Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A hátsó ablakmosó fúvókán nem...

A hátsó ablakmosó fúvókán nem jön víz. Mi lehet a gond? (rész. Lent! )

Figyelt kérdés

Adott egy autó (márka lényegtelen), amin szerintem már vagy 5 éve nem fojt ablakmosó folyadék a hátsó fúvókán. Ugyanis nem volt fúvóka. Most sikerült szereznem hozzá, de így sem oké a dolog.

A lényeg: mosó van a tartályban, az első szélvédő mosó kiváló, (de még milyen kiváló) a hátsó viszont nuku.

Hátulról kezdve, végig néztem a csövet, sem toldás szakadás, sem lyuk a felületén, sem vizesedés. Tehát nem jut el a viz sokáig, vagy semeddig. Sajnos a szivattyú nem berreg (nem ad ki hangot). Most jön az a rész, hogy "Akkor cseréld ki azt te paraszt!"... De! Eldugulva nincs, mert a folyadék átfolyik rajta, a feszültséget felveszi, kimértem! Akkor madafakáért nem akarja nyomni?

Valaki akinek a képességei túl mutatnak az enyémen, legyen olyan kedves és bátorítson egy-két szép szóval, hogy ne rúgjam szét kedves mosolygós arccal. (már mint a gépet, nem a kedves válaszolót, isten ments, hogy én bárkit is bántsak)

KÖSZÖNÖÖÖÖM!



2014. ápr. 12. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ha a szivattyú nem megy, akkor nyilván ott kell keresni a hibát.

Vedd ki, nézd meg, szedd szét! Így látatlanban nehéz bármit is mondani.

Lehet mechanikai probléma, ezért felveszi az áramot, de valamiért mégsem forog a tengelye.

Lehet elektronikai probléma: nekem pl ugyan az a szivattyú nyomja előre és hátra is, csak az a különbség hogy a meghajtó villanymotor tengelye ellentétes irányba forog. Lehet valami miatt nem jó az egyik irány.

Sok oka lehet...

Ha nem akarsz vele sokat p*csölni, vegyél egy másik szivattyút, akár bontottat. Írtad hogy megnézted, dugulás, szakadás nincs...

2014. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Két külön zümmögő fogyasztja a vizet, de az egyik nem megy. A szivattyú is vizel, kb. olyan nyomás értéket produkálva, mint amit a grav. erő tol le.
2014. ápr. 12. 21:15
 3/3 Keletföld válasza:

Még csak azt sem lehet igazán reá mondani, hogy a szivattyúban simán elfogyott és nincs már meg a lapát, ezért persze simán csak az üres tengely forog, s adja azt a motorhangot! Hiszen akkor előre sem mosna ...

Az Astrákban ugyanis úgy van a dolog gyárilag megoldva - az egyetlen motorral, szivattyúval, hogy egyik irányban forogva előre, másik irányban forogva meg hátrafelé nyomja a vizet. Simán polaritás-váltás a kapcsolóban ...

De ha a szivattyú-motor semmiféle hangot nem ad, akkor

- vagy meg van szorulva - (azért is vesz fel áramot)

- vagy már teljesen behalt!

Akkor - EGY AZ EGYBEN CSERE!

2017. febr. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!