Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen hülyén teszi fel...

Miért ilyen hülyén teszi fel a kérdéseket a KRESZ program?

Figyelt kérdés

Mégis honnan lássam azt, hogy a képen záróvonal vagy a villamossín van?


[link]

[link]


Van még bőven ilyen bután feltett kérdés, és ilyenkor teljes a képzavar. A "B" kategóriás KRESZ vizsgán is ugyanezt a programot használják, és hibátlan pontszámmal akarok átmenni. És igen, én is látom, hogy az egyiken vastagabb a fekete vonal, de ettől még ugyanúgy nem lehet kiszűrni hogy mi van ott. Ha ehhez hasonló kérdéseket fogok kapni, akkor szólhatok hogy a program hülyén rakta fel a kérdést, és írják azt is jóvá?


Félreértés ne essék, át fogok menni, de ha belefutok ehhez hasonló kérdés(ek)be, akkor lehet lesz 2-3 hibapontom. Hogyan várhatnák el hogy valaki hibátlan pontszámmal menjen át, ha ilyen pontatlan kérdéseket tesztnek fel a programban?



2014. ápr. 12. 16:44
 1/8 kata kata ***** válasza:
98%
A kérdés nem pontatlan!De az ábra nehezen értelmezhető!
2014. ápr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha a kérdésbe belefogalmazták volna, hogy ott záróvonal és nem sín van, akkor máris érteném. Az ábra szerint a záróvonal kinézete egyenlő a villamossín kinézetével.:) Csak az az elszomorító, hogy nem csak ezzel a 2 kérdéssel zavarnak össze, mert akad még bőven abból a több mint 1000 kérdésből.
2014. ápr. 12. 17:07
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

mind a 2 képen 2pár villamos sín van...(mellette záróval nincs egyiken se)

a különbség az h van szaggatott vonal a sávok elválasztására akkor nem lehet előzni... de ez felülre oda is van írva....

2014. ápr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az ábrát nem lehet félreérteni, még ha a sínek perspektivikusan inkább valami keskeny nyomközű vonaté, mint villamos. Négy záróvonal így nem létezhet. Dupla záróvonal nincs. (Amit az úton láthatsz, az csak az aszfalton van, nem a kreszben!). Szóval sehogy nem lehet ezt záróvonalaknak nézni. Nem írja a villamos, de akkor négy párhuzamos izé az úton, ami nem terelővonal, nem záróvonal, csak vágány lehet.
2014. ápr. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Tényleg, furcsa. De mi köze az elsősegélyhez? :D
2014. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
26%
2-3 hibaponttól még meglesz a kreszed. 75 pontból 65 pontot kell elérni. Nem kell hibátlant írni. (Én mondjuk azt írtam, de én zsenike vagyok)
2014. ápr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

#6 egod az van bőven.... de

[link]

2014. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

Az ábra nem félreértelmezhető, és a kérdés sem ;) Csak beszélni kell a nyelvüket. Erre a kérdésre csak én tudtam válaszolni a csoportunkból, már az első órán:


A két ellentétes forgalmi sávot elválasztó járdasziget kivételével milyen irányból lehet megkerülni a járdaszigetet?

A) Csak jobbról

B) Csak balról

C) Jobbról is és balról is

Ha nem két egymással szembemenő forgalmi sávot választ el, akkor nyilván jobbra menve kanyarodsz, balra menve egyenesen mész, tehát a C.


Meg a kedvenc még ez:

Mint tilalom, melyik a legszigorúbb tiltás?

A) Veszélyeztetés tilalma

B) Akadályozás tilalma

C) Zavarás tilalma


Mindenki az A-t mondaná, de a C a jó válasz, mert ha tilos zavarni, akkor tilos akadályozni, és veszélyeztetni is...


Ezek a félreértelmezhető kérdések. Dupla záróvonal nincs, ha két vonalat látsz egymás mellett, az sín lesz, pláne a 4.

2014. ápr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!