Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok, vegyek egy S...

Mit gondoltok, vegyek egy S osztály Mercedes W140 -et első autónak csak kollégium-haza útvonalra első autónak?

Figyelt kérdés

Nos! A gondolatmenetem az az lenne, hogy a kollégiumtól hazáig autóval szeretnénk járni. :D Lényegében szinte csak erre a távra lenne használva, autópályán, ami kb. havonta 250 km

Arra gondoltam, hogy, ha már úgy is ritkán járok vele, az az út legyen igazán különleges, "luxus" :D


Igen, igen, tudom, hogy milyen egy autó, nem a leggazdaságosabb, meg nem éppen első autónak való, de úgy tudom, alkatrészt is találni (hogy milyen árakon, azt nem tudom), stb. Dízelt szeretnék, az alacsony fogyasztás miatt, ez a motor örökké elmegy, az üzemanyagot is tudnám bele venni, nem is nagy a teljesítménye, a súlyadó, stb. kisebb lesz :) Találtam egyet:


[link]


Igen betegesen hangzik, de ha már ilyen ritkán járnék vele, azalatt az út alatt szeretnék prémium hatást élvezni. ;) Mi a véleményetek? :D


2014. ápr. 11. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

ovlasnivaló

[link]

2014. ápr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Prémiumautóhoz prémium szervizárak is járnak. Ha meg tudod fizetni az esetleges több 100 ezres szervizeket (mert lesz ilyen) akkor vedd csak meg.
2014. ápr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Hát ha pénzes lennék megvenném, de egyébként nem. Egy kis Suzuki Swift-et vennék. 1000-est vagy 1300-mast. Az bőven elég. Olcsóbban kijössz belőle.
2014. ápr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennek valami tipikus olcsójános magyar a gazdája. Lehető legfapadosabban felszerelt Mercedes. 150 lóerő, beszarok. Meg 16-os felni, napfénytető pedig nincs. Nem semmi...


Km-t nem ír, de gondolom rengeteg lehet benne. Nézd meg végül is, szerelő lássa vétel előtt. Lehetőleg műhelyben. Nézzenek alá-fölé. Nekem is Mercedes-em van, CLK, nagyon jó autók a Mercik, az alkatrész valóban többe kerül kicsivel, de megéri, én mondom.



Viszont.... Ez a legalja. 600 ezerért ne is álmodj róla, hogy olyan S Mercit adnak amivel lehet rendesen közlekedni. Ez se az. Elől-hátul-oldalt is törve. Nézd csak meg az illesztéseket. Ami nem is gond azért 21 év alatt, ennyi időt kevés autó bír ki baleset nélkül. De én ezt konkrétan nem venném meg. Ezzel még sok gondod lesz, csomót kell majd rá költeni a későbbiekben. Nem hiszem h csak havonta használnád. Most még ezt gondolod ugyan, de majd elkap a hév, hidd el. Szánj rá többet és nézz mást. Alacsonyabb kategóriát inkább!

2014. ápr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tuti megtörték párszor.

Na meg úgysem bírod majd kocsi nélkül és mindenhova azzal mész (de csak akkor ha nem ilyet veszel ennyiért) ez tapasztalat.

2014. ápr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azt gondolom hogy jó ötlet, ha rendben van az autó. Csak pár dolog és tényleg nem kiokítás, vedd egy véleménynek, semmi több.

Vigyél magaddal autószerelőt vagy csináltass egy állapotfelmérést. Itt nem számít mit mutat a km óra vagy mi van a szervizkönyvben vagy mit mond a tulajdonod vagy az autókereskedő, ezeket mind figyelmen kívül kell hagyni.

Ráállni aknára, megnézni az alját, felemelni megmozgatni a kerekeket, kormányösszekötő, talpasok, fékbetétek, kerékcsapágy stb. Motorállapota, automataváltó mennyire vált finoman, difi, harditárcsa stb gumik állapota autó egyenesfutása.


Az áron kívül kalkuláld bele az átiratást, az +100 akárhány ezer és minimum 200 ezer legyen tartalékban ha bármi történik. 1 milla alatt semmi szín alatt nem indulnék el egy ilyen autót vásárolni. amúgy nagy feeling egy ilyen kocsi :) Megértem ha ilyet szeretnél :) sok sikert.!

2014. ápr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mennyi ennek az átírása? Rengeteg! + eredetvizsga.

Életkorodat nem tudom, meg mióta van jogosítványod, hol laksz stb, de ha A0 kategóriára nézzük 150 LE-t, tuti, hogy nem 30 000 Ft / Év lenne a biztosítás!


Ez a fajta S posztály nekem tetszik, de csak akkor venném meg, ha bőven van mit a tejbe aprítani!


Én a helyedben vennék egy Astra TwinTop-ot, kisebb a fenntartási költsége és azzal is lehet menő egy fiatal!

