Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz guminyomástól rázhat az...

Rossz guminyomástól rázhat az autó?

Figyelt kérdés

vezettem az egyik ismerősöm autóját 2,2 helyett minden egyes kerékbe volt 2,7 kicsit sok a különbség, és ahogy vezettem éreztem hogy ráz egy kicsit az autó, lábtérbe a lábamat meg a kormányt is egy kicsit, ez lehet attól is hogy többet tett bele?

Egyébként nyári gumiba mennyi a megfelelő bar? én 2,2-t tudok de lehet nem így van

előre is köszönöm


2014. ápr. 25. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden autóba más kell, a B oszlopra van ragasztva a plakett. Az is változó, hogy ettől mennyire lehet/kell eltérni, nekem azt hiszem, 2.3-2.4 körül van a gyári előírás, ehhez képest 2.8-cal kopik jól a gumi, 2.6-tal már a két széle sokkal gyorsabban kopik (téli/nyári váltáskor szoktam mérni tolómérővel). De van olyan autó is, ami a gyári nyomással kopik ideálisan.


A rázást okozhatja a nagy nyomás, a kemény gumi nyilván kevésbé nyeli el az úthibákat, de éppen ezért közvetlenebb is a viselkedése, és kisebb a gördülési ellenállása.

2014. ápr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a gyári nyomás 2,2 ,megterhelve 5 személyel 2,5 minden kerékbe.Nekem mindig 2,5 van benne.Nagyobb nyomást csak rossz úton,úthibákon lehez észrevenni.Normál úton nem kéne ráznia akkor más hiba van.Lehet hogy ki kell súlyozni.Esetleg más hibája van a kocsinak.
2014. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Túl nagy nyomás okozhat ilyet persze. Már a biciklikeréknél is észre lehet venni, ha túl keményre fújod. Így sokkal kevésbé tudja tompítani az úthibákat.


A megfelelő keréknyomás autó és gumiméret függő is.

Nekem egy 1,3 tonnás autóm van, 225/45R17-es gumikkal. 2,6-ra fújom a kerekeket. A gyári ajánlás is 2,5 körül van, illetve teljes terhelésnél 3,0 bar is megengedett.

2014. ápr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kereket kikell centíroztatni.
2014. máj. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!