Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volvo S40 (1999) 1.6 (109LE)...

Volvo S40 (1999) 1.6 (109LE) - 200. 000km felett?

Figyelt kérdés

Ha valakinek van TAPASZTALATA ezzel a típussal, örülnék, ha megosztaná velem. Adott egy példány, nagyon szép, garantált (márkaszervizben leinformálható) futásteljesítmény (210e km), relatíve olcsón (belülről patika, kívülről esztétikailag kifogásolható, de egyben van).

Ami érdekelne: feltételezve, hogy normális gazdája volt (végig rendesen szervizelte, erről a - remélhetőleg nem kamu - pecsétek is árulkodnak), mire számíthatok egy ennyi idős/ennyit futott autónál? Vannak jellemző hibák, amik nagy valószínűséggel előjönnek? Ha vannak (mert gondolom vannak), akkor mennyire költséges a javítás utángyártott alkatrészekkel és olcsó, de hozzáértő szakival számolva?


Tényleg azok véleménye/tanácsa érdekelne, akiknem van/volt ilyen autójuk és rendelkeznek némi rálátással, tapasztalattal.

- Igen, tudom, hogy sokat fog enni, viszont nem lesz egy táltos paripa (ezzel együtt tudok élni).

- Igen, tudom, hogy az 1.8 sem fogyaszt többet, de legalább megy...stb. Most ez a konkrét darab van, a kérdés az, hogy érdemes-e belevágni.


Kérem, a "Volvo szar, vegyél BMW-t/Mercedest/Audit" típusú hozzászólásokat mellőzni. Tudom, hogy ezek mellett is szólnak érvek, de most nem erről szeretnék egy századik vitafórumot indítani.


Előre is nagyon köszönök minden segítséget!



2014. máj. 13. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha rendesen volt szervizelve akkor 200 ezer km után sem lesznek nagy bajok vele. A Mitsubishi Carismára épül, így alkatrészből is több van hozzá, olcsón. Hibák egyedül a turbós benzineseknél vannak, és az elektronikai dolgok szoktak néha csődöt mondani.
2014. máj. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha valóban, leinformáltan 210e km van benne (ami nem olyan sok), és egyébként is rendben van a kocsi, korrekt árban, akkor én nem filóznék rajta, megvenném.
2014. máj. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Felejtsd el, szar váltó van az 1.6-osokban.
2014. máj. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!