2014. ápr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 VarMa ***** válasza:

ha tenyleg csak havi 250-300 km-re hasznalod, nem teljesen mindegy hogy 12-13 liter gazolaj vagy 16 liter benzin?

En kerulnem mar ezeket a dizeleket mert also hangon van bennuk 6-800e km.

En neznek vagy 320 vagy 420 vagy 500-ast. En az 500-ast mondanam, mert mentem olyannal es tetszett ahogy megindul es orszag uton is elvan 14 liter korul de akar picit alatta is.

A fogyo, kopo alkatreszek sem olcsok hozza mert aranylag komplikalt a futomuve. A benzines motorokkal nem szokott baj lenne, de a gyujto rendszer felujitasa elege zsebbe nyulos. illetve eloszerettel szoktak eldurrani rajta a vizcsovek es csocsatlakozok (a mkorral jar) amiket egy kisebb fajta atrakcio kicserelni. A valto nagyon sokat kibir de annak is megkellett adni a torodest, kerdes milyen elozo tulajai voltak.

El mondom hogy anno a nepperek mi alapjan vettek meg vagy utasitottak el ezeket az autokat, mert kb 15mp alatt nagyon sokat ki lehet deriteni ebbol hogy milyen volt a gazdaja (koltott ra, vagy csak hasznalta).

Szoval meg be se kell inditani, beulsz, gyujtas es mossol egy elso ablakot es ha az ablaktorlo csikmentesen szepen torol akkor mar van ertelme tovabb nezni mert aki kolt arra hogy vegyen ra normalis ablaktorlot (minimum 40e ft!!!), az koltott az egyeb dolgokra is az auton....

Vicces nem?

Remelem tudam segiteni

2014. ápr. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) Nos én nem hivatalos Mercedes szervizbe terveztem volna hordani, hanem a lehető legolcsóbban gondoltam kijönni a dologból, bontó, stbstbstb... MMi nálunk előző generációs, szakadt S mercikkel is vígan elvannak és működik a hátsójuk alatt már jó néhány éve :D De igen, nem lenne a legjobb megoldás mindennapi használatra :) Ezt pedig jó állapotúnak találtam esztétikailag, első tulajdonosától, biztosan vigyázott rá, egyebek. No de természetesen, addig nem lehet alkotni róla véleményt, míg nem láttad személyesen.

Gondoltam az alacsony kilowatt és az öreg autó miatt lenne kisebb ár a biztosítás, mint mondjuk egy erősebbre!


Eszem legutolsó medrében se gondolnék benzinesre, ilyen nagy autónál biztos, hogy nem vennék benzinest! Főleg ennél, mikor tudom, hogy ez a motor gyakorlatilag kinyírhatatlan (ha kapott egy kis törődést) és 10 liter alatt van a fogyasztása. Autópályán, ha jól kezeled simán kihozol jóval kisebb fogyasztást. Úgyhogy nem, nem mindegy, hogy kétszer annyi benzint öntsek az autóba az adott táv alatt. :)


Még két autó van a tervben, melyet elképzelnék első autónak: Az az Astra G 1.4 -es motorral, vagy a faceliftes (2000 utáni) Skoda Octavia szintén 1.4 -es motorral (írják, hogy nem nagyon érezhető a két motor közötti erőkülönbség, a kis 1.4 -es is jól viszi a kasztnit, ráadásul kevesebbet eszik, mint az 1.6 -os). A legnagyobb örömmel utóbbit a legendás, 110 lóerős, 1.9 TDI motorral venném, csak a pénz a gondom :) Drágább, mint az 1.4 -es. Ilyen kis kasztnit meg az 1.4 -es motor is vígan elvisz igen kellemes fogyasztással (autópályán olyan 6 liter körüli fogyasztás)


Köszönöm válaszokat! :)

2014. ápr. 12. 08:56
 10/14 anonim ***** válasza:
Kérdező ezt az autót 100%, hhoy nem az első tulaja hírdeti. Nézd végig még egyszer a képeket. Az autó fényezésében tükröződik egy panelház. Szerinted egy panel lakónak van pénze új S Mercedes-re? Esetleg akárcsak normális szervizelésre? Szerintem rohadtul nincs. Ezt az autót megveszed testvérem, de használni nem fogod mert állandóan előjön valami nyűgje, ami miatt csomót kell rá költeni. 100% továbbá az is, hogy rengeteg baja van. Nem fogod tudni szervizelni, ennyi. A bontott cuccok sincsenek ingyen. Mindent pedig onnan se lehet pótolni. Vegyél Mercit, oké, de alacsonyabb kategóriát. Illetve panel lakótól és kereskedésből semmi esetre se vegyél prémiummárkát. Nézz E-t, C-t, CLK-t vagy akármit. Bár megmondom őszintén 600-ért még teljesen jó állapotú 4-es Golfot is nehéz találni. Én inkább ebből az összegből elmennék egy jó albérletbe, hogy ne kollégiumban kelljen laknom. Én ott megőrülnék.
2014. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!