Amikor nem használom, mindig kihúzom. Bár megnéztem és ha a gyújtás nincs rajta, nem is világít. Tehát én gondoltam, hogy csak nem zabálja úgy, hiszen ha nem világít, nem kap áramot... de a biztonság kedvéért mégis kihúztam. Ma mentem a szokásos utamon és a semmiből leállt az autó. Először annyi volt, hogy nem tudtam rendesen fékezni, a váltás akadt és püff leállt... leginkább fékezésnél fordult ez elő. Az akksim nem régi, decemberben lett új belerakva. Mi lehet a probléma? Akkor szoktam bedugni, mielőtt elindulok. Tehát: bedugom, indít, és megyek. Most akkor? Valaki segítene? Előre is köszönöm :)

L22



2014. ápr. 3. 20:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak lefulladtál :D


Ha lemerült az aksid, akkor nem indítod el utána az autót hipp-hopp :)

2014. ápr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Biztos nem a Transmitter a baj.


Sok minden okozhatja azt, hogy leáll az autó - éppen ezért nem is akarok tippelgetni, a legjobb, ha elviszed egy megbízható szervizbe, ahol utánajárnak a problémának!

2014. ápr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
menet közben lefulladni a semmiből? :D:D meg miközben fékeztem nyomtam a kuplungot is :D
2014. ápr. 3. 20:58
 4/16 dirtboy ***** válasza:

/ leginkább fékezésnél fordult ez elő./


az alapjárati szint alatti fordulaton lefullasztod a motort,tehát még előtte mielőtt le esik a fordulat oda a fékezéstől nyomd be a kuplungot.

2014. ápr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
egyszer volt amúgy egy ilyenem.. akkor állandóan be volt dugva a transmitter és akkor is lett kicserélve az akksi. akkor az volt, hogy menet közben kb. 10 percenként a semmiből leállt. újra tudtam akkor indítani, egy minimális szünettel. akkor a hapsi (aki kicserélte) azt mondta, hogy a transmitter miatt történt... most akkor? nem értem tényleg.
2014. ápr. 3. 21:00
 6/16 dirtboy ***** válasza:
ha a kuplungot is be nyomtad akkor nem tudom mi lehet a baj,aksi tuti hogy nem,az fm-t.szintén nem hibás.
2014. ápr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 dirtboy ***** válasza:

mérd ki hogy van e a szivargyújtóban áram ha nincs benne a kulcs,elvileg nincs,tehát a fm-t benne lehet.

még ha van is és benne van az fm-t akkor sem kéne egy aksit lemeríteni,szóval én azt kizárnám.

2014. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
pedig képzeljétek el, amikor ez történt kapásból kihúztam a transmittert, utána csak a rádió ment. egyszer még eljátszotta velem utána nem. aztán volt egy kb. 1,5 órás megbeszélésem (azalatt is ki volt húzva), és mikor hazamentem már semmi baja nem volt... és közben ment a transmitter. hát én ezt most már tényleg nem értem basszus :D
2014. ápr. 3. 21:07
 9/16 dirtboy ***** válasza:
na nem azért de a rádió sokszorosa energiát fogyasztja még akkor is ha mosfetes mint egy kis transzmitter.
2014. ápr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

a transmittertől tuti nem, az még egy elemmel is működne vagy egy napig vagy még több is

generátor tölt rendesen mert gondolom tovább tudtál menni, és még csak az akksinak sincs baja....

a fordulat szám nem ugrált föl le mielőtt leállt? inkább injektor koszolódás lehet, de akkor elvileg a sárga motor kontrollámpa villant volna...

esetleg a pillangó szelep is eltömödhetett, ennek legfőbb oka h kosz került a benzinbe..

bár a fék miért nem működött rendesen az egyenlőre rejtély

2014. ápr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!