Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa Romeo 156-os autóm van....

Alfa Romeo 156-os autóm van. Nagyon szeretem, de azt hallottam róla, hogy nem túl biztonságos, azaz gyenge a töréstesztje. Tudna erről valaki konkrétumot? Mennyire számít korszerűtlennek? Sehol sem találtam róla pl: euroncap-os csillagos értékelést.

Figyelt kérdés
4 légzsákos, 1999-es évjárat!
2014. ápr. 26. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Figyu józan paraszti ésszel még mindig sokkal biztonságosabb mint egy suzuki. Szerintem am. sem akarod törni szóval ne parázz. +légzsák is van benne.
2014. ápr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
+inkább aggódnék a szervízbejárás gyakorisága miatt. Első
2014. ápr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

kissé harmonikás lesz a típus



http://www.youtube.com/watch?v=Pkk3pmfa4vU

2014. ápr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ennél viszont jóval jobb


http://www.youtube.com/watch?v=uykStESm3vw

2014. ápr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Műszakilag semmi problémám vele.. lehet a szerencsés Alfa tulajok közé tartozom, de a tankoláson kívűl egy forintot se költöttem még rá! :D Csak sajnos elég sokat utazok vele.. és mint tudjuk az ördög sose alszik. De ez a videó elég kétségbeejtő..
2014. ápr. 26. 22:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Haveromnak eddig 3 156-osa volt, mindhárom karambolos lett és a gazdit mindig megmentette. Volt egy frontális csatt országúton Golffal és volt egy 75%-os átfedéses csatt városban. A másodiknál álló helyből indult, be akart fordulni nagy ívben balra, csak rosszul mérte fel a szemből érkező Swift sebességét ( 100+km/h-val érkezett városban :D ) és bumm. A srác nem volt bekötve, az ütközéskor a légzsák fölött ráfejelt a szélvédőre, de egy kis orrfájással megúszta. Igaz az alfa szélvédőig megsemmisült ( a 2.4JTD blokk a kocsi mellett volt az úton) de az első ajtók nyíltak-záródtak.


Kicsit csalókák ezek a töréstesztek, mert itt betonfalnak meg az autó a saját súlyával. Azért élesben egy picit más egy a betonfalnál sokkal puhább célpont, főleg ha még könnyebb is. Egy ~1000 kilós autó mondjuk Astra vagy akármi vs Alfa 156 esetében azért nem lenne olyan csúnya a végeredmény, mint az NCAP-es videóban :D

2014. ápr. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!