Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok, vegyek egy S...

Mit gondoltok, vegyek egy S osztály Mercedes W140 -et első autónak csak kollégium-haza útvonalra első autónak?

Figyelt kérdés

Nos! A gondolatmenetem az az lenne, hogy a kollégiumtól hazáig autóval szeretnénk járni. :D Lényegében szinte csak erre a távra lenne használva, autópályán, ami kb. havonta 250 km

Arra gondoltam, hogy, ha már úgy is ritkán járok vele, az az út legyen igazán különleges, "luxus" :D


Igen, igen, tudom, hogy milyen egy autó, nem a leggazdaságosabb, meg nem éppen első autónak való, de úgy tudom, alkatrészt is találni (hogy milyen árakon, azt nem tudom), stb. Dízelt szeretnék, az alacsony fogyasztás miatt, ez a motor örökké elmegy, az üzemanyagot is tudnám bele venni, nem is nagy a teljesítménye, a súlyadó, stb. kisebb lesz :) Találtam egyet:


[link]


Igen betegesen hangzik, de ha már ilyen ritkán járnék vele, azalatt az út alatt szeretnék prémium hatást élvezni. ;) Mi a véleményetek? :D


2014. ápr. 11. 19:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen átlagosabb autót javaslok amúgy. Nézd meg a Toyotákat is, meg még akár a VOLVO-at. Kis 1.6-os, 1.8-asokat. Viszont én benzinest vennék, használtan dízelt nem ajánlatos venni, mert rohadt sok km van bennük és az megint csak költős lesz. A dízelbe amúgy is többe kerül minden. Még Opel Vectra-t is nézhetsz. Mercedes-hez igazság szerint akkor térj vissza ha van legalább másfél milliód. De inkább 2.
2014. ápr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod utolsó! :) Persze, az mind kevés, ami a leírásban meg van említve, nem is állítom, hogy mind igaz :D


Még két autó van a tervben, melyet elképzelnék első autónak: Az az Astra G 1.4 -es motorral, vagy a faceliftes (2000 utáni) Skoda Octavia szintén 1.4 -es motorral (írják, hogy nem nagyon érezhető a két motor közötti erőkülönbség, a kis 1.4 -es is jól viszi a kasztnit, ráadásul kevesebbet eszik, mint az 1.6 -os). A legnagyobb örömmel utóbbit a legendás, 110 lóerős, 1.9 TDI motorral venném, csak a pénz a gondom :) Drágább, mint az 1.4 -es. Ilyen kis kasztnit meg az 1.4 -es motor is vígan elvisz igen kellemes fogyasztással (autópályán olyan 6 liter körüli fogyasztás)


Ilyen kis autóba még vennék benzinest, de nagyobban már nem.


Egyébként ez a kollégium nagyon jóóó! Kellemes, jó az összhang és 3-4X olcsóbb havonta, mint az albérlet :D Tehát a kollégiummal nincs gond (Y)

2014. ápr. 12. 12:22
 13/14 anonim ***** válasza:
Attól még igaz, hogy tulajdonos, csak nem első. Ezt újonnan mint mondtam egy tipikus olcsójános magyar vehette meg, 150 lóerővel, ami azért tényleg nem semmi... Megmondom őszintén én ennyire fapadosan felszerelt Mercedes-t még életembe nem pipáltam. Na de még egy ilyen Felszereltségű S osztály is drága egy olyan embernek, aki panelban lakik. Na meg akinek van pénze S Mercedesre, az nem fogja 22 évig használni, hanem eladja a jó fenébe és vesz egy még újabbat. A másik ötleteid már jók, valóságosabbak, fura is ez a hirtelen nagy elrugaszkodás, de egyben jó is. :D Kis motoros benzinesekben még legalább nincs sok km meg stb. Tényleg nem hiszem el, hogy csak havonta használnád. Amint autód lesz, egyfolytában menni akarsz majd és fogsz is. :) De sok sikert majd amúgy és sok balesetmentest! :)
2014. ápr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 onlyDave válasza:

Én is nagy dilemmában vagyok és nézegetem a forumokat, hogy Mercit, Bmw-t, Lexust vegyek a 90-es évek végéről. A szívem Merci felé húz az eszem pedig a Lexus-ra kacsingat.

A tcaron meg egyéb oldalakon rengeteg rémhírt lehet olvasni főleg a Mercikről, amik elbizonytalanítják finoman fogalmazva, megfontoltabbá teszik az embert...

Viszont több ismerősömnek is van Mercedese és mind csak kopó alkatrészeket cserélgetnek. Gabinak w202 320cdi van, 300e kilómétert tett bele, most 500 felett jár gond nélkül pedig azt mondják erre az S osztályra, hogy egy krahács. Béci aki 250e km-ről 600e fölé vitte a w211 E220Cdi-t, ő is csak általános karbantartásra költött, néha bolondozott neki az elektronika de sosem hagyta cserben és nem költött rá milliókat. Lakótársamnak E 300 Td van (pápaszemes) arról is szinte csak rosszat hallani, pedig Anett 5 éve jár vele, szintén kopó alkatrészeket cserél. 400e km felett jár épp, úgy érzem a futóműre lassan költeni kell, tetőablak bolondozik néha... Másik haverom kb. 10 éve vett ML320 cdi-t, a dízel e39-esek mellé és őt sem hagyták sosem cserben. Tények amik azt bizonyítja, hogy prémium autód vagy örök életű, vagy sz@r.

A W140 nekem is nagyon bejön, csak túl sok benne a hidrós dolog és szinte lehetetlen Mo.-on jót kifogni. 2 tonna, 4-500 kilóval nehezebb mint az E és annyival nem tágasabb. :)

2016. szept. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!