Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akadt egy kis gond az autómmal...

Akadt egy kis gond az autómmal! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Vettem 2 hete egy ford focus sedan-t 2002-es évjáratú 1.4 16 szelepes. Az eladó szolt hogy figyeljek oda a negyed tankot jelző vonalig hagyjam csak kifogyni mert az a "nulla"! Erre gondoltam kiderítem hol van pontosan a nulla, ma erre sor került mentem vele majd elvesztette az erejét ingadozott a fordulatszám, meg álltam vele és járt a motor. Felpörgettem minden gond nélkül, gondoltam egyesbe be és rajt! De ismét...3es fordulatszám felett rángatott nem volt ereje. álló helyzetben is ismét ez volt a helyzet. Tegyem hozzá a mutató le ment az alá a vonal alá amit mondtak, hogy ne hagyjam. Volt nálam 4 liter benzin, hozzá öntöttem és indultam volna de ugyan ez. járattam pörgettem de semmi javulás!Az eladót hívtam azt mondta vele is volt ilyen várjak 15 percet majd keressek egy kutat tankoljak legalább rá 2eft ért és nem lesz gond. ezt tettem, vártam majd ment gond nélkül! tankoltam még rá és azóta a negyad szintet jelző vonal felett van! Megy és semmi gond. Szerelő szerint a benzin szivattyúval van a gond. Gyenge... Apám szerint lehet az üzem anyag cső nincs a tank alján vagy valahol lyukas illetve megtört és levegőt szívhat ha oda lépek neki. Egy komplett szivattyú plusz ami még kell hozzá. kb 40e ft. külön ez az még olcsóbb. Persze jobb volna az olcsóbb megoldás, de mit tegyek? Ki tudom deríteni itthon a baját? vagy csak szerelőhöz forduljak? Előfordult már valakivel ilyen eset?

2014. ápr. 19. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor kellett volna szerelőhöz vinni az autót mielőtt megvetted.... Az előző tulaj jó hogy hazudik, hát elakarta adni azt kész. És sikerült is neki. Most már fújhatod. Vettél egy műszaki hibás használt autót amire valószínűleg csomót kell majd költeni. Én már akkor hagytam volna, mikor elmondta ezt, hogy ez a baj fennáll. Ugyanis egy autó akkor van igazán szar állapotban, ha még az eladó is bevallja, hogy nem tökéletes... Csak hát persze hazudott. Így biztos nem vetted volna meg gondolom. Ilyen baromságot. Az az üres, jaja!
2014. ápr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem valami durva éjszakai ember a tag, akkor próbáld megfenyegetni, mert hogy nem tájékoztatott megfelelően, rejtett hiba, ez meg lesz ha nem adja vissza a pénzt és nem veszi vissza a szarját.
2014. ápr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ez meg ez lesz*
2014. ápr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezt akkor mondta mikor mondtam hogy baj van. 2 hete van nálam az autó. mielőtt átléptem azt a szintet semmi gond nem volt. rendben van mind műszakilag mind esztétikailag! Ami baja volt elmondta. az hogy csal a mutató lehet sok mindentől! De ez a baj ez most jött ki. 12 éves autó én meg egy kis keresetű ember vagyok, hibátlan autót nem tudok venni. ezzel a bajával vettem amire figyelmeztetett. még el se mondtam mit csinál az autó ő elmondta hogy vele mi történt hogy átlépte azt a szintet és ugyan azt elmondta ami velem volt. de légyszíves aki tud ötleteljen ne a nyilvánvalót próbálja elém tárni! köszönöm! visszatérve. látta szerelő. nem a szomszéd, hanem szerelő! de a benzintankba ő sem lát bele és különösebb rákköltés nélkül a mutatóra mondott 1-2 lehetőséget de azt mondta hogy csak akkor kérjem meg hogy szedje szét ha van pénzem a legrosszabbra is megjavíttatni ill. kicserélni mert az anélkül csak pénzkidobás a felesleges szerelgetésre. tehát várom az ötleteket. jelenleg is megy az autó tökéletesen!
2014. ápr. 19. 16:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor vidd el szerelőhöz egy teljes körű átvizsgálásra! Ilyen 5 ezer forintért megvan. Ott tényleg minden kiderül ami csak van az autóval. Mindent megnéznek.


