Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nekem tényleg nem érné meg a...

Nekem tényleg nem érné meg a dízel változat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ősz környékén szeretnék vásárolni egy használt autót, nagyjából addigra jönne össze rá a pénz. Mindenképp egy 156-os Alfát szeretnék, az új kasztnis változatot. Nem nagyon használnám hosszú utakra, inkább rövid távú közlekedésre kellene. Ilyen közlekedésre tényleg inkább a benzines változat lenne az ideálisabb? Mi a baj a dízellel?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. máj. 4. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

A dízel lassabban melegszik be, a sok rövid távú használattól magasabb kopás fog fellépni, ami meg idő előtti motorgenerálhoz vezet.

Egy használt autónál - főleg egy "magasabb" futású - akad néhány jellemzően drága alkatrész csere/felújítás, ami biztosan bekövetkezik. Ezzel nincs baj, ha van akkor futása nálad, ami alatt az üzemanyag különbség összege fedezi ezt, ha nem akkor anyagilag rosszabbul jársz, mint egy sima benzinessel.


Papír, ceruza és ki lehet számolni.

2014. máj. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nem tudom,hogy a 156 Alfa dpf szűrős-e.Ha az,akkor nem a legjobb a sok rövid táv,hideg motorral.Úgy vannak megoldva,hogy saját magát tisztítja a rendszer,de csak megfelelő használat mellett.A másik,ami gondot okozhat az általad említett használat mellett,az az EGR szelep.Esetleg hengerfejpakolás.Németországban lakok,itt vásárláskor megkérdezi az eladó,hogy mire is használná az ember az autót,és tanácsol,ajánl.Rövid távokra nagy köbcentis dízel motort semmiképp sem tanácsolnák.Vonzó az alacsonyabb fogyasztás(mondjuk rövid távokon,nem üzemhőfokon,a dízel is fogyaszt)és a nyomatékos motor,de a szervizelés drágább,és rövid utakon való használat mellett előbb-utóbb ez lesz a vége.Akármi is lesz a választásod,sok sikert és jó,balesetmentes autózást kívánok.
2014. máj. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 Dolog engem is érdekelne...

Rövid távokra használnám én is (3-4km), de kb. 2 hetente azért menne bele 50km oda, 50km vissza!

Akkor is a Benzin a nyerő?(mondjuk a hangja is jobban tetszik)

2014. máj. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-4km-en egy dízel nem melegszik be üzemi hőfokra, gyakorlatilag minden nap hidegen "gyilkolnád".

Két hetente 100km-en spórolnál vele mondjuk 3 litert jobb esetben. A havi 6 liter szerintem elhanyagolható.

2014. máj. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!