Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szóval 'T' kategória = batár...

Szóval 'T' kategória = batár nagy traktor vezetése közúton?

Figyelt kérdés

Böngészgettem és megcsapta a szememet, h 'T' kategóriás jogosítvánnyal lehet vezetni traktort (korlátlan mennyiségben) + 2 két nehéz pótot.

Tehát egy ilyennel:

[link]

+ 2 ilyennel:

[link]

Simán furikázhatok az utakon? /Ez csak azért érdekes számomra mert amikor leraktam a B-t akkor alapból ott volt a jogsin a 'T' is, na meg persze azért mert ezt 16éves korttól lehet vezetni nagymotort meg 24 (...-_-), hogyvanez?../



2014. ápr. 7. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van. De ne lepődj meg, ez Mo.
2014. ápr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 waland ***** válasza:

Nem. A b kategóriás jogsinál van korlátozás a T-n, a 185-ös.

A 185 jelentése: "T" kategóriába tartozó mezőgazdasági vontató könnyű pótkocsival.

[link]

2014. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem!
2014. ápr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, B kategóriával csak könnyű póttal vezethetsz mezőgazdasági vontatót.

Viszont azt B kategórián is oktatják, hogy a járművek megengedett legnagyobb szélessége 2.5 méter lehet ( kivéve a fokozott hőszigetelésűt ), a duplakerekes 8000-es JD már szemre is több ennél. Ebben a formában közúton csak a útvonalengedéllyel és kísérőkocsival közlekedhetsz vele. :D

2014. ápr. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem a B-re voltam kíváncsi azzal tisztában vagyok :) De amikor leraktam a B-t akkor megkaptam a T kategóriát is /legalább is a jogsin rajta van/, de semmilyen 185-ös korlátozás nincs. Erre irányult kérdésem.
2014. ápr. 8. 06:55
 6/11 waland ***** válasza:
Ott lesz az a 185, a kategória érvényességi dátuma után, az utolsó oszlopban. (ha mégsincs, akkor szerencséd van, elvileg nem adhatják meg simán a b-vel).
2014. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

b@ssza meg..elbújt..:D

Akkor már csak azt nem értem, h ezt miért lehet 16 évesen lerakni míg a nagymotort 24..

2014. ápr. 8. 15:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Próbáltál már traktorral kanyarban megcsúszni?
2014. ápr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=9yHl24QynOM

Nem lehetetlen..:)

De míg az egy nagy monstrum, amivel (szerintem) nagyobb balesetet tudsz okozni, addig a motor más kategória..

Mert míg pl. motornál nem figyelsz oda, belerohansz egy autóba, oké, saját hülyeséged, te ittad meg a levét (az autóban ülök valószínűleg megússzák kisebb zúzodásokkal)..

Ugyanez a szitu egy traktornál nem mondható el..

Igaz, h a traktor lassabb de jobban fáj..

2014. ápr. 8. 19:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél, tuti nem vehet részt a forgalomban sehogy sem, ennyi erővel a tankot is felhozhattad volna (ezt is otthon vezetheted 0 éves kortól)


A lendületmegmaradás a motorokra is vonatkozik, 130-al a sztrádán (végsebesség 200, 300?) azért lehet tömegbalesetet okozni. Olyanról pedig nem hallottam hogy naponta-hetente meghal egy traktoros.


A traktor inkább munkaeszköz, tanyán a gyerek vakargassa 24 éves koráig a seggét, hogy egy lassújárművet hazavezethessen?

2014. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!