Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 berugótengely és a...

Simson s51 berugótengely és a váltó tengely közötti résen csöpög ki az olaj mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2014. máj. 6. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Van ott egy szimering, gondolom az kopott ki, párszáz ft a cseréje.
2014. máj. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kata kata ***** válasza:
Szimering,O gyűrű.
2014. máj. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
[link] Van ez és ebbe megy bele a berugótengely és ott folyik nem a szimeringnél!!
2014. máj. 6. 11:28
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Itt egy kép hogy hol. És akol a váltókar van az a cső rész az ki be kotyog az normális?

2014. máj. 6. 11:33
 5/8 kata kata ***** válasza:
Szerintem azon van egy O gyűrű.De ha nincs akkor sok benne az olaj.
2014. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
simson betegség. Szimmeringes. kicseréled és kb 1 hónap múlva ugyanúgy csepegni fog az olaj. Én sose foglakoztam vele. mert kicsit könnyezet,de sose állt alatta tócsa. max ha nem használtam több hétig akkor is 1 200 ft os nagyságú olaj volt alatta.
2014. máj. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A berugótengeéyen van egy gumi O-gyűrű, az volna hivatott megakadályozni a váltóolaj elfolyását a váltó csőtengelye és a berugótengely között. Nem túl bonyolult a cseréje, de kell egy kicsit szerelni hozzá. Le kell venni a kuplung deklijét majd a váltótengelyt kiszedni, és akkor máe hozzáférhető a gumigyűrű. Elég szerencsétlen megoldás, minden Simsonon megjelenik ez a tünet előbb utóbb. Van aki esztergáltat még egy nútot a berugótengelyre és akkor 2 O-gyűrű fog tömíteni, de szerintem az sem végleges és megnyugtató megoldás, mert az alapvető probléma nem szűnik meg vele, vagyis a váltótengely laza megvezetése.
2014. máj. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kata kata ***** válasza:
Már háromszor le van írva O gyűrű.Ez a negyedik.
2014. máj. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!