Az egyetlen baj, hogy ezt vétel előtt kellett volna. Mert lehet baromi sokba fog kerülni, csomót kell majd rákölteni állandóan.

2014. ápr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
értem. vétel előtt nem hiszem hogy bárki is engedné hogy elvigyék a kocsiját átnézetni, még akkor se ha az eladó is ott lehet :D kivéve a teljesen hibátlanok. de mint utaltam rá nekem teljesen hibátlanra nincs pénzem.
2014. ápr. 19. 16:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát aki nem engedi az ilyet, attól nem szabad autót venni!!! Mivel 100% akkor, hogy valami titkolnivaló van!


De persze igazad van. Sajnos a használt autó valóban szinte mindig lutri. Ki lehet fogni hibátlant is, de rohadt nehéz.

2014. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én engedném hogy elvigye átvizsgáltatni, sőt még oda is adnám neki 3 napra hogy vigye el próbálja ki, tesztelje. Pedig nem 1 mai darab mert 99-es kocsi
2014. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én amikor legutóbb autót adtam el, nemcsak hogy tájékoztattam a vevőt arról, hogy mi baja van, hanem a szerződés hátoldalára rá is nyomtattam, hogy melyik hozzá szükséges alkatrész hol és mennyiért kapható. Szép hosszú lista volt, de ennek megfelelő áron adtam a kocsit, és együtt röhögtünk a komával, hogy micsoda egy szarkupacot vesz. :)

Most nekem is egy fordom van, ez pont a fordítottját tudja a kérdezőének: televeszem a 60 literes tankot, a tankszintmérő kb. az első 100km alatt leesik a nulla alá, és utána még legalább 500-at megy, mire elkezd habogni. De nem foglalkozok én ezzel, azt szoktam csinálni, hogy tankoláskor kinullázom a napi kilóméter számlálót, oszt amikor már mentem vele 300-400km-et, akkor csurig teletankolom, és ismét kinullázom. A kérdezőnek is ezt tudom ajánlani... amíg egy feltöltéssel elfogadható távot meg tud tenni, addig tök felesleges szétszedni meg költeni rá.

2014. ápr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tipikus Ford hiba a rángatás. Nekem ugyanezzel a motorral szerelt 2001-es kombim van. Na kezdjük azzal hogy vannak-e szerszámjaid? dugókulcs, torx, villás..

Vedd le az akksi sarukat és húzd félre hogy ne érjen hozzá az akksi sarújaihoz. Utána húzd ki a gyertyapipákat. Ha a műanyag alatt a gyertyák között vizes akkor szárítsd ki. Aztán vedd ki a gyertyákat állítsd be a gyertyahézagokat (1,3mm) ha jól emlékszem. Mehetnek vissza a gyertyák. Utána nézd át a gyújtókábeleket. ha valahol kidörzsölődött akkor jó vastagon szigeteld le. Ha semmi bajuk akkor menny tovább a gyújtáselosztóig Ezt fogja 4db torx fejű 5-ös csavar. Ezeket tekerd ki (nehéz lesz) aztán vedd ki a helyéről az elosztót, csatlakozójából húzd ki az omegagyűrűt (el ne vesszen) Majd nézd meg jó alaposan erős fénynél az alját az elosztónak. Ha a műgyantában van egy vagy több hajszálrepedés akkor az bizony kuka! Ha ezt kicseréled valószínűleg megoldódik a rángatásod. Ez típushiba ezeknél. Ha meg van repedve akkor a testre nyomja a szikrát és nem a gyertyák szikráznak és ezért van a rángatás mert kimarad a benzingyújtás ami akkor húzná az autót. Ha valamit nem értesz írj privátot.

2014. ápr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!