Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóriasztó hiba. Mi lehet a...

Autóriasztó hiba. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Szevasztok! Van egy viszonylag egyszerű, utólag beépített távirányítós központi záras riasztóm. Az utóbbi pár napban alkalmanként előfordult, hogy ha indítottam az autót, azonnal elhallgatott minden, mintha az akku sarut levettem volna. Ha a riasztó gombját megnyomtam, újra indult minden, viszont minden lenullázódott, tehát valóban mintha az akksit lekötöttem volna. Aztán később már csak a riasztó többszöri nyomkodására indult újra a rendszer, véletlenszerűen, ma pedig már sehogy, feszültség sehol sincs.

Hol keressem a hibát? Ez egyszerű kontakt hiba, vagy a riasztó vezérlője ment tönkre, vagy más lehet? A kontakt hibára vagy vezeték szakadásra gyanakszom a jelenség ill. a hiba működése miatt.

Nem tudom hogy van bekötve, nem én szereltettem bele, így vettem már régen, sosem volt gond vele.

Az autó egy 22 éves japán, tehát nem új autóról van szó.

Kérem hogy csak olyan válaszoljon aki tényleg ért is hozzá, mert tippelni én is tudok.



2014. ápr. 10. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne a riasztót piszkáld, mert ha minden lenullázott, akkor vagy szét vannnak rohadva az akku saruk, vagy haldoklik az akkumulátor az autódban!

Néha az is segít, ha leveszed és drótkefével átdörzsölöd a sarukat.


Szerintem.

2014. ápr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Persze meglazulhatott az akku testkábele, de akár az önindítón is a kábel. Nyisd ki a motorháztetőt, és nézz körül alatta!

:)

2014. ápr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezeket már átnéztem és rendben vannak. Azért is gondoltam hogy a riasztónál van a gond, mert hiába nyomkodom, nem történik semmi. Ha az önindító vezetéknél lenne gond, attól még működni kell mindennek.

Tehát úgy gondolom, hogy a riasztó most szétkapcsolta a rendszert, bár attól még nem lenne szabad hogy ne legyen feszültség sehol. Vagy tudhat ilyet is?

2014. ápr. 10. 09:09
 4/7 kata kata ***** válasza:
Mozgasd meg az akkumulátornál lévő biztosítékokat, és a belsőket is.
2014. ápr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ha az önindító vezetéknél lenne gond, attól még működni kell mindennek."


Azt csak te hiszed! Az akksiról először az önindítóra megy a kábel, és csak utána a többi fogyasztóhoz.


No meg a riasztó nem fog mindent kikapcsolni, max. a gyújtást, a szivattyút és az önindítót tiltja le, de a lámpákat, rádiót egyebeket nem! Nem is tudna akkora áramot megszakítani, mert szétégne e reléje.


Na végül is tökmindegy mit írok, mert a vége úgyis az lesz, hogy eltolod az autóvillamossági szerelőhöz!

:D

Ugye a megnézés nem csak annyiból állt, hogy felemelted a géptetőt és jobbra-balra forgattad a fejedet. Mert az nem segít semmin!

2014. ápr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megvan a hiba, és nem viszem szerelőhöz a kocsit csak szélsőséges esetben. Értek az autókhoz meg az autóvillamossághoz is, csak a riasztóhoz és az elektronikához nem, ezért ilyedtem meg kicsit és voltam mérges hogy hajnali 4 órakor nem indult az autó pedig siettem volna.

Jól mondtátok, valóban nem a riasztónál volt a probléma, hanem akksi + kábele a sarunál mozgott és el volt érve, orvosoltam a hibát.

2014. ápr. 10. 18:53
 7/7 ArkaRika válasza:
Sziasztok! Nekem hasonló problémám van. Csak azzal a különbséggel hogy nincs bent a kulcs, és pörögnek az órák. Nem megy semmi, mármint lámpa meg rádió sem. Pittyeg meg gumikacsa hangon röhög a kocsi (viccesen hangzik, de máshogy nem tudom elmagyarázni). A végén visítani kezd a riasztó, de nálam nem reagál a kulcsra meg gombra. Csak úgy hagyta abba, hogy lekaptuk az aksiról a sarut. Soha nem hallottam még kocsiból ilyen hangokat... Mintha az udvarunk összes madara benne lett volna... Miután vissza kötöttük az aksit, újra működött minden. 3 éve van nálam. 2001-es Toyota Corolla 1.4 benzin liftback.
2019. ápr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!