Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a dízel,...

Mi a különbség a dízel, benzin és gáz üzemű autókban?

Figyelt kérdés
Melyik miben más? Most pl egy terepjárót láttam, amit elvileg gázos is és benzines is, mi a különbség abban, mikor gázzal megy meg abban mikor benzinnel?
2014. máj. 2. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Beindítani szinte csak benzinnel lehet, ezért nem szabad csont üresen hagyni a benzintankot. A pletykák szerint gyengébb és többet fogyaszt gázzal. De vezethetőségre ugyanolyan.
2014. máj. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem, ezt tudom is, mert már ültem gázos autóban, csak érdekel mégis mi alapján dönt valaki pl pont a dízel mellet?
2014. máj. 2. 20:49
 3/7 Joci_27 ***** válasza:
A benzinmotor szikrával gyújtja be a befecskendezett üzemanyag-levegő keveréket, ugyanilyen elven a gázt is be tudja gyújtani. A dízelmotor a levegő sűrítésével felhevíti azt, és a forró levegő robbantja be a gázolajat (nincs szikra). A benzinmotor gázos üzemben jóval többet fogyaszt, viszont a gáz olcsóbb.
2014. máj. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Toborc ***** válasza:

beindul az gázzal is ! lehetetlen csak télen... mert nehezebben gyullad a gáz mint a benzin..

dizel meg takaréksoabb mint a benzin, ha valaki nagyon sokat vezet akkor érdemes dizelben gondolkodni..

2014. máj. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
akkor annyi, hogy télen a benzines jobban indul, viszont a diesel meg takarékosabb, szóval kevesebbet fogyaszt?
2014. máj. 2. 20:55
 6/7 Einsteinke ***** válasza:

Azért nem ilyen egyszerű. Vannak egyéb kis különbségek is.

Pl. az egyik ilyen, hogy a dieselnek nagyobb a nyomatéka, tehát emelkedőről könnyen elindul sima kuplung felengedéssel is ami benzinnél már nem 1xrű. A benzines autó motorja könnyebben melegszik mint a diesel, ezért dieselest nem nagyon javasolnak város autónak. A dieseles autónál több lehet a műszaki költség is.

2014. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
akkor úgy látom megvannak z előnyök, hátrányok mindkét oldalon jócskán, bár ez midnehol így van kinek mi a jó, az alapján dől el mire használja...
2014. máj. 2. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!