Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » TDI-motorokról felvilágosítás?

TDI-motorokról felvilágosítás?

Figyelt kérdés

Na van pár kérdésem,eddig nem foglalkoztam dízel autókkal,de most kicsit érdekel a téma..

1.-Olvastam olyat,hogy dízel autót nem érdemes hosszú távra venni,ha ez igaz,akkor 30km-az még rövid táv?

A város innen 15km,szoval odavissza 30..plusz amit még a városban megyünk..

Mennyit esznek ezek a motorok? Tegyük fel,egy 2-es vagy egy 3-ams golf,tuning nélküli 90LE-s motorral?

Az alkatrészek mennyire drágák a motorhoz?

Olvastam hogy könnyen kilehet hozni belőlük 140 vagy akár 200LE-t is..

Én ha vennék egy ilyen autót,akkor max 120LE-t szeretnék belőle kihozni,ez milyen átalakitásokkal járna?

És mennyibe kerülne kb?

Hirtelen ennyi lenne a kérdésem..:)



2014. máj. 21. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Azzal nem értek egyet hogy hosszú távra nem valók mert akár a motorjuk 1 millát is elmegy. Ami költséges lehet egy golf3 nál az az adagoló. Amúgy mindenféle alkatrész nagyon jó árba van hozzá és rengeteg van belőlük. A tuningba nem akarok beleszolni de azt tudnod kell hogy egy 1.9 sima tdi a világból is kimegy. Ha ezt tuningolni szeretnéd akkor ez az érték jóval lejjebb megy. Fogyasztásra is nagyon jók. Nekem benzines autóm van meg volt egy 3as golfom az is benzines volt de ha valaki ideállítana egy patent 1.9 tdi 3 golfal nyugodt szívvel belemennék a cserébe.
2014. máj. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jaj elírtam,szóval azt olvastam hogy rövid távra nem ajánlott venni..tehát ha rövid távokat megyünk vele..:)

Köszi ment a zöld kéz.:)

2014. máj. 21. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Akik ezt a kocsit választják nem biztos hogy a tuningolási lehetőségét nézik, hanem azt hogy olcsó az alkatrész hozzá. Nincs benne drága "cucc" és a fogyasztása is jó.


Itt egy cikk pont ide illik: [link]

2014. máj. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es Golfban szerintem nem volt TDI, 1,6-os dízelek voltak benne. A napi kétszer 15km k.b. azt jelenti, hogy az idő 80%-ban nem lesz üzemmeleg a motor ezért a fogyasztása sem lesz olyan jó + kihat az élettartamra. Ettől függetlenül az 1,9TDI-k tényleg legendásan strapabíróak, keveset esznek és még jól is mennek, nekem egy Audi80 1,9 TDI-vel sok jó tapasztalatom volt úgy 15 évvel ezelőtt. Le leszek pontozva, de nekem vérzik a szívem amikor elöttem nyomnak egy bő gázt a felhúzott Passat-okon és dől a füst orrán-száján a gépnek... Van TDI-ből 115 meg 140 lovas is, aki olyant szeretne vegyen olyant.
2014. máj. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van 2-es golf tdi csak nagyon ritka-en kettot lattam eletemben pedig 7-eve muszaki vizsgaztatokent dolgozok. De a 2-es 3-as tdi-bol nem hozol ki 200 loerot konnyen az biztos...nagyobb turbo,intercooler,adagolo es hasonlo fogasok kellenek-esetleg a 3-as tdi lehet hogy chippelheto,akkor olcson kapsz 10-15 loerot,a tobbi beavatkozas viszont nem 1-2 forint lesz!
2014. máj. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!