Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szelephézag állítás lépsről...

Szelephézag állítás lépsről lépésre?

Figyelt kérdés
Van 1 peugeot 206 1.4 benzin 1998as kocsim. Hangosnak hallom már eléggé a motort, valószínű szelephézagállítást igényel. Tehát leveszem a szelepfedelet. Megnèztem a gyújtási sorrendet 1-3-4-2. Mikor mennyit forgassam a főtengelyt, hogy helyesen állítani tudjam a szelephèzagot? Melyikkel kell kezdeni? 1 es az a váltófelöli oldalon van?
2014. máj. 2. 00:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pug206-on még lehet szelephézagot állítani? Ezt sem tudtam :D
2014. máj. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem hidrotőkés
2014. máj. 2. 02:12
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Bízd szerelőre, komolyan.
2014. máj. 2. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ha esetleg van két tizes villáskulcsod, az kevés lesz hozzá.
2014. máj. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kata kata ***** válasza:
82%
Állítás helyett először ellenőrizd a hézagokat! Meleg motornál! Miután leállítottad a motort,rakd 3-as ba.Jobb első keréknél emelővel emeld meg annyira,hogy el tudd forgatni.Szedd ki a gyertyákat(könnyebb elforgatni a motort).Szelepdeklit szereld le,meg ami még útban van.Váltó felőli oldalon van az 1-es henger.Forgasd a kereket az óra járásának irányába és figyeld az ütemváltásokat.Mikor az 1.henger szelephimbái mérlegállásba kerülnek akkor ellenőrzöd(beállítod)a 4.henger szelepeit.Forgatod tovább a kereket és a 3.henger szelephimbái mérlegállásánál állítod a 2.henger szelepeit.Forgatod tovább és a 4.henger szelephimba mérlegállásánál állítod az 1.henger szelepeit.Forgatod tovább és a 2.henger szelephimba mérlegállásánál állítod a 3.henger szelepeit.Gondolom tudod a szelephézagokat,mert én nem.A vastagabb szárú,nagyobb tányérú a kipufogószelep.
2014. máj. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm kata kata:) sokat segítettél, de egy kérdésem lenne. Hogy-hogy meleg motornál kell ezt cisnálni? eddig mindenhol azt írták hogy teljesen kihűlt motornál szabad csak, meg h max 25 fokos lehet
2014. máj. 3. 16:52
 7/9 kata kata ***** válasza:
81%
Nos elkövettem azt a hibát,hogy az én autóim (Toyota)gyártó által megadott Hot ! motornál adja meg a szelephézagot.De más gyártók meg hideg motornál.Ezt nem vettem figyelembe! Bocsi!
2014. máj. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
na most összezavartad a hideg-meleg motorral rendesen.
2014. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Peugeot 206-nál hidegen kell
2017. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!