Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan ragasztót amivel...

Van olyan ragasztót amivel felragaszthatom a plüss anyagot a kocsi ajtajára?

Figyelt kérdés
Ez plüssös anyag és nincs alatta szivacs meg semmi csak műanyag olyan ragasztó érdekelne ami nem üt át a plüss anyagon. Igényesen szertném megcsinálni de csak is itthon nem akarok szakihoz menni.
2014. ápr. 19. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vegyél kétoldalú ragasztószalagot!
2014. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyébként azt eredetileg padlószőnyeghez találták ki. Erős!
2014. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá de a plüssnek rá kell simulnia az ajtó vonalára a kétoldaló ragasztó miatt pedig ki fog domborodni amit nem akarok
2014. ápr. 19. 12:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Hogy mi? Mért domborodna? Nem értem...
2014. ápr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mert nekem van kétoldalú ragasztóm és elég vastag.

Vagy létezik véknyabb is ?

Az se baj ha tud valaki spray-s ragasztót

2014. ápr. 19. 12:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát kb. olyan vastag, mint a cellux. Ez gyakorlatilag egy kétoldalú cellux.

Neked valami más lehet.

2014. ápr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vagy nem vetted le róla a takaróját...:)
2014. ápr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha szépen akarod, akkor fújható ragasztóval kellene. A kétoldalú sokmindenre jó, de hamarabb elenged és nem tudod (vagy csak óriási mennyiségű munkával) felrakni úgy, hogy mindenhol kövesse a burkolat vonalát és "ragaszkodjon" is a felülethez.

Én a volt munkahelyemen 3M-es spray-kkel dolgoztam, főleg Scotch Weld 77 és 90-nel. Drága, de jó. Biztosan van olcsóbb is ami elég lenne.


Ugye le kell venni az ajtóborítást, vigyázva az alatta lévő fóliára (ami a fémen van, nem szabad széttépkedni, levenni, mert az kell oda). Utána megnézed a plüssös betétek hogy vannak rögzítve. Ez azért fontos, mert a széleit el kell dolgozni, hogy szép is legyen: ha kiszedhető, akkor szedd ki - ha nem kiszedhető, akkor úgy kell dolgozni, hogy vékony, de nem éles szerszámmal be tudd "tuszkolni" a bevont és a nem bevont felület találkozásánál a horonyba. Először ragasztó nélkül próbáld rá a felületre az anyagot, abból már látni fogod hol akar gyűrődni, hol kell egy kicsit nyújtani hogy rendesen, ráncosodás nélkül feküdjön fel. Ha mintás az anyag, akkor az extra szívás tud lenni, mert torzulhat a minta.


Meg olvasgass mielőtt nekiállsz, sokat tud segíteni.

Például:


[link]


Ez jó kis meló otthonra, el lehet vele játszogatni. :)

2014. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek !
2014. ápr. 19. 14:15
 10/11 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldani ha ez bárkinek segít - Pattex Palmatex Univerzális ragasztót vettem és tökéletesen megfelelt és költség kimélő 790 Ft volt 50ml.
2014. ápr. 26. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!