Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyakorlati oktatásnál autó...

Gyakorlati oktatásnál autó pályára is felvisz az oktató?

Figyelt kérdés

Gyakorlati oktatásnál muszály minden auto iskolának felvini a tanulót autó pályára vagy budapest belvárosába? Mert nagyon félek hogy mit fognák csinálni ilyen nagy forgalomban millió autó előtem és mögötem

Még jászberényben vagy hatvanban is le blokolok nem még pesten vagy autó pályán



2014. máj. 4. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Igen! Az autópályán való közlekedés is része! Sajnos le" "blokkolsz" Nem szabad izgulni! Csak is a vezetésre koncentrálj, és az elméleti tudásodra (KRESZ) Sok sikert! (ajánlom, vegyél be nyugtatót ha ennyire izgulós vagy!)
2014. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Autópályán nem kell vezetni oktatás alatt hivatalosan.Hogy felvisz e az okatató pályára hogy megmutassa miként folynak ott a dolgok az már csak rajta múlik.

Jászberéynből meg nem fognak felvinni pestre.

2014. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Einsteinke ***** válasza:
90%

Én Hódmezővásárhelyen vizsgáztam és mivel ott legközelebb csak Szegednél van autópálya ezért nem vittek fel. Az autópályás vezetés nem kötelező része a tanuló vezetésnek. Sztem kérdező össze téveszted az országúti vezetéssel, az a kötelező elem a 9. órától.

Nálunk az nagy szó volt, ha vkit Szegedre bevittek, de pl. én még abban a ,,megtiszteltetésben" se részesültem.

Ez oktatófüggő. Az oktatók 90%- nem visz fel autópályára, nem pazarolják a pénzt a matricára.

Én először autópályán a jogsim megszerzése után 2 hónappal vezettem, azóta szinte mindig ott járok be a közeli falvakba, városokba.

2014. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk volt olyan vizsgaútvonal ami autópályás, nem is egy. Az oktatónak meg legyen már éves pályamatricája. Amúgy ott közlekedni a legkönnyebb, de egyben leg ingerszegényebb is, de vizsga meg oktatás alatt nem hinném hogy bárki ott aludna el. Pesttől se kell félni, nem harap, menni kell, visz a forgalom, egy a lényeg, tudd hova mész. Velem úgy csesztek ki nagybátyámék, hogy megszereztem a jogsit, aztán rá egy hónapra mondta nagybátyám hogy "öcsi megyünk pestre" mondom mehetünk, én utas vagyok, pest előtt megálltunk inni egyet, én üdítőt vettem elő a táskámból, ők meg sört, aztán közölték hogy pesten fogok vezetni, de segítenek. És nem lett semmi gond, azóta már párszor vezettem ott, ha leblokkolsz akkor meg vagy uralkodj magadon, vagy hagyd a vezetést a francba.
2014. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Kéne. De nem kell tőle félni. Pesten vezetni sokkal szarabb kezdőként, csak felnyomod be aztán mész, meg ott az oktató is melletted, szóval az autópálya nem tré. Nekem pl. 80 kellett döcögnöm rajta 3-4 km-n át, de valahogy utána nem volt fura, amikor 130 al kellett taposni. A várost nehezebb megszokni! De ne izgulj, minden kezdet nehéz!
2014. máj. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
90%
Elvileg mindenkinek kötelező felvinnie autóút/autópályára, de hallottam már olyat, aki nem vezetett az oktatás alatt pályán. Mi anno a o-ra mentünk fel, de nem volt para. Ne izgulj előtte feleslegesen, az oktatód úgy sem fog olyan helyre vinni, ahol nem érzed magad biztonságban. (már ha rendes gondolkodású)
2014. máj. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az egyik vizsgaútvonal az M3-as autópálya lesz, ezért szerintem menni fogunk oda is. Szóval előfordulhat.
2014. máj. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
90%
Nekem autó pályán volt a vizsgám, szóval jó ha kivisz oda is.
2014. máj. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Elvileg mindenkinek kötelező felvinnie autóút/autópályára"

Ilyen szabály nincsen és nem kötelező.Ugyanis sok helyen ez kivitelezhetetlen lenne,mert pl vegyük csak az én példámat attól a várostól ahol én vizsgáztam a legközelebbi autópálya felhajtó 120 km-re van.És egy oktató sem fog 1 órát autózni a legközelebbi autópálya felhajtóhoz egy órát apályán és újabb 1 órát vissza.Nincs értelme és igazából annak sem hogy autópályán vizsgázzon az ember mert ott csak egyenesen kell menni a forgalom se nagy ügy mert aki gyorsabban akar menni mint te elhúz a belsőbe.Mellesleg ha pályán vizsgáznál ott hogy oldják a kötelező feladatokat amiket meg kell csinálni egy vizsga során.

Meg ha jobban belegondol az ember a pályán nem derül ki hogy tud e valaki a forgalomban közlekedni és tudja e alkalmazni a kresz szabályait.

Azt még aláírom hogy lehet Pesten van olyan vizsgaútvonal amelynek egy szakasza érinti a 0-ást ,de olyan nincs hogy az egész vizsgaútvonal csak autópályán zajlik. A nullás meg nem is autópálya ha úgy vesszük ,mert csak elkerülő ,vagyis aki nem Pestre tart csak átakarna menni ők kikerülhetik a 0-son Pestet,nem beszélve arról hogy nem is autópálya hanem autóút (vagyis nem fizetős).


[link]

2014. máj. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!