Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focusból (2008-as évjárat...

Ford Focusból (2008-as évjárat) ) 1.6 TDCi-t (109 LE) vagy 1.8 TDCi-t (116 LE) érdemes venni?

Figyelt kérdés

Az 1.8-as 116 lovas TDCi is részecskeszűrős? Mert sok helyen olvastam, hogy a részecskeszűrő miatt

drága az 1.6-os dízelek szervizelése..



2014. ápr. 13. 19:18
 1/1 VarMa ***** válasza:
100%

Nem eskudnek meg ra de ugytudom, hogy az 1.8-as motor mar Ford fejlesztes (99% hogy reszecskeszuros) es sokat nem tudok rola.

Viszont az 1.6-osal van tapasztalatom (mar ez is reszecskeszuros) PSA konszerntol vettek oket (peugeot, citroen)es reszemrol csak jot tudok rola mondani.

Fogyasztasa nekem (Citroen C4 HDi VTR) atlagosan 5 liter alatt egy picivel, a maximum az autopalyan volt (termeszetes Nemetorszagban) 160-180-as temponal 9-10 liter, a minimum orszaguton 3.9 liter.

En az olajcseret lecsokkentettem a gyari 20 vagy 30e km-rol 7500 es 10000 km-re (mikor milyen terhelest kapott).

Meghalalta mert 160e km-nel a turbo hibatlan volt, nem volt semmifele olajsar a motorban. Hja igen es erdemes odafigyelni a bemelegitesre es visszahutesre.

Nekem semmi bajom nem volt az uzemanyagrendszerrel pedig elofurdult hogy kapott olcsobb gazolajat is (igaz en minden masodik olajcserenel csereltem gazolajszurot is, gyarilag 60e-renkent kellene)...

MIndent osszevetve nagyon szerettem, dinamikus volt, jol fogyasztott es az altalanos szervizeken kivul semmi egyeb koltsegem nem volt (azaz nem romlott el semmi benne).

2014. ápr. 14. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!