Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó felületi rozsda, hogyan...

Autó felületi rozsda, hogyan lehetne megcsinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,nekem csak annyi lenne a kérdésem,hogy az autómat kb 3 éve újrafényezték,de hátul a sárhányónál mind a 2 felén felhólyagosodott a festék,a bal felén meg már kezd is rozsdásodni.

Képek:

Bal: [link]

Jobb: [link]


Hogyan lehetne ezt megcsinálni?



2014. ápr. 22. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

A rozsda nem a felületen szokott kezdődni, szóval el kell vinni szakemberhez kilakatolni mert mélyebben lehetnek meglepetések.

Smirgli+glittelést felejtsd el, csak ideiglenes megoldás.

2014. ápr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Le kell csiszolni, kigittelni (ha már mély) és lefesteni újra.
2014. ápr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dörmögő ***** válasza:
92%
Az első válaszolóval értek egyet. Ezt hiába csiszolgatod meg festegeted, ez a rozsda belülről eszi a vasat. És sajnos sok sárvédőív úgy készül hogy két réteg lemez van összeépítve. És a két lemez közé beszivárgott víz a legnagyobb probléma. Ennek a kialakításnak a legnagyobb hátránya hogy kívülről rozsdásodik, viszont hiába nézi meg az ember a kerékjárat felől is, ott csak a belső réteg (legtöbb esetben teljesen rozsdamentes felületű) lemzzel fog találkozni. Két megoldás lehet. Egyik hogy javítóívet kell venni, a sérült részt kivágni, és a javítóelemet behegeszteni. De ez is sok esetben csak pár évre szóló megoldás. Ennél lehet talán jobb módszer hogy az egész idomot cserélni kell (márha lehet).
2014. ápr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

pfúha,akkor ez minimum 50-60 ezer pengő lenne :) A lakatosmunka,meg az egész elemfényezése...

Az hittem hogy csak csiszolni kell,és újra fényezni,de ezek szerint sokáig nem lenne szép így sem.

2014. ápr. 22. 12:22
 5/6 Dörmögő ***** válasza:
Nem fényeztettem mostanában semmit, de a szóbeszéd szerint egy elem fényezése minimum 20-25000 forint, plusz szerintem a lakatosmunkára is rá lehet számolni egy 10-est. De ami ingyen van az hogy el kell menni egy karosszériáshoz, vagy egy fényezőhöz és ott konkrét összeget tudnak mondani látva a problémát.
2014. ápr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Javítóív mindkét oldalra, gitt, szórógitt, festés, polírozás, nem kell az egész elemet festeni csak a javítóivet, utána 2000-es vízpapírral megcsiszolni és a két festést pasztával és géppel összepolírozni. Ha ezt most csak begitteled akkor fél év múlva arrébb 5 centivel kijön egy új és kezdheted elölről.
2014. ápr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!